SPOT edukacijos programoje: kvietimai lietuvių kūrėjams drąsiau kurti viešose miesto erdvėse

Liepos 8-11 dienomis tarptautinis gatvės teatro festivalis – SPOT kvies ne tik į neįprastus, judančius pasirodymus Vilniuje, tačiau festivalio lankytojai, lietuvių kūrėjai turės galimybę kartu su gatvės teatro profesionalais, iš užsienio, sudalyvauti ir rengiamose edukacijos programose. Ketvirtus metus vykstantis gatvės teatro festivalis SPOT lankytojus bei vietos kūrėjus kasmet stengiasi supažindinti su kuo platesniu gatvės teatro kontekstu, o šią vasarą, festivalio metu vyksianti edukacijos programa bus skirta šio žanro plėtrai, įtraukiant skirtingų profesionalių bendruomenių narius.

Praėjusiais metais SPOT edukacinę programą vykdė nuotoliniu būdu, menininkai bei visi besidomintys menu viešojoje erdvėje turėjo galimybę klausytis virtualių pranešimų, kurių metu buvo pristatyta kūrybos miesto erdvėse specifika, iššūkiai bei ieškoma atsakymų į klausimus, kaip menas gali transformuoti viešas erdves, įtraukti auditoriją bei formuoti ryšius su vietos gyventojais. „Džiugu, kad praėjusiais metais nuotoliniu būdu užsimezgusią draugystę su belgų choreografu Benjamin Vanderwalle bei belgų šiuolaikinio cirko kompanijos „Be Flat“ nariais šiemet jau galime tęsti ir gyvai. Jie festivalio metu pristatys ne tik savo pasirodymus, bet kvies jau į praktines dirbtuves Vilniaus miesto viešosiose erdvėse“,- pasakoja edukacinės programos kuratorė Ineta Pliekaitytė.


Belgų „Be Flat“ kūrėjų komanda kvies į praktines kūrybines dirbtuves, kurių tema – „Kaip kurti ir pasirodyti viešojoje erdvėje“. „Mes ištrūksime iš dalyviams individualios aplinkos, sieksime padėti jiems iš naujo apibrėžti jų santykį su miesto apylinkėmis. Praktinių dirbtuvių metu atliksime individualius, porų ir grupinius pratimus paremtus parkūro principais, o kiekvienas dirbtuvių dalyvis bus kviečiamas pritaikyti savo įgūdžius esamai situacijai“,- pasakoja „Be Flat“ kūrėjai. Šiose dirbtuvėse dalyvaus Vilniaus parkūro atstovai, „Capoeira“ kovos meno mokyklų mokiniai bei kiti lietuvių kūrėjai, o rezultatus viešai bus galima išvysti pirmąją festivalio dieną – liepos 8-ą.

Belgų choreografas – Benjamin Vanderwalle į kūrybinės dirbtuvės kvies lietuvių kūrėjus norinčius savo kūrybą ir praktiką pateikti viešose miesto erdvėse. „Tai tarsi kvietimas menininkams palikti įprastas, saugias erdves, kaip „juodoji dežė“, „baltas kubas“ ir išvysti, tai kas nutinka, kai kūrinys patenka į erdvę, kurioje vyrauja kitos taisyklės ir galimybės. Kartu tai ir kelionė po sostinės kraštovaizdį, kurios metu įžengsime į kūrybinį procesą, kuris baigsis viešu pasirodymu“,- savo edukacinę programą pristato Benjamin. Šiose belgų choreografo kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus LMTA šokio ir judesio katedros studentai, o jų rezultatą galėsime išvysime – liepos 9 dieną.


Registracija į edukaciją: ineta@menuspaustuve.lt

Festivalio programa – nemokama!

Festivalio edukacinę programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė