Twenty Fingers Duo: PERFORMA

šiuolaikinės muzikos koncertas | trukmė 80 min.

atlikėjai: Lora Kmieliauskaitė (smuikas), Arnas Kmieliauskas (violončelė) | kompozitoriai: Julius Aglinskas, Arturas Bumšteinas, Dominykas Digimas, Lina Lapelytė, Andrius Maslekovas, Mykolas Natalevičius, Rūta Vitkauskaitė | vizualiųjų kūrinių autoriai: Lauryna Narkevičiūtė, Kornelijus Jaroševičius

Pasaulinės lietuvių kompozitorių kūrinių premjeros:

Andrius Maslekovas | „Naktinių drobių šešėliai“

Julius Aglinskas | „Tarp tylos“

Dominykas Digimas | „Walking Through the Three Points“

Rūta Vitkauskaitė | „Hightet“

Mykolas Natalevičius | „rasa. rūkas“

Artūras Bumšteinas | „Lyrica“

Lina Lapelytė | „Serenada keturiems“

Violončelė ir smuikas, septynios šiuolaikinės kompozicijos ir viena vizualiai intonuota garso kelionė. Kaip tai atrodo, ar skamba, ką galima (nu)jausti, kiek mūsų vaizduotė artima regimai, girdimai ir čiuopiamai „tikrovei“?

„Performa“ – vizualus šiuolaikinės muzikos koncertas, kuriame 7-nių Lietuvoje ir pasaulyje žinomų jaunosios kartos lietuvių kompozitorių kūrinius apjungs šiuolaikinės muzikos styginių duetas „Twenty Fingers“ – Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė).

Pasaulyje ir Lietuvoje itin retos muzikinės programos, skirtos būtent styginių duetui – violončelei ir smuikui. Specialiai „Performai“ parašyti ir pirmą kartą skambėsiantys kūriniai laužo esamas ar numanomas klišes, nepataikauja, lieka daugiasluoksniai.

Septynių naujų kompozicijų autoriai – autentiškai šiuolaikines performatyvumo formas nagrinėjantys kompozitoriai Lina Lapelytė, Dominykas Digimas, Arturas Bumšteinas, Julius Aglinskas, Andrius Maslekovas, Mykolas Natalevičius, Rūta Vitkauskaitė. Atsiskleidžianti eklektiška, bet jungianti garso kelionė per skirtingas patirtis palieka tai, ką vadiname patyrimu.

„Performą“ sodrins šviesa ir vizualaus meno kūriniai, kurių autoriai – videomenininkas Kornelijus Jaroševičius ir vizualiojo meno kūrėja, fotografė Lauryna Narkevičiūtė.

Vienintelis dueto „Twenty Fingers“ koncertas „Performa“ – vasario 26 d., Vilniuje, „Menų spaustuvėje“

****

„Twenty Fingers“ – tai šiuolaikinės ir moderniosios muzikos atlikėjų Loros Kmieliauskaitės (smuikas) ir Arno Kmieliausko (violončelė) duetas, kuriam būdingi ryškūs ir daugialypiai intensyvaus skambesio pasirodymai, keičiantys garsą bei erdvę, leidžiantys iš naujo pažinti instrumentų tembrų autentiką, pauzę ir tylą.

„Performa“ vizualizacijų autoriai:

Lauryna Narkevičiūtė – vizualaus meno kūrėja, fotografė, studijos „SOME edition“ bendraįkūrėja. Jos kūrybai būdingas skirtingų medžiagų ir meno sričių tarpusavio dialogas, kuriame visuomet svarbus vaidmuo tenka estetikai. Kūrėja analizuoja įsivaizduojamo ir realaus pasaulio santykį, kaip žinojimas veikia stebimo objekto suvokimą, kokiu būdu jį formuoja ir deformuoja.

Videomenininko Kornelijaus Jaroševičiaus kuriamos vaizdo projekcijos teatro spektakliams bei muzikiniams performansams pasižymi organišku įsiliejimu į scenovaizdį, dinamišku įvaizdžių plėtojimu, jautriai atsižvelgiant tiek į dramaturginius įvykius, tiek į muzikinį kontekstą. Menininko kuriami darbai grindžiami kino istorijos kontekstų koliažais, tapybiškais ir skoningai stilizuotais originaliais įvaizdžiais.

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai: 12 eur | bilietus platina TIKETA (pirkti internetu) | Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje (atsiskaitymas tik grynais)

RENGINYS VYKSTA:
2019 Vasario 26 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu