Lietuvoje reziduojanti šokėja ir choreografė Liza Baliasnaja pristato šokio tyrimą

 

Liza

 

Vienas iš „Menų spaustuvės“ tarptautinių rezidencijų programos tikslų – suteikti galimybę į Lietuvą bent trumpam sugrįžti kurti į užsienį išvykusius menininkus. Darbą su šokiu pradėjusi Kauno šokio teatro „Aura“ trupėje, šokėja, choreografė ir performansų autorė Liza Baliasnaja į Vilnių atvyko iš Belgijos. Čia ji mokėsi Briuselio scenos menų ir choreografijos studijose P.A.R.T.S.  Belgijoje pagal kitų choreografijas šokanti menininkė sako, kad nuolat dirbant prie kitų sukurtų projektų, nebelieka laiko ir jėgų padirbėti vienai, prie asmeninių choreografijos darbų.

 

Rugpjūtį ji rengė šokio dirbtuves kasmetinėje Vasaros šokio mokykloje, organizuojamoje  Lietuvos šokio informacijos centro, o prieš Kalėdas sugrįžo padirbėti prie individualaus šokio projekto – tyrimo „Residual“. „Pasirinkau rezidenciją, nes tiesiog iki šiol neturėjau galimybės kurti Lietuvoje. Kurti ir pasirodyti savo darbuose, o ne tik dalyvauti ten, kur viskas jau sukurta.“,- apie atvykimo į „Menų spaustuvę“ priežastis pasakoja Liza, – būtų puiku čia sukurtą darbą vėliau rodyti Lietuvoje – Belgijoje jau turiu kūrybinę bazę, norėčiau tokią susikurti ir čia.“

 

Gruodžio 29d. Liza Baliasnaja pristatys šokio tyrimą – pasirodymą, kuris, anot autorės, iš numatyto eskizo netikėtai išaugo į išbaigtą darbą. Kalbėdama apie apie tyrimą, kūrėja akcentuoja, kad išmoko leisti sau kažko nežinoti. „Supratau, kad solo darbe ne visada įdomu viską žinoti – dažnai iš tos nežinomybės galima daugiausiai išmokti. Abstrakti, iki galo nesuprasta šokio forma dažnai suteikia daugiau atradimų nei kitų parašytos knygos“,- teigia Liza ir priduria, kad į pristatymą kviečia ne tik pasižiūrėti, bet ir pasikalbėti apie šiuolaikinį šokį, kūrybą ir rezidencijų reikšmę.

 

 

menų spaustuvė | studija III

gruodžio 29d. | 18.00 | įėjimas nemokamas

 

 

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius