Italai, skaitantys Vilniaus sienas

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programa Print Art On Stage pristato rezidentų iš Italijos "Ateliersi" darbą: "Urban Spray Lexicon | On the Road towards Vilnius Walls Chapter".

"Urban Spray Lexicon" - tai dramaturginis ir performatyvus nuolat atsirandančių ir dingstančių užrašų ant miesto sienų tyrimas. Italų trupė „Ateliersi“ tokius užrašus surenka juos užsirašydami ir nufotografuodami, o iš surinktos medžiagos sukuria naują dramaturgiją, užrašus sudeda į poemas, taip išsaugodami ir įamžindami tai, kas labai laikina. Trumpi tekstiniai fragmentai scenoje virsta vizualiais ženklais ir performatyviais gestais.


Šis projektas – meninis vyksmas, kurio metu teatrinė kalba veikia tiesiogiai kontaktuodama su vizualiaisiais menais, garso dizainu, o urbanistinio peizažo dinamika tampa medžiaga tinkama scenai.

Reziduodami Menų spaustuvėje, tyrinėdama Vilniaus sienų užrašus ir dirbdama prie savo projekto "Vilnius Walls Chapter of Urban Spray Lexicon", "Ateliersi" komanda pristatys darbo ištrauką, išverstą į lietuvių kalbą ir atliekamą kartu su aktore Monika Poderyte.

"Ateliersi" yra menininis kolektyvas iš Bolonijos, Italijos, veikiantis teatro ir scenos menų srityse. Šis kolektyvas labiausiai orientuojasi į teatrinius kūrinius, kuriuose performatyvumas formuoja organišką dialogą su antropologija, literatūra, muzika ir vizualiaisiais menais, taip palengvinant kūrėjų minčių išraišką. Ateliersi kūrybinis darbas apibūdinamas kaip diaugiadisciplinis ir novatoriškas, susitelkęs į performatyvumo naudojimą teatrinės ir kitų menininių kalbų sąjungos skatinimui.

menų spaustuvė | studija II | įėjimas nemokamas | po pristatymo autoriai mielai atsakys į klausimus

scenos menų profesionalai, norintys susipažinti su rezidencija Italijoje kviečiami į pokalbį su trupe balandžio 25 d. 17.30 | kreiptis į laura@menuspaustuve.lt

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius