Renginiai

MS Infoteka | Miro Gavran knygos pristatymas

Pirmajame šį pavasarį Infotekos renginyje - Miro Gavran ir jo kūrinys „Kafkos draugas“.

Miro Gavran (1961, Gornja Trnava, Kroatija) – žymus kroatų dramaturgas, rašytojas, scenaristas.

„Kafkos draugas“ (2011) - savitos struktūros romanas, sudarytas iš fragmentų, kurie susideda į savotišką sudėtingo F. Kafkos gyvenimo, pakilimų ir nuopuolių mozaiką. Su stipriu emociniu užtaisu pasakojama dviejų rašytojų – Franco Kafkos ir Makso Brodo – draugystė, erotika nuspalvinti jų ryšiai su lemiamos reikšmės jų gyvenimui turėjusiomis moterimis. Meilė ir literatūra nuolat susipina jausmingų veikėjų gyvenimo kelyje. Autorius nepaprastai autentiškai, su nostalgijos gaidele vaizduoja pirmuosius XX amžiaus dešimtmečius ir intelektualų gyvenimą Vidurio Europoje, kokios jau seniai nebėra.

Miro Gavran knygos „Kafkos draugas“ pristatyme dalyvaus pats autorius Miro Gavran su žmona aktore Mladena Gavran, Kroatijos Respublikos ambasadorius Krešimir Kedmenec, leidyklos „Gelmės“ vadovė Vida Bėkštienė, žurnalistas ir rašytojas Ramūnas Čičelis, literatūros tyrinėtoja, rašytoja Gintarė Adomaitytė, vertėja Laima Masytė. Žada atvykti ir knygos iliustratorė Aistė Tarabildienė.

Keistuolių teatras: ILGOJI PERTRAUKA

Dviem auksiniais scenos kryžiais apdovanota režisierė Olga Lapina ir Keistuolių teatro aktoriai, pasitelkę Milošo Macoureko pasakas bei apsakymus, praveria duris į ypatingai trapų ir jautrų pasaulį - pirmuosius žingsnius mokykloje žengiančio vaiko išgyvenimus naujoje ir nepažįstamoje sistemoje. Čekų rašytojas, legendinių pasakų apie Bonifacijaus atostogas ir begemotą, bijantį skiepų, autorius M. Macourekas savo kūriniais liudija, kad vaiko privilegija ir pagrindinė teisė yra jo fantazija - natūralioji kūrybinė jėga. Rašytojo tekstai iš vaikų literatūros išsiskiria netradiciniais įvaizdžiais, žaismingai absurdiškais istorijos sprendimais bei suaugusiojo akiai netikėtais personažais, kurie su spektakliu „Ilgoji pertrauka“ persikelia į Keistuolių teatro sceną.

            Scenoje atgimstančius kūrinius sieja viena tema - atėjimas į pirmąją klasę. Kas atsitinka mažam žmogui, išgyvenančiam aplinkos bei sistemos, pagal kurią jis gyveno iki šiol, apsivertimą aukštyn kojomis? Spektaklio kūrybinė komanda ieško atsakymo į šį klausimą pasitelkdami abstrakčią erdvę, estetiką ir ieškodami vaikiškos logikos, kalbos bei santykių jungties. „Vertingiausias dalykas, kurį atradome M. Macoureko kūryboje - didžiulė pagarba vaiko vidiniam pasauliui. Spektaklis primena žiūrovams, jog buvimas mokyklos sistemoje negali sunaikinti žingeidžios, išradingos, fantazija paremtos mažojo žmogaus prigimties, - o juk atėjęs į mokyklą vaikas išgyvena nuolatinį konfliktą tarp to, kaip jis turėtų atrodyti bei elgtis ir to, kaip pats save įsivaizduoja. Su „Ilgąja pertrauka“ tęsiame M. Macoureko tradiciją ir atliekame savotišką teatrinį vaiko vidinio pasaulio tyrimą“, - mintimis dalinosi režisierė O. Lapina.
            „Ilgoji pertrauka“ - spektaklis ne tik mokyklinukams, tiems, apie kuriuos kalbama scenoje; tai kūrinys visiems jų aplikoje esantiems žmonėms, tėvams bei mokytojams, atskleidžiantis vaizdingą, vaiko akyse bei mintyse nuolat besimainantį pasaulį - visiškai kitokį, nei regime suaugusiojo žvilgsniu. Tuo pačiu tai ir spektaklis kiekvienam, kažkada patyrusiam, ką reiškia iš savo saugaus ir šiek tiek pasakiško pasaulio žengti į didelį, kitonišką ir bauginantį mokyklos gyvenimą.

 

menų spaustuvė | juodoji salė
bilietai: 9,20 EUR | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

DANSEMA: Miškas (premjera!)

interaktyvus šokio spektaklis 8-24 mėn. mažyliams


idėjos autorė ir choreografė Birutė Banevičiūtė (LT) | choreografijos bendraautorės ir šokėjos Raimonda Gudavičiūtė (LT/DE), Verena Kutschera (DE) | dailininkė Medilė Šiaulytytė (LT/IT) | kompozitorius Tobias Hagedorn (DE)

rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba,  Kulturamt Frankfurt am Main, Gallus theater, Z-Zentrum | partneriai: Menų spaustuvė, Kauno kultūros centras, Kauno kamerinis teatras

trukmė: 40 min.

Miškas – tai paslaptinga vieta, pilna netikėtų susitikimų su pažįstamais ir nepažįstamais augalais ar miško gyventojais, kurie medžių lapų mirgėjimo šviesoje gali virsti keistomis būtybėmis, kviečiančiomis mažylius naujiems nuotykiams ir atradimams. Tai interaktyvus spektaklis, tad mažieji žiūrovai iki 24 mėn. kviečiami įsijungti į veiksmą pagal poreikį. Jei į spektaklį ateina ir vyresnieji broliai ar sesės, prašome suaugusiųjų paaiškinti, kad jiems teks palaukti spektaklio pabaigos, kad patyrinėtų spektaklio erdvę.

menų spaustuvė | kišeninė salė
bilietai: 7 EUR | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

Vėjų teatras: KRIMST-KRIMST

spektaklis 6-36 mėn. vaikams
 
kūrybinė komanda: Severina Špakovska, Artūras Dubaka, Eglė Kižaitė.
 
trukmė: 25 min. + 10 min. (žaidimas) | prodiuseris - teatras vaikams “Vėjų teatras” | koprodiuseris - vaikų ir jaunimo literatūros festivalis “Vaikų knygų sala”
 
Vėjų teatras kviečia vaikus susipažinti su įspūdingu drugelio gyvenimo ratu. Šis ypatingas gamtos procesas (nuo mažo kiaušinėlio, vos pastebimo ant augalo lapo, iki nuostabaus margaspalvio drugelio) stebina net ir mus - suaugusius. Vaikams šis virsmas - smagus žaidimas, intuityviai jaučiamas ir suprantamas jų pačių gyvenime. Gyvai atliekama muzika (aktorius - Artūras Dubaka) ir aktorės  Severinos Špakovskos įkūnijamas išraiškingas vikšrelis - puikus duetas, žaismingai atkuriantis sudėtingą gamtos procesą. Spektaklyje naudojamos atpažįstamos vaikų žaidimo priemonės, skatinant vaikus šį pažinimo procesą pratęsti ir namie. Siekiame, kad vaikai nuo pat pirmų mėnesių domėtųsi gamta, mokytųsi ją suprasti, gerbti ir saugoti. Norime padėti tėvams rasti naujų būdų pažindinti vaikus su mus supančiu pasauliu. 
 
Spektaklio idėja gimusi vaikų ir jaunimo literatūros festivalyje “Vaikų knygų sala”. Festivalio metu parodytas spektaklio eskizas susilaukė didžiulio šeimų susidomėjimo ir virto nauju Vėjų teatro spektakliu. 
 
 

menų spaustuvė | kišeninė salė
bilietai: 7 EUR (bilietas reikalingas ir vaikui, ir lydinčiam asmeniui) | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

 

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

Kitas kampas: NUOSTABŪS DALYKAI

režisierius - Kirilas Glušajevas | pjesės autorius - Duncan Macmillan | dailininkas - Antanas Dubra | kompozitorius - Dmitrijus Golovanovas | režisieriaus asistentė - Airina Kazlauskaitė | aktorius - Martynas Nedzinskas

trukmė - 2 val. | N14

„Nuostabūs dalykai“ – tai istorija apie paprastą jauną vyrą, gyvenime patyrusį didžiulių išbandymų, bet radusį būdą nepalūžti. Tas stebuklingas būdas – tai nuostabių dalykų, dėl kurių verta gyventi, sąrašas. Ne, tai nėra kokie nors didingi ir sunkiai pasiekiami dalykai. Tai… ledai ant pagaliuko, tai senų knygų kvapas, tai šokti rateliu aplink kuprines mokyklos diskotekoj, tai važiuoti dviračiu nuo Raganų kalno, tai…

„Nuostabūs dalykai“ – tai spektaklis, kuris prajuokins iki ašarų ir ne sykį privers nuryti gumulą gerklėje. Tai spektaklis apie tave, net jei 1990-аisiais negyvenai Klaipėdoje ir nežinai, kas yra „palivalkė“. Net jei niekada nei tu pats, nei tavo artimieji nesirgo depresija. Nes tai spektaklis apie pačius svarbiausius gyvenime dalykus.

menų spaustuvė | juodoji salė
bilietai: nuo 11,40 EUR | bilietus platina Tiketa
* (pirkti internetu)

* Tiketa kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į renginį neįleidžiami.

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu