Operomanija pristato: truetruestory*. Premjera!

Kamerinė opera moteriai, vyrui, akordeonui, gitarai ir elektronikai
Trukmė – 60 min.

2014-04-04 truetruestory

truetruestory atsirado kartu dirbant trims menininkams: kompozitoriui Albertui Navickui, režisierei Loretai Vaskovai ir scenografei Simonai Biekšaitei. Šį kūrinį išprovokavo J. L. Borgeso frazė, jog „sugalvota moralė yra beprasmiškas dalykas“, o atspirtimi tapo rašytojo novelė „Emma Zunz“ bei Valerie Solanas asmenybė, kuri 1968 m. pasikesino ir sužalojo Andy Warhol‘ą.

 

Šios mintys tapo įkvėpimu istorijai: mergina, kurios tėvas buvo neteisėtai apkaltintas finansiniais nusikaltimais, sužino apie jo mirtį. Kaip ji elgsis, ką pasirinks, juolab pažinodama fatališkų įvykių kaltininką? Prieš susitikdama su juo, mergina pati sukuria dviprasmiškas aplinkybes ir į jas įtraukia atsitiktinį žmogų. Ar ji sugebės sulaužyti moralės ir normų principus?

 

truetruestory pasakoja istoriją apie tiesos atspindžius pagrindinės veikėjos vaizduotėje – kokiu būdu jie pinasi tarp realybės ir fantazijos. Šią dilemą taikliai atskleidžia kinų filosofo pasisakymas, kuris sapnavo, jog jis yra drugelis, o prabudęs ryte, jis jau nežinojo, ar jis yra žmogus, kuris sapnavo, jog jis yra drugelis, ar jis ir yra drugelis, kuris sapnuoja, jog yra žmogus.

 

Scenoje truetruestory yra istorija moteriai bei tris vaidmenis atliekančiam vyrui, veikiantiems gitaros, akordeono ir gyvosios elektronikos fone. Aukštais dažniais spengiančios tylos momentus, sustabdančius veiksmą kritinėse situacijose, čia keičia minimalistinių ritmų repeticijos, įkvėptos elektroninės muzikos loop‘ų. Šiose pulsuojančiose ritminėse struktūrose įkomponuotas dainavimas retai kada peržengia mezzo-piano slenkstį ir kurdamas intymaus kalbėjimo įspūdį kviečia žiūrovą įsitraukti į šališko įvykių liudininko vaidmenį.


truetruestorytellers**:
Albertas Navickas (muzika)
Loreta Vaskova (teatras)
Simona Biekšaitė (teatras)
Nora Petročenko (balsas)
Stein Skjervold (balsas)
Mindaugas Badokas (gitara/garsas)
Andrius Maslekovas (akordeonas)
Julius Kuršys (šviesa)
Kastytis Narmontas (garsas)


* tikratikraistorija
** tikrostikrosistorijospasakotojai

 

 

Menų spaustuvė | Juodoji salė

Bilietai: 20 Lt
Platina TIKETA

RENGINYS VYKSTA:
2014 Balandžio 04 d. 18:00
2014 Balandžio 04 d. 21:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu