Sirenos 2019 | MINŲ LAUKAS

Lola Arias

MINŲ LAUKAS

Lola Arias (Argentina, Didžioji Britanika)

dramaturgė, režisierė: Lola Arias
bendraautoriai: Lou Armour, David Jackson, Gabriel Sagastume, Ruben Otero, Sukrim Rai, And Marcelo Vallejo
tyrimo koordinatorės, prodiuserės: Sofia Medici, Luz Algranti
rekvizitininkė: Mariana Tirantte
kompozitorius: Ulises Conti
šviesų dailininkas: David Seldes
vaizdo projekcijų autorius: Martin Borini
garso operatoriai: Roberto Pellegrino, Ernesto Fara
kostiumų dailininkas: Andy Piffer
gamybos asistentės: Lucila Piffer, Melisa Santoro
tyrimo asistentė D. Britanijoje: Kate O’connor

trukmė: 100 Min. | premjera: 2016 m.

kalba: anglų ir ispanų, su lietuviškais titrais | rekomenduojamas amžius: nuo 14 m.
laikas: spalio 6, 7 d. 19.00 | vieta: Menų spaustuvės juodoji salė

 

diskusija po spektaklio (anglų k.)

moderatorius: Donatas Puslys

laikas: spalio 6 d. 21:00

vieta: Menų spaustuvės kavinė

 

MALVINŲ KARAS TĘSĖSI 74 DIENAS. NUO 1982 M. BALANDŽIO 2 IKI BIRŽELIO 14 DIENOS. TAI ŠIEK TIEK TRUMPESNIS PERIODAS NEI TRUKO ŠIO SPEKTAKLIO REPETICIJOS.

Šeši Folklandų / Malvinų karo veteranai, buvę priešai mūšio lauke, susitinka filmavimo aikštelėje. Po karinio konflikto praėjus daugiau nei 35 metams, jie dalijasi karo prisiminimais ir atkuria realias karo mūšio situacijas spektaklio kūrybinio proceso metu.

Nors Folklandų / Malvinų karinis konfliktas truko vos 74 dienas, jo padariniai jaučiami ir šiandien. Pergalę šventė Didžioji Britanija, bet kare žuvo apie tūkstantis kariškių ir civilių gyventojų, o salų suvereniteto klausimas neišspręstas iki šiol.

„Kai pradedi prisiminti, niekada nežinai, ką atrasi. Kartais kai kas, ko net neįtarei ten esant, gali netikėtai sprogti.“

Lola Arias

LOLA ARIAS

Lola Arias – rašytoja, teatro režisierė, atlikėja. Kurdama teatro, literatūros, muzikos, kino bei vizualiųjų menų srityse ji dirba su įvairiomis bendruomenėmis: karo veteranais, buvusiais komunistais, vaikais, prostitutėmis, gatvės muzikantais. Jos darbuose paprastai kuriamas dialogas tarp realybės (dokumentikos) ir fikcijos.

Lolai Arias individo gyvenimas yra istorinis dokumentas, galintis mums papasakoti žymiai daugiau nei bet koks istorijos vadovėlis. Nuo 2007 m. ji dirba dokumentinio teatro srityje. Ryškiausiuose savo pastarojo meto teatro spektakliuose Lola Arias, tyrinėdama asmeninius pasakojimus, gilinasi į politinį ir socialinį kontekstą. Šešiomis autentiškomis biografijomis paremtame spektaklyje „Gyvenimas po“ („Mi vida después“, 2009) aktoriai atkuria savo tėvų jaunystę Argentinoje diktatūros metais; „Priešas viduje“ („That Enemy Within“, 2010) – spektaklis apie tapatybę, sukurtas bendradarbiaujant su identiškais dvyniais; „Metai, kai aš gimiau“ („The Year I Was Born“, 2012) pastatytas remiantis Pinocheto valdymo laikais gimusių žmonių biografinėmis istorijomis, o „Melancholija ir demonstracijos“ („Melancolía y Manifestaciones“, 2012) – vienas asmeniškiausių kūrėjos darbų apie mamos depresiją (pjesės skaitymas pristatytas 2018 m. lapkritį šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ programoje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre).

Menininkė taip pat kuria filmus ir instaliacijas. Kartu su Stefanu Kaegi iš pasaulyje garsaus vokiečių teatro kolektyvo „Rimini Protokoll“ inicijavo ir dalyvavo keliuose urbanistinės intervencijos projektuose. Kartu su Ulisesu Conti kuria ir atlieka muziką. Yra išleidusi poezijos ir prozos knygų, taip pat pjesių. Jos darbai rodyti garsiausiose meno scenose ir festivaliuose tiek Europoje, tiek Pietų Amerikoje.

SIRENŲ BALSAS

Folklandų (taip jį vadina britai) arba Malvinų (taip jį vadina argentiniečiai) karas daugelyje šaltinių net nevadinamas karu – tai vienas trumpiausių karinių konfliktų Didžiosios Britanijos istorijoje. Tačiau kaip toks trumpas laikotarpis paveikia žmogų, atsidūrusį šio karo epicentre? Kaip pasikeičia jo gyvenimas, kaip jis pradeda matyti savo praeitį iki karo ir kaip įsivaizduoja ateitį jam pasibaigus?

Žmogaus atmintis – subjektyvi, ja lengva manipuliuoti, bet ar galima ją perkurti, ieškant sąsajos su savimi pačiu praeityje? Stebint save tarsi iš nuotolio, jaunystėje, esantį sveiką ir be randų, kovojantį dėl tam tikros politikų sugalvotos ideologinės priežasties, atliekantį pareigą tėvynei, šeimai, kovos draugams.

Ką apie tai sako žmogus, iš kurio scenoje tik prašoma būti savimi, neatstovauti savo daliniui ir šaliai, kalbėti tik apie tai, kas svarbu jam dabar – su visais randais ir išgyvenimais.

 

menų spaustuvė | juodoji salė

bilietai Tiketos* kasose (pirkti internetu)

 *Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į pasirodymą neįleidžiami, jei tai trukdo pasirodymo eigai

 

RENGINYS VYKSTA:
2019 Spalio 06 d. 19:00
2019 Spalio 07 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu