Lietuva brangi (Gastrolės Kaune)

Konceptualaus šokio spektaklis

Choreografė ir atlikėja Austėja Vilkaitytė

Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė'12“

 

 

 

Lietuva brangi maza


Kaip patriotiškumas, jo grožis, meilė tėvynei, idėja apie tautos idilę gali peraugti į nacizmą, rasizmą, homofobiją? Ar patriotizmas egzistuoja dabartinėje Lietuvoje ir kaip jis atsispindi, kai žmonės linkę į individualizmą, egoizmą, kai jie emigruoja iš Lietuvos? Ar patriotizmas šiandien apskritai tebėra vertybė mūsų visuomenėje ir kaip patriotizmas gali apsispindėti ne per meilę tėvynei, o per neapykantą kitatautiškumui?

Tokius klausimus sau ir žiūrovams kelia jauna choreografė Austėja Vilkaitytė, kurią kurti šokio spektaklį „Lietuva brangi“ inspiravo kompozitoriaus Juozo Naujalio to paties pavadinimo muzikinis kūrinys pagal Maironio žodžius.


Austėja Vilkaitytė 2011 m. baigė šiuolaikinio šokio studijas Islandijos Menų Akademijos Teatro fakultete. 2007 – 2008 m. mokėsi Salzburgo Eksperimentinėje Akademijoje Austrijoje, 2010 m. mainų programos rėmuose studijavo Helsinkio Teatro Akademijoje Suomijoje. Dar gyvendama Lietuvoje trejus metus šoko Kauno šokio teatre „Aura“.
Šiuo metu Austėja dirba su šiuolaikiniu šokiu Lietuvoje bei užsienyje. Kartu su kolegomis (Lotta Suomi, Ásrún Magnúsdóttir ir Lea Vendelbo Petersen) suformavusi meninį kolektyvą „Foreign Mountain“.
A. Vilkaitytė dažnai šokyje ieško sąsajų tarp konceptualaus šokio bei kitų šokio teatro žanrų, įpindama politines, socialines temas, naudoja daug dekonstrukcijos, buitinės choreografijos iš skirtingų kontekstų interpretacijų.

 

Spektaklis, turėjęs vykti gegužės 15 d. 19 val. perkeltas į gegužės 20 d. 19 val.

Jūsų įsigyti bilietai galios.

Atsiprašome už nepatogumus.

 

 

 VDU teatras (S. Daukanto g. 27, I aukštas, 44249 Kaunas)

Bilietų kaina - 20 litų.

Bilietai Tiketoje ir prieš renginį VDU teatre.

PREMJEROS DATA: 2011 Rugsėjo 29 d. 19:00:00
RENGINYS VYKSTA:
2012 Lapkričio 29 d. 19:00
2013 Gegužės 20 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu