Processus

Šokio spektaklis ** IETM Vilnius programa ** Choreografė Aira Naginevičiūtė ** Lietuvos šokio informacijos centras

PROCESSUS

Šokio spektaklis
Lietuvos šokio informacijos centras

Choreografė Aira Naginevičiūtė
Šoka Edita Stundytė, Agnė Ramanauskaitė, Brigita Urbietytė, Giedrė Subotinaitė, Rūta Butkutė, Tautvilas Gurevičius, Paulius Tamolė
Kostiumai Rūta Biliūnaitė
Muzika Tricky, Amon Tobin, Inuits, Jim O’Rourke

Trukmė 60 min
Premjera 2002

SPEKTAKLIS BUS RODOMAS

Choreografės Airos Naginevičiūtės šokio spektaklis „Processus“ – vienas sėkmingiausių šokio darbų Lietuvos scenoje ir pirmasis šiuolaikinio šokio spektaklis pelnęs Kultūros ministerijos premiją kaip geriausias šokio spektaklis. Šis spektaklis – vienas pirmųjų Menų spaustuvėje sukurtų projektų, gimęs vos po keleto mėnesių nuo organizacijos įkūrimo 2002 m., tačiau vis dar aktualus savo temomis bei estetika.

Spektaklio idėja gimė iš tuometinių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorių šokėjų specialybės studentų improvizacijų ekstremalių būsenų tema. Kurdama „Processus“ choreografė rėmėsi japonų buto šokio technika, pasižyminčia vidine atlikėjo koncentracija. Tai šokio spektaklis apie žmogaus atsinaujinimo procesą, patyrus sielos sukrėtimą. Vizualus, tapybiškas, pilnas puikių estetinių, gerai apgalvotų detalių „Processus“ prabyla apie žmogaus kaitą, tobulėjimą, virsmą, kai išsivaduojama iš vidinių baimių ir suvaržymų.

Choreografė ir šokėja Aira Naginevičūtė studijavo tuometinės Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetuose choreografijos pedagogiką. 1989 m. įkūrė savo šiuolaikinio šokio trupę „Fluidus“. 1996 m. pirmajame šiuolaikinio šokio festivalyje „Lietuvos naujojo šokio projektas“ jos kompozicija „Nepakelk galvos“ buvo pripažinta vienu geriausių festivalio kūrinių. 1998 m. Lietuvos muzikos akademija pradėjo rengti aktorius šokėjus, ir A. Naginevičiūtė buvo pakviesta dėstyti jiems šiuolaikinio šokio techniką ir improvizaciją. Su studentais ji sukūrė didžiausius savo spektaklius – „Processus“ (2002 m., apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“) ir „Nėščia tyla“ (2005 m., nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“).

Vakaro metu bus rodomas ir šokio spektaklis INTERJERAI (chor. Karel Vanek)

Bilietus platina Tiketa.

Bilietų kaina: 30 Lt (aptarnavimo mokestis iki +3 Lt/bilietui imtinai; rezervacijos mokestis +5 Lt/bilietui, rezervuojant bilietus internetu ar trumpuoju numeriu ir atsiimant juos kasose).

Nuolaidos (taikomos kasose):
50 % nuolaida scenos menų profesionalams 1 bilietui.
20 % nuolaida studentams, moksleiviams, senjorams, žmonėms su negalia 1 bilietui.

RENGINYS VYKSTA:
2009 Spalio 08 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius