KOKIA ČIA TEISYBĖ?

Poezijos spektaklis šviesiam jaunimui ir neužtemusiam senimui** „Trupė liūdi“

\"Kokia

 

Kokia čia teisybė?
PREMJERA!

Režisuoja – „Trupė liūdi“
Scenografija – Vitalijus Špokaitis
Veikia – Šarūnas Banevičius, Aistė Lasytė, Marcelė Zikaraitė, Dominykas Vaitiekūnas, Vaidas Kublinskaspkričio 26d, 19val Menų spaustuvės Juodojoje salėje

 

Poezijos spektaklis pagal rašytojų Justino Marcinkevičiaus ir Henriko Radausko poeziją – tai jaunų kūrėjų kolektyvo „Trupė liūdi“ jautri, bet kategoriška paraiška šviesiam jaunimui ir neužtemusiam senimui. Spektaklyje regimas savotiškas maištas prieš tradicinį poezijos spektaklio suvokimą. Lūpų, tariančių šiurpią keliančios poezijos tekstus, savininkai spektaklyje derina parodiją su nuoširdumu ir atveria ne vien aktoriaus dialogą su žiūrovu, bet ir eilėraščio su eilėraščiu.

Spektaklis „Kokia čia teisybė?“ – tai jaunatviškai spalvingas bei tikslus mechanizmas, pateikiantis poetinės patetikos karikatūros ir žaismingos autoironijos sintezę. Energinga aktorių komanda siūlo prisiliečiant prie netikėto poezijos spektaklio formato įsisukti į įtemptos atmosferos ir agresyvios estetikos pulsavimą. Intensyvaus tempo spektaklyje apstu fantasmagoriškų inkliuzų, derančių su lyriškais nukrypimais. Taip pat nesibaidoma žanrinių eksperimentų, kurių dėka dviejų poetų kūryba scenoje virsta sprogstamu poezijos, miuziklo ir štrichais nupaišyto, žiūrovo vaizduotės siūlais surišto siužeto kokteiliu.  Spektaklyje skamba originali, gyvai atliekama pačių aktorių kurta muzika, padedanti pro griežtų kostiumų plyšius trykšti kryptingai aktorių energijai.

Aktoriai poezijos nesistengia paversti dramaturgiškai išteisintais monologais, jie ieško veiksmo, kuris poeziją pratęsia arba tampa akstinu jai atsirasti. Dažnu atveju poezija lyriškai kvestionuoja egzistencinius klausimus, tačiau šiuo atveju, „Trupės liūdi“ pastangomis, poezija mėginama daugiau teigti, nei klausti. Paradoksaliai su tuo kontrastuojantis spektaklio pavadinimas neatsitiktinai remiasi į šiandien visuomenės pasąmonėje slypintį klausimą. Poezijos spektaklis atveria ne vien originalias poetų J. Marcinkevičiaus ir H. Radausko kūrybos prasmes, bet ir teigia, jog nepaisant to, kad prasmė ne visada yra juntama, nuo to jos buvimas nesumažėja.

Jaunų aktorių grupė siekia išryškinti kasdienių ieškojimų vertę bei tikėjimą gyvenimu, nors puikiai suprantama, koks jis kartais būna netikęs. Kalbėdami poetų H. Radausko ir J. Marcinkevičiaus tekstais, aktoriai pristato manifestingo pobūdžio, aštrų ir jaunatviška energija pulsuojantį spektaklį. Kaip teigia jaunieji kūrėjai, „būkim atviri, spektaklyje „Kokia čia teisybė?“ – mes ieškom problemų. Prasmingų problemų“. O pasak J. Marcinkevičiaus „Teisybė ateis. Būtinai ateis. Jau ateina.“

Įspėjimas: poezija skambės garsiai.

 

Kišeninė salė

Bilietai nuo 20 LT.

PREMJEROS DATA: 2010 Lapkričio 10 d. 10:40:00
RENGINYS VYKSTA:
2012 Balandžio 11 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius