Užsienio rezidentai, į Menų spaustuvę grįžę trečią kartą

Daugiadisciplinių scenos menų atstovus iš Bergeno “NONcompany“ tam tikra prasme galėtume vadinti Menų spaustuvės senbuviais. Tarptautinių rezidencijų programoje Print Art On Stage jie dalyvauja ne pirmą, ne antrą, o jau trečią kartą. 2011-aisiais kompanija čia darbavosi su KAZAK trilogijos pirmosiomis užuomazgomis. Tai buvo ilgalaikis tęstinis projektas, kurį įkvėpė šiaurės miškai ir tas faktas, kad mažame Norvegijos miestelyje Elverume prasidedanti taiga nenutrūkstančia juosta supa Žemės rutulį tarp 60˚ ir 70˚ ilgumos. „NONcompany“ susimąstė apie tai, koks yra šioje pasaulinėje taigoje gyvenančių žmonių santykis su juos supančia gamta.

Į Menų spaustuvę trupė sugrįžo po metų – 2012 –ais, kai jautėsi užstrigę antrosios trilogijos dalies kūrybiniame procese ir ieškojo naujo įkvėpimo gūsio. Po dviejų savaičių darbo spaustuvės erdvėse, menininkai ne tik gerokai pasistūmėjo, bet ir sugebėjo sukurti projektui atskirą pasirodymą. Anot jų, be šios rezidencijos toks žingsnis į priekį nebūtų pavykęs. Menų spaustuvėje sukurtos spektaklio dalys sugulė į kūrinį, vėliau nominuotą geriausiu metų spektakliu Bergene.

Paklausti, kodėl pasiryžo grįžti į spaustuvę trečiam kartui, kūrėjai teigia, kad tai – pati pirma jų darbo su nauju projektu savaitė, kai labai svarbu turėti pakankamai įkvėpimo, naujų minčių, o tai geriausiai išeina atitolus nuo namų ir kasdienybės, pabėgus į vietą, kurioje gera ir kurioje pilna gerų patirčių iš seniau.

Šiandien “NONcompany” Menų spaustuvės kišeninėje salėje sėdi kaip namuose ir visą savaitę dirba prie naujo projekto, įtrauksiančio tekstą, garso ir video meną, kalbančio galios temomis. “Visą savaitę dirbome su tekstais, analizavome politikų - galios pozicijoje esančių žmonių kalbas ir patys bandėme jas atkartoti. Abstrakčia forma taps mūsų kuriamo pasirodymo dalimi” – apie veiklą rezidencijoje kalba “NONcompany” meno vadovė Lise Risom Olsen.

Trupės nariai, analizuodami įvairius galios išraiškos būdus, demonstruoja keletą galios pozicijos pavyzdžių:

 

2018-03-07 03.09.17 1

 

NONcompany fantaziją tikriname čia:

interview noncompany copy

 


Daugiau apie tarptautinių rezidencijų program Print Art On Stage ir visus jos dalyvius skaitykite čia