Sirenos 2019 | BŪK ATSARGI

BŪK ATSARGI

Mallika Taneja (Indija)

koncepcijos autorė, režisierė ir atlikėja: Mallika Taneja
tarptautinių gastrolių vadybininkai: „Ligne Directe“ (Prancūzija)

trukmė: 45 min. | premjera: 2013 m. teatre „Tadpole Repertory“, NDLS programos dalis

kalba: anglų, su lietuviškais titrais

rekomenduojamas amžius: nuo 18 m.

laikas: spalio 9, 10 d. 18:00, 20:30 | vieta: Menų spaustuvės kišeninė salė (Šiltadaržio g. 6)

diskusija po spektaklio (anglų k.)
moderatorė: Roberta Tracevičiūtė
laikas: spalio 9 d. 21:30
vieta: Menų spaustuvės kavinė

TURIME TEISĘ PASAKYTI „NE“. […] JEIGU MES NESIPRIEŠINSIME TAM, KAIP SU MUMIS ELGIAMASI, KAS TAI PADARYS UŽ MUS?

„Būk atsargi“, – sakoma merginoms ir moterims, kai norima perspėti jas dėl elgesio, požiūrio ar aprangos. Atrodo, visai nekaltai skambanti frazė, bet ji išreiškia tai, kas yra giliai įsišakniję daugelyje kultūrų: savo saugumu rūpintis privalo pačios moterys. Ši užslėpta prasmė tartum išlaisvina nuo atsakomybės asmenį, keliantį pavojų moteriai.

Indijoje, kaip ir kai kuriose kitose šalyse, budrumas bei nuolatinis nerimas dėl savo saugumo yra kiekvienos moters kasdienio gyvenimo dalis. Delyje gyvenanti ir kurianti Mallika Taneja scenoje demaskuoja veidmainišką požiūrį į moterį kaip galimą auką.

„Galiu suprasti, jei žmogus jaučiasi nejaukiai. Tačiau niekaip negaliu pateisinti puolimo.“

Mallika Taneja

MALLIKA TANEJA

Mallika Taneja – teatro kūrėja, dirbanti ir gyvenanti Naujajame Delyje. Kurdama spektaklius ir organizuodama viešas menines akcijas ji bando apibrėžti, kas iš tikrųjų yra lyčių lygybė, kaip veikia jos mechanizmas, ir kaip kiekvienas individas ar institucija gali pasipriešinti nesąžiningai besireiškiančioms galios struktūroms.

Indijoje, šalyje, kur dauguma moterų nedrįsta sutemus išeiti į miestą vienos, menininkė organizuoja „Pusiaunakčio pasivaikščiojimus“ – veda moterų grupes į miestą po vidurnakčio.

2015 m. Mallikai Tanejai už spektaklį „Būk atsargi“ „Spektake“ teatras Ciuriche įteikė „Kantonal“ banko (ZKB) skiriamą padėkos prizą.

SIRENŲ BALSAS

Lietuvoje dar visai neseniai buvo įsisiūbavęs, dabar jau aprimęs, #metoo judėjimas. Ką šiais laikais reiškia būti moterimi? Kaip keičiasi moterų ir vyrų santykiai? Ar jie apskritai keičiasi?

Aktorė ir režisierė Mallika Taneja savo spektaklyje analizuoja teiginį „jos pačios kaltos“. Kartu su prancūzų „Ligne Directe“ prodiuseriais pristatomas šios kūrėjos darbas pirmiausiai kalba apie prievartavimų „epidemiją“ Indijoje ir tai, kiek seksualinį smurtą gali provokuoti apranga.

Spektaklyje daug dėmesio skiriama visuomenei, kurioje vyrauja patriarchalinė sankloda. Tačiau spektaklio idėja ne mažiau aktuali ir tokioms visuomenėms, kurios patriarchalinėmis savęs nelaiko. Ko gero, tai pirmasis Indijos teatro spektaklis, rodomas ne tik „Sirenų“ scenoje, bet ir apskritai Lietuvoje.

menų spaustuvė | kišeninė salė

bilietai Tiketos* kasose (pirkti internetu)

*Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** Dėmesio! Vėluojantys žiūrovai į pasirodymą neįleidžiami, jei tai trukdo pasirodymo eigai

RENGINYS VYKSTA:
2019 Spalio 09 d. 18:00
2019 Spalio 09 d. 20:30
2019 Spalio 10 d. 18:00
2019 Spalio 10 d. 20:30
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu