STALO TEATRAS: Eglė - žalčių karalienė

spektaklis vaikams pagal senovės lietuvių mitą | šeimai ir vaikams nuo 2 metų

režisierė, dailininkė, aktorė Saulė Degutytė | kompozitorė, atlikėja Snieguolė Dikčiūtė
Stalo teatras

Egle-zalciu-karaliene maza


Stalo teatro spektaklis  „Eglė – žalčių karalienė“ visus kviečia prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių: burtažodžių, ritualų, „paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir pyragėlių tikrų – teatre iškeptų.

Stalo teatro spektaklis  „Eglė – žalčių karalienė“ –  objektų teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti daiktai ir rakandai.

Rusijos teatro veikėjų sąjungos Vaikų ir lėlių teatrų skyriaus vedėja Olga Glazunova apie spektaklį „Eglė žalčių karalienė“ 2007 m. kovo 23–27 d. vykusiame festivalyje „Maskvietiškos atostogos“ kalbėjo („Literatūra ir menas“, 2007 04 13): „Spektaklį puikiai žiūri vaikai! Jie buvo dėmesingi. O mums vis atrodo, kad vaikus reikia linksminti. „Stalo teatro“ spektaklis patvirtino, kad galima su vaikais kalbėti tyliai, taupiomis priemonėmis ir įtikinamai pasakoti tragišką istoriją, jų negąsdinant. Man regis, šiandien tai yra svarbu. Džiaugiuosi puikiu aktorės darbu. Ji – nuostabi, apdovanota reta dovana.“


2005 m. Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Aitvaras“ spektaklis apdovanotas dviem prizais: už geriausią režisūrą ir išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.
 

„Šis spektaklis jausmingas ir stilingas.<...>Jame, mano nuomone , absoliučiai viskas tobula.Apipavidalinimas.<...>Aktorių apranga.Daiktai. O pats nuostabiausias dalykas šiame spektaklyje- muzikos ir garsų bei mizanscenų ritminė organizacija.<...> Man net kyla netikėtų asociacijų su roko muzika, kuri veikia labai stipriai.Šamaniškai.
Viktor Šraiman, režisierius

„Tas spektaklis toks aiškus, skaidrus ir taip puikiai suvaidintas, kad nekyla jokių klausimų. Spektaklio energetika nedingsta ir vaidinant jį rusų kalba.“

Arina Šepeliova, teatrologė

 

 

menų spaustuvė | kišeninė salė

bilietai: 8 eur | bilietai Tiketos kasose (pirkti internetu) arba 1 val. prieš spektaklį menų spaustuvėje

 

 

RENGINYS VYKSTA:
2015 Vasario 15 d. 12:00
2015 Gruodžio 13 d. 15:00
2018 Vasario 18 d. 12:00
2019 Spalio 27 d. 12:00
2020 Kovo 14 d. 12:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu