Hipokampas

Spektaklis ** Rež. Rugilė Barzdžiukaitė ** Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“

HIPOKAMPAS

Premjera

Dramos spektaklis

Idėjos autorė ir režisierė: Rugilė Barzdžiukaitė
Vaidmenis kuria: Martynas Nedzinskas, Indrė Patkauskaitė, Vaidotas Martinaitis
Garso takelio autorius: PB8
Kostiumų dailininkė: Daiva Samajauskaitė
Scenografija ir šviesos: Dovydas Petravičius, Rugilė Barzdžiukaitė

Trukmė: 60 min. (be pertraukos)
Premjera: 2010 01 07
Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“


Sąmoningos atminties procesus mūsų smegenyse reguliuoja seniausia ir giliausiai nugrimzdusi žmogaus galvos smegenų dalis, kuri savo forma primena jūrų arkliuką. Dėl šio panašumo graikų anatomai ją pavadino „hipokampu“ (hippos graikiškai reiškia arklį, kampos – jūros gyvį), bet anaiptol ne dėl šio panašumo jauna režisierė Rugilė Barzdžiukaitė šiuo pavadinimu pakrikštijo savo pirmąjį spektaklį.

„Hipokampas“ – tai valandos trukmės spektaklis, kurį sudaro dvi jaunų žmonių išpažintys steriliame psichoterapeuto kabinete. Pamažu atsiskleidžiant veiksmui, žiūrovai įvedami į griežtą apribotą ir klaustrofobišką spektaklio tikrovę, kurioje netikėtais rakursais šiuolaikiniame kontekste atsiskleidžia vienos Shakespeare‘o tragedijos personažai ir aplinkybės.

Netradicinę teatro kryptį pasirinkusi Rugilė drąsiai atsisako daugelio „pagalbinių“ priemonių scenoje –  plačios judesio amplitudės, tradicinės scenos, teatrališkos kalbėsenos, vaizdo efektų. Kamerinėje, intymioje aplinkoje kuriama ypatinga atmosfera, kurią paryškina speciali scenos instaliacija, apšvietimas ir iš natūralių aplinkos garsų sudarytas garso takelis.

Operatorinio meistriškumo ir teatro režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi Rugilė savo kūrinyje subtiliai jungia tai, ką išmano apie kiną ir teatrą. Režisierės teigimu, jai rūpi į teatro sceną perkelti „stambų planą“ ir „dokumentiškumą“ – atrodytų būtent tai, ko teatras iš kino negali perimti. Todėl fizinis atstumas tarp žiūrovų ir aktorių yra labai mažas, o aktorių gestai, kalba ir mimikos leidžia įsiskverbti į personažų vidinį pasaulį.

Spektaklio „Hipokampas“ kūrybinė grupė bendrai kūrė išsamią kiekvieno personažo biografiją – tai leidžia nepaisant tikslios režisūrinės spektaklio linijos aktoriams jaustis laisvai. Tai pačiai logikai paklūsta ir spektaklio įgarsinimas – šiuolaikinio konceptualaus garso menininkas PB8 sėdi čia pat tarp žiūrovų ir gyvai generuoja garsus.


Skaitykite teatrologės Daivos Šabasevičienės recenziją -Menufaktura.lt, 2010 01 08

Kišeninė salė

Bilieto kaina 20 Lt. 

Bilietus platina Tiketa. Taikomi papildomi mokesčiai.

Nuolaidos

20 proc. nuolaida studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems.

50 proc. nuolaida scenos menų profesionalams.

 

RENGINYS VYKSTA:
2010 Vasario 13 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu