Klubas "Prie arbatos" :diskusija apie teatro mokyklas Lietuvoje

Menų spaustuvės klubas „Prie arbatos“ tęsia diskusijų vakarus ir kviečia peržiūrėti diskusijos apie teatro mokyklas Lietuvoje įrašą.

2017-03-15

Diskusijoje dalyvavo:
LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė
LMTA Vaidybos ir režisūros katedros vedėja Vesta Grabštaitė
VDU teatro vadovė aktorė Goda Piktytė.

Diskusiją moderavo teatro kritikai:
Kristina Steiblytė ir Vaidas Jauniškis

Kasmet Lietuvoje parengiama keliasdešimt aktorių (skaičiai kinta), jie galėtų steigti 2-3 teatrus. Jau faktiškai nebėra kursų, kurie visi eitų į vieną teatrą – renkasi ir teatrai, ir studentai. Valstybinių teatrų vadovai dažnai pabrėžia, kad norėtų atnaujinti trupes, tačiau tam turėtų atleisti retai užimtus aktorius, o čia iškyla įstatyminės kliūtys. Kur dėtis jauniems aktoriams - ar jie visi turi kurti viešąsias įstaigas ir išgyventi iš Kultūros rėmimo fondo paremtų projektų? Ar tapti pramoginiais komerciniais teatrais ir išgyventi didžiulio žiūrovų dėmesio ir pelno dėka?

Tačiau tai klausimai, kurie iškyla po studijų. O ar studijos paruošia aktorius įvairioms gyvenimo ir darbo rinkos situacijoms? Į ką orientuojasi kviesdamos studijuoti trys aktorius rengiančios šalies mokyklos – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas? Ar čia svarbi darbo rinka, ar teatrai patys ją kuria? Kiek lemia krepšelių sistema (pinigai paskui studentą)? Ar aktoriai parengiami visapusiškai, ar kaip tik gali siaurai specializuotis? Kiek jie susipažįsta su įvairiomis teatro metodikomis, mokyklomis ir vaidybos stiliais? Ar jie galėtų dirbti Holivude ir „Commedie Francaise“?

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu