Režisūros dirbtuvės | Gildas Aleksa
Spalio 26 d. 10 val.
Trukmė: 1,5 val.
Skirta: 8-12 klasių moksleiviams
Registracija: https://bit.ly/JauniJauniems_RežisūrosDirbtuvės

Dažnai gauname patarimų ką sakyti ar ką daryti tam tikromis situacijomis. Tačiau dažniausiai tokie patarimai nelabai padeda, nes, sužinoję KĄ, nežinome KAIP. Šiuo klausimu dažniausiai scenos menuose atlikėjams padeda režisierius. Praktinių užsiėmimų metu bus mėginama į pažįstamas situacijas pažvelgti iš įvairių pusių, tuo lavinant interpretacinius gebėjimus, kritinį mąstymą, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti. Kūrybinės dirbtuvės susideda iš trijų dalių: medžiagos rinkimas, nagrinėjimas ir interpretacijos galimybės, pastatymas. Šios trys dalys suteikia galimybę kitaip pažvelgti socialinius jaunimo kontekstus, gebėti nevienapusiškai jas vertinti bei išmokti demokratiškai vadovauti grupei žmonių, siekiant kūrybinio rezultato.

Gildas Aleksa (g. 1991) – teatro režisierius, teatro trupės „Teatronas“, šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ ir pirmojo Lietuvoje šiuolaikinio cirko centro „Cirko Sapiens“ meno vadovas, režisūros bakalauro bei magistro laipsnius įgijęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Režisierius remiasi kolektyvinės kūrybos principais, o patirtimi dalinasi teatro seminaruose bei edukaciniuose užsiėmimuose: 2011-2012 m. vedė užsiėmimus su specialiųjų poreikių vaikais Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, dirba mokytoju teatro mokyklėlėje „Mano teatras“ ir kt.

Spalio 23-28 dienomis iniciatyva JAUNI JAUNIEMS kvies į šiuolaikinių scenos menų, kuriuose šokis, teatras, šiuolaikinis cirkas bei gatvės menų pasirodymai, o taip pat ir kūrybinės dirbtuves, apie kūrybiškumą, kūrybinį rašymą, dramaturgiją, muzikos kompozicijas bei šiuolaikinį cirką!

Dar daugiau informacijos apie JAUNI NAUJIEMS: www.menuspaustuve.lt
Programa dedikuota Vilnius 700 metų jubiliejui: www.vilnius700.lt

Menų spaustuvės veiklas remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė