Sirenos 2019 | THIS ORDER GOES WRONG

MUZIKOS IR MEDIJŲ PERFORMANSAS

Pagal nerimo sutrikimus ir panikos atakas patyrusių žmonių liudijimus,
Senekos ir Cicerono tekstus

SMUIKAS: Lora Kmieliauskaitė
KOMPOZITORIUS: Dominykas Digimas
VAIZDAS: Kristijonas Dirsė, Kornelijus Jaroševičius
DRAMATURGAS: Rimantas Ribačiauskas
KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Morta Nakaitė
SENSORIKA: Marius Čivilis
BALSO KONSULTANTAS: Rupert Enticknap
JUDESIO KONSULTANTĖ: Živilė Virkutytė

Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programa „Atvira erdvė 2018“

TRUKMĖ: 45 min.
PREMJERA: 2018 m.

KALBA: anglų
REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 14 m.

LAIKAS: Rugsėjo 29 d. 13:00
VIETA: Menų spaustuvė, Kišeninė salė (Šiltadaržio g. 6)

ĮĖJIMAS nemokamas, vietų skaičius ribotas

 

Pareigos, lūkesčiai, terminai, spūstys, ekranai… Įpratome prie nerimo. Galvojame, kad jis – neatskiriama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Tačiau nerimą pastebėjo ir aprašė jau Antikos ir romėnų filosofai. Vėliau jis ilgiems amžiams dingo iš medicinos žodynų, pasislėpė po kitomis sąvokomis, ir buvo grąžintas Freudo XIX amžiaus antroje pusėje.

 

Performanse nerimas yra ne tik tema – jis tampa atspirties tašku eksperimentams su muzika ir skaitmeninėmis technologijomis. Kaip nekontroliuojami kūno judesiai (tikai) – dažni nerimo ir panikos atakų palydovai – veikia instrumentą ir gyvai atliekamą muzikos kūrinį? Kas atsitinka su instrumento garsu, atlikėjui jaučiant nerimą scenoje, leidžiant jam augti ir užvaldyti kūną? Kad šiuos eksperimentus fiksuotų auditorija, pasitelkiama gyvos ir elektroninės muzikos, vaizdo meno ir sensorių ant smuikininkės Loros Kmieliauskaitės kūno, sintezė. Visi elementai performanso metu sąveikauja gyvai milisekundžių tikslumu.

 

Už siekio eksperimentuoti slypi kūrėjų, kurių dalis patys susidūrė su nerimo sutrikimais, noras kuo labiau atverti šią būseną jausmiškai ir energetiškai, perkelti ją iš subjektyvaus potyrio lygmens į visų bendrai patiriamą performatyvų aktą. „This Order Goes Wrong“ – tarsi nerimo meditacija, parodanti, kad tai, ką jaučia jį išgyvenantys, yra bendražmogiška ir universalu. Galbūt net kontroliuojama ir nugalima.

 

„[…] spektaklis „This Order Goes Wrong“ nėra spektaklis. Tai filmas, muzika, Loros akys. Tai švelnumas, kuriuo teatre virsta nerimas. Tai miesto, kuris gyvena mumyse, ekspozicija. Miesto, kuris su mumis elgiasi nejautriai, įelektrina, atima ramų žvilgsnį, pakeičia jį tikais, ruminavimu. Tai performatyvi estetika, kurią turime ne žiūrėti akimis, bet suvokti kūnu.“

 

Dovilė Zavedskaitė, 7 meno dienos


įėjimas nemokamas, vietų skaičius ribotas

 

įėjimas nemokamas, vietų skaičius ribotas

RENGINYS VYKSTA:
2019 Rugsėjo 29 d. 13:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu