Pirmąkart Lietuvos šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje – „Performa“ ir 7 kompozitorių kūrinių premjeros

20fingersduo

20fingers Duo. Laurynos Narkevičiūtės nuotr.

Violončelė ir smuikas, septynios šiuolaikinės kompozicijos ir viena vizualiai intonuota garso kelionė. Kaip tai atrodo, ar skamba, ką galima (nu)jausti, kiek mūsų vaizduotė artima regimai, girdimai ir čiuopiamai „tikrovei“?

Pirmąkart Lietuvos šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje – „Performa“ ir septynių jaunųjų Lietuvos kompozitorių kūrinių premjeros. Šiuolaikinės muzikos koncerte „Performa“ Lietuvoje ir pasaulyje žinomų jaunosios kartos lietuvių kompozitorių kūrinius atliks styginių duetas „Twenty Fingers Duo“ – Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė).

„Pasaulyje ir Lietuvoje itin retos muzikinės programos, skirtos būtent styginių duetui – violončelei ir smuikui. Specialiai „Performai“ parašyti ir pirmą kartą skambėsiantys kūriniai laužo esamas ir numanomas klišes, yra daugiasluoksniai. Kiekviena kompozicija labai skirtingai veiks klausantįjį – nuo tylos, ramios melancholijos iki noizo, itin aukšto dažnio garsų. Tai eklektiška, bet į vieną jungianti garso kelionė per pojūčius ir vizijas“, – sako nacionalinių ir tarptautinių muzikos atlikimo konkursų laureatė, „Twenty Fingers Duo“ smuikininkė L. Kmieliauskaitė.

SPAUDAI  Procesas

autorė L. Narkevičiūtė

Septynių naujų „Performos“ kompozicijų autoriai – autentiškai šiuolaikines performatyvumo formas nagrinėjantys kompozitoriai Lina Lapelytė, Andrius Maslekovas, Dominykas Digimas, Arturas Bumšteinas, Julius Aglinskas, Rūta Vitkauskaitė ir Mykolas Natalevičius.

„Performą“ sodrins šviesa, vizualaus meno kūriniai ir vaizdo projekcijos, kurių autoriai – videomenininkas Kornelijus Jaroševičius ir vizualiojo meno kūrėja, fotografė Lauryna Narkevičiūtė. „Performos“ scenovaizdį kuria Rokas Valiauga.

Vienintelis „Twenty Fingers Duo“ koncertas „Performa“ – jau vasario 26 d., Vilniaus „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6). Bilietus į renginį platina „Tiketa“.

Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu