ATVIRA ERDVĖ'19 | Juodi bateliai (premjera!)

Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programa Atvira erdvė’19 pristato

režisierius: Aivaras Micius | vaidina: Kamilė Petruškevičiūtė, Fausta Semionovaitė | kompozitorius: Mantvydas Leonas Pranulis | videomenininkas: Kornelijus Jaroševičius | kostiumų dizainerė: Simona Davlidovičiūtė | šviesų dailininkas: Edgaras Varkulevičius | dramaturgijos asistentė: Inga Sanakojevaitė | scenografijos asistentė: Aušra Tubutytė

trukmė 1 val. 10 min. | N16

Spektaklio „Juodi bateliai” kūrybinė komanda kviečia į kelionę, kuri savo siurrealizmu ir šmaikščiu kandumu įtraukia žiūrovą į iš pirmo žvilgsnio nekaltą dokumentinį pasakojimą apie Trečiojo Reicho propagandos ministro žmonos Magdos Goebbels* batus. Karas baigėsi, taika paskelbta, „blogieji“ nuteisti, nugalėtojai apdovanoti - kančios pabaiga jau šalia, tad tuoj bus galima pradėti viską nuo pradžių.

Režisierius Aivaras Micius: „Rytų Europos pokario istorija išsiskiria savo brutalumu, ji kaip mėsmalė traiškė ištisas tautas, jų žmonių gyvenimus. Nors regiono šalys skiriasi, tačiau jas vienija bendros įvykių sekos paženklintas skausmas. Nėra šeimos, kurioje nesivaidentų kraupių prisiminimų ar nežmoniškų išgyvenimų šmėklos. Jaunoji karta vis sunkiau save tapatina su vyresniosios kartos patirtimis, o istorija lieka tik vienu iš daugybės egzaminų, kitų primestu svetimkūniu, kurį kartą praėjęs gali toliau gyventi savo gyvenimą. Pasimetimas, baimė, paprastų atsakymų į sudėtingus klausimus reikalavimas virsta į makabriškas žiniasklaidos antraštes ir absurdiškus politikų pažadus ar pietų pertraukos protestus. Kai išgirsti kitą žmogų per sunku ar tiesiog nesinori, o sustoti nėra laiko, nejučiomis kyla jausmas, jog vienas laikas jau pasibaigia, o kitas dar tik prasidės.”

Pilgrim-Majewski pjesė atstovauja šiuolaikinės kartos dramaturgiją, kuri siekia reflektuoti dabar gyvenančio žmogaus santykio su istorija ir su pačiu savimi procesus. Istorija įgauna prasmę tik tada, kai turi gyvą santyki su žmogumi - individu. Kas nutinka kai istorija tampa milžiniška inercija, mašina, ryjančia tuos, kurie neatitinka laiko diktuojamų taisyklių? Ar įmanoma šią inerciją keisti, o gal belieka šį reiškinį pasyviai stebėti iš šono, tarsi nesustabdomą, viską su savimi nusinešančią gamtos jėgą? Jaunų kūrėjų komanda šias temas analizuoja su lengvu humoru, įtraukdami žiūrovą į savotišką, siurrealistinį stand-up‘ą.

Kviečiame atvykti – Willkommen!

* https://en.wikipedia.org/wiki/Magda_Goebbels

Nuotrauka Dainiaus Putino

sukurta Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programoje Atvira erdvė'19
projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savaivaldybė

menų spaustuvė | kišeninė salė

bilietai: 9,20 Eur | bilietai Tiketos* kasose (pirkti internetu)

*Tiketos kasą rasite ir Menų spaustuvėje

** DėmesioVėluojantys žiūrovai į pasirodymą neįleidžiami, jei tai trukdo pasirodymo eigai

*** Maloniai prašome laikytis amžiaus rekomendacijos

9,20

RENGINYS VYKSTA:
d.
2020 Vasario 20 d. 19:00
2020 Vasario 21 d. 19:00
2020 Kovo 13 d. 19:00
Grįžti atgal

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu