Gdansko kultūros dienos pristato: Have a nice hell

 

Spektaklis | 50 min.
Rež. Anna Steller, Magda Jedra , Good Girl Killer ir Patrycja Orzechowska (Lenkija)

 Gdansko dienos

Kūrybinė grupė Good Girl Killer buvo įkurta keturių lenkų menininkų (Magda Jedra, Zbigniew Zibi Bienkowski, Anna Steller ir Grzegorz Welizarowicz) 2005 metų pradžioje. Šiuo metu grupėje kuria Anna Steller ir Magda Jedra.


Good Girl Killer kolektyvas kuria šokio, performanso, muzikos ir multimedijos menus apimančius pasirodymus. Atlikėjos visoje savo kūrybinėje veikloje stengiasi naudoti įvairius žanrus, sunaikinti ryškias ribas tarp aukštojo ir populiariojo meno, naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis ir taip pat bando išlaikyti pagarbų požiūrį į senąsias meno tradicijas. Autorių naudojama kūrybinė estetika reprezentuoja jas pačias ir kartu perteikia asmenines patirtis bei apmąstymus. Projektu Good Girl Killer bandoma perteikti kūrėjų susižavėjimą įvairiomis eksperimentinėmis technikomis, kurių jos buvo veikiamos. Iki šiol Good Girl Killer komanda yra sukūrusi 6 pasirodymus: “Good Girl Killer” (2005), “Action” (2008), “The girls in the red shoes” (2010), “The seahorse led by it's sexual instinct” (2010), “Have a nice Hell” (2010), “Le sni” (2011), “Lotta and Gula” (2011). Atlikėjai dalyvavo įvairiuose festivaliuose: Four Days in Prague (Praha), Malta Festival Poznan (Poznanė), Konfrontacje Teatralne (Liublinas), Mandala Festival (Vroclavas), Gdansk Dance Festival (Gdanskas).“Have a Nice Hell” – tai Good Girl Killer dueto ir objektus kuriančios Patricijos Orzechowskos bendradarbiavimo pasėkmė.
Projektas buvo rengiamas rodyti meno galerijose, kur atlikėjų nevaržo scena ir veiksmas vyksta tiesiog baltame kube, o scenografijas sukuria eksponuojami darbai.
Pagrindinė „Have a Nice Hell“ tema yra baimė. Žmonės bijo įvairių dalykų. Vaikystėje visi bijojome tamsos, siurblio, griausmo ar raganų, o dabar baiminamės epidemijų, atominio karo, terorizmo, radioaktyvumo, senatvės, netekties ir mirties.


Nepaisant to, šiuo pasirodymu neketinama gąsdinti žiūrovų. Atvirkščiai, siužetai, kuriuos žiūrovai išvys spektaklyje gali atrodyti juokingi ar net absurdiški. Taip autorės kviečia žiūrovus susimąstyti apie situacijas, kuriose jie patiria baimę ir atkreipti dėmesį į tai, jog realybė daržnai yra lygiai tokia pati komiška ir absurdiška.


Magda Jedra – šokėja, choreografė, atlikėja.
Bendradarbiavimas: Gdansko Šokio Teatras, Joe Alter šokio grupė, Rafal Dziemidok, Daria Jedra, Edyta Kozak, Leszek Bzdyl, Paula Ross, Alexander Pepelyaew, Anita Wach, Anna Steller, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Meno grupė Koncentrat, W.Gombrowicz teatras Gdynioje, Šiuolaikinio meno centras LAZNIA Gdanske, Wytwornia teatras Varšuvoje,  Dada von Bzdulov teatras, Judesio akademijos teatras. 2005 metai Magda su Anna Steller įkūrė atlikėjų grupę Good Girl Killer. Taip pat, ji yra laimėjusi Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos skiriamą stipendiją už veiklą muzikos ir šokio srityse. Nuo 1999 metų dėsto šiuolaikinį šokį ir improvizaciją.


Kūrybinė veikla: “Teletransis” (2002), “The symbolic construction” (2003), “The theory of noise” (2004), “Good Girl Killer” (2005), “Junkie” (2006), “Action” (2008), “Parallel” (2009), “Confetti” (2010), “Le sni” (2010), “Have a Nice Hell” (2010), “Le pas Jaques” (2011)
Kiti projektai: "Dreams of a fleecy river” (2001), "Odys-Seas" (2004), "Cafe Domino" (2004), "Zum Beispiel" (2006), "Yes Prince, No Prince" (2006), "Nawrotnik" (2007), „Co-operation Gdansk-Geneva-Paris” (2006-2007), "Barricade of Love" (2008), „Osez!” (2009), „Nut.Squirrel“ (2010), „The show must go on“ (2011).


Anna Steller – šokėja,choreografė, atlikėja.
Gimė 1979 metais. Gyvena ir dirba Gdanske (Lenkija). Nuo 1993 metų dirba aktore ir šokėja Dada von Bzdűlőw teatre. Nuo 2004 metų vaidina “Read My Lips” teatre. 2005 metais ji buvo viena iš teatro Good Girl Killer sumanytojų ir įkūrėjų. Anna yra gavusi Dance Web stipendiją už pasirodymą šokio festivalyje Impulstanz, Vienoje. Pastarieji jos darbai yra dedikuoti šokiui, eksperimentiniam bei muzikos ir vokalo menui. Atlikėja yra bendradarbiavusi su Šiuolaikinio meno centru LAZNIA esančiu Gdanske. 2012 metais dalyvavo tarptautinėje parodoje “Telling the Baltic” (Karlskrona, Gdanskas, Rostokas), kur ji surengė pasirodymą "Unrelenting beauty of disaster". Tais pačiais metais buvo apdovanota Gdansko Vaivadijos už išskirtinius pasiekimus šokio ir teatro srityse. Ji jau yra pasirodžiusi Vengrijoje, Vokietijoje, Indonezijoje, Čekijoje ir Švedijoje. Nuo 2001 metų autorė kuria savo pačios pasirodymus ir choreografiją.

Kūrybinė veikla:
"O!" (2003), "Good Girl Killer" (2005), “Action" (2008), "Delia" (2009), "The Seahorse led by his sexual instinct..." (2010), "Le sni" (2010), "Girl in a Red Shoes" (2010), "Have a nice Hell" (2010), "Audiological Chronology" (2011), "Lotta and Gula" (2011), “Unrelenting beauty of disaster" (2012), “Transportation” (2012)
Kiti projektai: „Osez!” (2009), Nigel Charnock „HAPPY” (2009), “Co-operation Gdansk-Geneva-Paris” (2006),“H.O.N.D” (2006).
www.annasteller.webs.com


Patrycja Orzechowska – vaizduojamojo meno kūrėja, specializuojasi konceptualioje fotografijoje, koliažuose, instaliacijose, grafiniame dizaine ir filmuose.
Menininkė baigė Gdansko dailės akademiją, piešimo ir grafikos katedrą. Ją domina kūno choreografija ir jo “įterpimas” į autorės sukurtas konstrukcijas, stengiantis per jį perteikti tiek socialinį, tiek kultūrinį kontekstus. Būtent dėl šios priežasties autorė dažnai pasitelkia daugybę kitų atlikimo menų, tokių kaip šiuolaikinis šokis, gimnastika ar vaidyba. Jos darbuose pagrindinis ir esminis motyvas yra žmogaus kūnas. Iš jo dažnai ir yra kuriamos trikdančių formų kompozicijos.
www.patrycjaorzechowska.com

 

Menų spaustuvė | Juodoji salė

Renginys nemokamas

RENGINYS VYKSTA:
2014 Rugsėjo 20 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu