Lisauskas Petras

Petras Lisauskas

Gimiau 1981 m. lapkričio 29 d. Alytuje. Oficialiai baigiau LMTA Airos Naginevičiūtės aktorių-šokėjų kursą. Šiuo metu esu laisvai samdomas. Svarbiausi darbai teatre būtų Vyčio Jankausko „Pėdsakai”, toliau mano pirmas darbas „Sankryža” su Tautvilu Gurevičiumi ir dar labai daug davė Roberto Wilsono opera „Pasija pagal Joną”. Su „Sankryža” teko pasivažinėti, taip pat ir su „La Mariée”(A.Šeiko). Su „Sankryža” buvome Rusijoje, Londone ir Italijoje, o su „La Mariée” – Vokietijoje. Gyvenime be teatro esu maitinantis tėvas.

1. Kokį ritualą atliekate prieš prasidedant spektakliui?
Visą laiką atėjęs į sceną padedu ant žemės delnus – pasisveikinu. Stengiuosi gerbti sceną, kad koks ir bebūtų vaidmuo. Pirmiausia aš noriu džiaugtis, tuo kad einu į sceną, o ne dėl to, kad reikia duoną valgyt ir reikia džiaugtis, kad dar sugebu gyventi iš to. Kai studentas buvau, tai dar atrodė – tik leiskit, aš ir pats primokėsiu. O tie ritualai... Gal kad gyvenime užsiimu tam tikrom praktikom, kaip joga, tai stengiuos susidraugauti su erdve. Pasėdėti, nusiraminti. Nes tik atėjęs iš gatvės – ir būni žmogus iš gatvės. Reikia susikaupimo.

2. Kada paskutinįkart spektaklio metu Jums prakaitavo delnai?
Kai šoki, tai visas prakaituoji.

3. Penkiais būdvardžiais nupasakokite idealų žiūrovą.
Žiūrintis. Girdintis. Mąstantis. Prisimenantis. Žinantis, ko atėjo, o tiksliau gal – atviras.

4. Kas Jūsų geriausias draugas?
Žmona.

5. Koks Jūsų gyvenimo/teatro motto?
Kad būtų džiaugsmas. Pasitenkinimas netgi. Svarbiausia – moralinis, bet gali būt ir materialinis.

6. Jūs už ką – Aną Kareniną ar Brodskį?
Aną Kareniną esu girdėjęs, o kas tas Brodskis – tai nežinau.

7. Penkiais sakiniais papasakokite kokios nors (mėgiamiausios?) pjesės fabulą.
Man dabar „sėdi" galvoj viena pjesė, kurios skaityme teko dalyvauti. Man ji labai įstrigo. Buvęs hipis-alkoholikas, bandydamas tvarkyti savo gyvenimą, klonuoja savo sūnų ir prašo tikrąjį sūnų sunaikinti, o ten dar tęsiamas eksperimentas ir priklonuoja tų sūnų šimtais. Paskui pirmasis klonas išsiaiškina, kad yra ir originalas, ir kiti pradeda pas tą „tėvą” eiti. Ateina ten originalas... Tai yra pjesė dviems aktoriams, bet idėjiniu požiūriu tai dabar labai aktualu. Juk šiuolaikiniai mikro-nano-ar kaip ten mokslininkai išskaidė žiurkės smegenis, pasėjo ant schemų ir dabar yra robotas su funkcionuojančiom žiurkės smegenimis. Ir tai yra pradžia. Ši pjesė parašyta 2001-2002 metais, bet kuo toliau, tuo labiau ji darosi aktualesnė. Ir ten labai faini santykiai – „ar jis aš, ar aš tikras, ar jis, kodėl, kuris” ir t.t.

8. Koks Jūsų mėgstamiausias vaikystės personažas?
Bonifacijus.

9. Kokios knygos gyvenime neskaitytumėte antrąkart?
Pastaruoju metu patinka knygos, kurias mielu noru perskaitau. O tos, kurios neskaityčiau, tai matyt neperskaičiau ir iš viso.

10. Vietoj kurio populiaraus aktoriaus/choreografo/šokėjo būtumėte norėjęs dirbti?
Nė vieno. Nes jo nueitas kelias – tai ne mano nueitas kelias ir jis – tai ne aš. Yra aktorių ar vaidmenų, kurie žavi, bet keistis nenorėčiau. Gal žinai, ką keistum jo vietoj, bet sukurti vaidmenį – tai kurti jį nuo pradžių.

11. Tobulas duetas scenoje.
Latvija. Kontaktinės improvizacijos festivalis. Ten vyko „džemas”, kurio metu tiesiog susitikom nugarom, net nežinau su kuo ir prasidėjo „šneka”. Bioritmai sutapo ir mes ten taip šokom, taip abu „išskridę” buvom... Tai kai baigėm, tik tada pamatėm, kad aplink mus aikštelė tuščia ir mes tik dviese šokom. Nei aš žinojau, kas ji, nei ką ji, bet tai buvo kažkas idealaus. Apskritai man improvizacija yra kažkas tokio. 

12. Kokios Jums kyla asociacijos, paminėjus Menų spaustuvę?
Man spaustuvė yra tos senosios Kišeninės salės sienos. Ir apskritai, vos įstojęs į akademiją aš pirmą šiuolaikinio šokio spektaklį pamačiau būtent spaustuvėje, tai man ji buvo kaip inkubatorius. O dar juk „Sankryžos“ premjera, visos repeticijos... Čia visi tie pirmi kartai, taip tarsi nekaltybės praradimas.

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius