Jau pirmadienį prasideda tarptautinis festivalis – KITOKS’22!

Po metų pertraukos, Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui – KITOKS’22 sugrįžta jau pirmadienį! Sausio 10-15 dienomis vyksiantis festivalis pristatys užsienio bei Lietuvos scenos menų kūrėjų darbus, kuriuose laukia choreografinė instaliacija, šokantys pasirodymai, klasikinės elektroninės muzikos sūkurys bei spektakliai nagrinėjantys svarbias bei aktualias temas! Festivalio šių metų šūkis – „Atsiveriantys pasauliai“ kviečia ne tik susipažinti su šiuolaikiniais scenos menais, tačiau į festivalio pasirodymus kviečia labai plačią auditoriją – dalis pasirodymų skirti ir vaikams su autizmo spektro sutrikimu bei Dauno sindromu.


Pirmadienį, sausio 10 dieną, festivalis startuos su šveicarų komandos Philippe Saire Company pasirodymu – „Hocus Pocus“, kuris skirtas 7-11 metų vaikams, paremtas vaizdų galia, jų magija bei sukeliamais pojūčiais. „Hocus Pocus“ išskirtinė scenografija kvies tyrinėti stebuklingą kūnų ir įvairiausių aksesuarų atsiradimo ir dingimo žaidimą. Pasirodymo metu du šokėjai suformuoja broliškus santykius, susiduria su sunkumais bei leidžiasi į fantastišką kelionę.

Pirmąją festivalio dieną taip pat bus pristatomos ir muzikinio judesio spektaklio „Jaupo10“ kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinės vasaros rezidencijos, Menų spaustuvėje, metu keturi kūrėjai: Andra Kavaliauskaitė, Raimondas Klezys, Matas Saladžius bei Ieva Jackevičiūtė drauge su mokiniais tyrinėjo jų aplinkoje pasitaikančias tabu temas, čia gimė idėja spektakliui, kuris kalbėtų apie draudimus bei drąsą daryti savo pasirinkimus. Šių kūrybinių spektaklio dirbtuvių pristatymas ir bus įgyvendintas festivalio KITOKS’22 metu.

Trečiadienį bei ketvirtadienį, Menų spaustuvės Juodojoje salėje žiūrovų lauks įspūdinga choreografinė instaliacija, kuris skirta jauniausiems festivalio žiūrovams. „Dazzlemaze“ – leis patirti įvairius jutiminius išgyvenimus, skatins būti smalsiais, tyrinėti, nesmerkiant tinkamo arba netinkamo elgesio. Šioje instaliacijoje tyrinėjamas ne objektų pasaulio, o įvykių pasaulio galimybės, kurios gali būti labai dinamiškos ir nenuspėjamos. Būtent šis kūrinys pritaikytas ir vaikams su Dauno sindromu.

Trečiadienį į vieną naujausių savo projektų kvies ir Vilniaus šokio teatras „Low Air“. Festivalio metu bus pristatomas jų darbas „Me two / Savoj krūvoj“, kuris gimė iš „Low Air“ mokinių noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie savo pasaulį ne suaugusiojo, o jų kalba. Šis pasirodymas festivalio lankytojų lauks ne Menų spaustuvėje, o pakvies apsilankyti „Sodas 2123“ erdvėse.

Ketvirtadienį KITOKS’22 programoje, režisierės Teklės Kavtaradzės darbas – „KISSMAS“. 14-18 metų auditorijai skirtas spektaklis nagrinėja vieną svarbiausių kismų žmogaus gyvenime – paauglystę, kurioje kiekviena diena gali tapti iššūkiu tiek apibrėžti save, tiek išlikti.

Penktadienį belgų kūrėjų komanda „Kabinet K“ pristatys šokantį pasirodymą – „Promise me“, kuriame pasirodys ne tik Belgijos scenos menų profesionalai, tačiau ir vaikai. „Promise me“ tai negailestingas, fizinis ir ugningas pasirodymas, keliantis klausimus visų mūsų baimėms bei bandantis pamatuoti, ką galime prarasti išdrįsę.

Paskutinę festivalio dieną, šeštadienį festivalio lankytojai bus kviečiami į prancūzų kūrėjų darbą – „Desordre & Derangement“, kuriame muzikinės arijos atsiras net tarp stalčių. Šiame pasirodyme pianistas ir garsų meistras bei šiek tiek pakvaišusi operos dainininkė leisis į beprotybės kupiną klasikinės elektroninės muzikos sūkurį, sekant žymiojo Mocarto pėdomis.

Šeštadienį taip pat vyks ir sensorinis spektaklis „Padarėliai“, sukurtas specialiai ypatingų sensorinių poreikių turintiems vaikams bei jų šeimoms. Spektaklio istorija apie pievos gyvenimą, bus pasakojama per sensorines priemones, kurios yra sukurtos eksperimentuojant su skirtingo jautrumo vaikais, ieškant kas jiems malonu, įdomu, ramina bei džiugina.

Tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui – KITOKS’22 jau ateinančia savaitę! Kvies ne tik pažinti skirtingus scenos menų pasaulius, bet ir patiems atverti savo vidinius pasaulius!


Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė bei Prancūzų institutas Lietuvoje.