MS kine - Marinos Abramovič portretas

Marina Abramovic The Artist is Present FilmStill14 MarinaAbramovic Ulay AAA-AAA 1978 courtesyMarinaAbramovic

Sausį kartu su leidykla "Kitos knygos" organizuotas garsiosios performanso menininkės Marinos Abramovič memuarų "Eiri kiaurai sienas" pristatymas sulaukė itin didelio susidomėjimo - klausytojai sunkiai tilpo į "Menų spaustuvės" kavinę. Todėl vasario mėnesio MS kino* vakarui sugrąžiname Mariną Abramovič ir šįkart kviečiame ją išvysti ekrane. Vasario 21 dieną, 19.00 rodysime dokumentinį filmą „Marina Abramović: The Artist is Present“.

Viliojanti, bebaimė ir kontroversiška Marina Abramovič jau beveik 40 metų plečia meno sąvoką. Savo kūną naudodama kaip įrankį, ji verčia save peržengti ribas ir, kartais net rizikuodama savo gyvybe, kuria performansus, kurie mus šokiruoja, sukrečia ir graudina. Dokumentinis filmas „Marina Abramović: The Artist is Present“ (liet. „Marina Abramovič: dalyvauja menininkė“) seka Marinos Abramovič žingsnius, jai besiruošiant vienam svarbiausių savo gyvenimo momentų – naujos, didžiulės darbų retrospektyvos pristatymui Niujorko Modernaus meno muziejuje. Retrospektyva viename prestižiškiausių pasaulio muziejų – itin įkvepiantis gyvenimo etapas. Tačiau Marinai tai reiškia daug daugiau: tai šansas pagaliau nutildyti klausimą, kurio ji nenustoja girdėti keturis dešimtmečius: „Kodėl tai yra menas?“

režisieriai: Matthew Akers, Jeff Dupre
trukmė: 1h 46 min. | filmas rodomas anglų kalba

*MS kinas - naujas Menų spaustuvės renginių ciklas, dedikuotas kino filmams scenos menų temoms ir įsimintiniausioms asmenybėms. Bent kartą per mėnesį ruošiamės jus pakviesti susitikti filmų peržiūroms ir diskusijoms.

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu