Menų spaustuvės tarptautiniai projektai
* CIRCollaborative Tools
CIRCollaborative Tools - devynių Europos partnerių bendradarbiavimo projektas, vykdomas 2016-2019 metais. Šis eksperimentinis mokomasis projektas siekia plačiau pritaikyti ir vystyti skaitmeninių bendradarbiavimo technologijų įrankius šiuolaikinio cirko lauke, integruojant juos į menininkų bei vadybininkų veiklas.
Projekto metu skirtingose Europos šalyse vyko praktinės dirbtuvės, rezidencijų mainai, susitikimai bei studijų vizitai, kuriuose dalyvavų ir Menų spaustuvės atstovai, rezidentai bei šiuolaikinio cirko kūrėjai.
*2018 m. Taigi Cirkas (Konstantin Kosovec ir Elena Nechiporenko) dalyvavo rezidencijų mainuose La Central del Circ Barselonoje ir Espace Catastrophe Briuselyje
*Projekto metu buvo rengiamos praktinės dirbtuvės, kurių metu vadybininkai ir menininkai mokėsi į savo veiklą plačiau integruoti skaitmeninius įrankius: 2018 m. liepą - Menų spaustuvėje; 2018 m. rugpjūtį - CIRQUEON centre Prahoje (dalyvavo Marija Baranauskaitė ir Elena Nechiporenko)
*2018 m. gegužę vyko susitikimas Budapešte, kuriame dalyvavo Menų spaustuvės ir RAUDONOS NOSYS Gydytojai Klounai atstovai: Miglė Kolinytė, Danguolė Petrikaitė ir Algirdas Urbonas.
*Projekto metu taip pat vyko studijų vizitai Barselonoje (La Central del Circ), Briuselyje (Espace Catastrophe), Prahoje (Cirqueon) ir Tulūzoje (La Grainerie). Juose dalyvavo Menų spaustuvės darbuotojai, Marija Baranauskaitė (klounų meno vadovė, cirko asociacijos atstovė), Renida Baltrušaitytė (festivalio „Cirkuliacija" atstovė).
* Neighbours
bendradarbiaujant su Assitej Sweden (Švedijos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija)
Projekto metu bendradarbiaujant su Baltijos šalių dramaturgais siekiama palyginti Švediją su Baltijos šalimis, ištirti įvairias daugiasluoksnių temų - kaimynystės, išankstinių nusistatymų, priklausymo ir prieštaravimo - perspektyvas bei tai, kaip profesionalūs teatro darbuotojai taiko šias temas spektakliuose jauniems žmonėms. Vykdydant šį projektą keičiamasi žiniomis, patirtimi ir metodais, gilinamos žinios apie vienas kito tautas ir teatro lauką. Kokios pjesės šiandien statomos minėtomis temomis? Iš kur gauname įtakos? Kaip dirbame su pedagoginėmis diskusijomis ir papildoma medžiaga prieš ar po spektaklių? Kiek įtraukiame vaikus ir mokytojus, o jei taip, kokiu būdu? Kaip mes nurodome jaunąją auditoriją ir ją kreipiame? Kiek teatras turėtų šviesti savo jaunus žiūrovus?
Vienas iš projekto ketinimų - kurti asmeninius tinklus, stiprinti Švedijos ir Baltijos šalių kultūrinius mainus, pašalinti psichologines sienas ir keistis vertingomis žiniomis apie mūsų šalis. Taip pat projektu siekiama palyginti pjesių apie rašymo ir aptarimo metodus bei strategijas kiekvienoje šalyje. Tikimasi, kad projekto rezultatu taps įdomių pjesių ar tekstų ištraukų minėtomis temomis pradžia bei paskatins naujas tarptautinio bendradarbiavimo formas.
Baigamasis projekto susitikimas įvyks Menų spaustuvėje festivalio KITOKS 2020 metu.
Mediateka
Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.
Infoteka
menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai. |
Darbo laikas: |
Menų spaustuvė |
InfotekaInformacija lankytojui Rezidentai |
FestivaliaiGatvės teatro festivalis SPOT |
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, 01124 Vilnius. El. paštas info'eta'menuspaustuve.lt. Telefonas +370 5 204 0832.