Tarptautinė darbo dienos šventė – išskirtinė diena šokio kūrėjams!

11220823 10153003998848800 6415379781223357284 n

 

Šiais metais gegužės 1-ąją dieną Menų spaustuvėje  įvyko kasmetinis Šiuolaikinio šokio asociacijos metinis susirinkimas, kurio metu buvo apdovanoti geriausi sezono šokėjai ir choreografai.

 

Šiuolaikinio šokio asociacija – tai organizacija vienijanti daugiau nei 40 šiuolaikinio šokio kūrėjų, kuriuos visus jungia bendri šokio kultūros populiarinimo tikslai. Organizacija susikūrė 2007 metais, kai ją įsteigti sumanė dvidešimt penki Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografai ir šokėjai, turintys meno kūrėjo statusą. Taip pat Šiuolaikinio šokio asociacija yra ilgalaikis Menų spaustuvės rezidentas. Šiais metais kasmetinio susirinkimo metu Šokio asociacijos apdovanojimus pelnė du išties talentingi ir unikalūs žmonės: šokėjas – Marius Pinigis ir choreografė – Birutė Banevičiūtė-Ališauskienė.

 

Marius Pinigis – itin talentingas šokėjas, savo gyvenime sugebantis suderinti du visiškai skirtingus dalykus – šokio meną ir politologiją. Politikos studijas baigęs šokėjas, šiuo metu šoka šokio teatre „Aura“, kuriame jis yra vienas iš pagrindinių šokėjų ir kartu su Mantu Stabačinsku praėjusiais metais pristatė debiutinį spektaklį „ID:D&G“. Birutė Banevičiūtė – Ališauskienė kūrybinga asmenybė be proto mylinti šokį ir atsiduodanti jam visu 100 procentu. Juk ji  choreografė, šiuolaikinio šokio kūrėja, šokio teatro „Dansema“ įkūrėja ir meno vadovė, pirmoji Lietuvos šokio meno edukologė, mokslų daktarė.

 

Menų spaustuvė itin džiaugiasi, kad gali būti dalimi tokių gražių švenčių. Nuoširdžiai dar kartelį sveikiname laimėtojus ir linkime Jiems nesustoti kūrybiniame kelyje ir toliau visus stebinti nuostabiais savo darbai. 

 

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu