Kultūros naktis'17 Menų spaustuvėje

Menų spaustuvė ir šiemet jungiasi prie Kultūros nakties programos: nuo šešių iki pat vidurnakčio spaustuvės erdvėse - šiuolaikinis šokis, teatras, gyva muzika ir jaukusis kiemas naktiniams pokalbiams!

PROGRAMA

18:00-19:00 | kiemas | grupės VANDENYNAS debiutinis koncertas

Indi-folk-roko grupė VANDENYNAS: Ainis Storpirštis (klavišiniai, vokalas), Vaidas Maršalka (bosas, vokalas), Vainius Sodeika (E-gitara, vokalas), X (mušamieji).
Vandenynas - gilus ir pilnas siaubo. Grupė kviečia pasinerti į kelionę laivu po neesamas salas, tamsius miestus ir pakrikusius vaizdinius. Tai - lyg žmogaus valia žengti į tamsų mišką. Tai muzika kuri siekia aplankyti visas sugriautas sielos šventyklas . pažadinti tai, kas mumyse didu, kai bėgi, kai staugi, kai stumI kuo toliau nuo savęs.

19:00-19:45 | Kišeninė salė | Edukacinė interaktyvi "RAUDONOS NOSYS gydytojai klounai" programa | reikalinga registracija >giedre@menuspaustuve.lt

Jūsų dėmesiui edukacinė interaktyvi RAUDONŲ NOSIŲ programa, įtraukianti publiką. Ar žinojote, kad juokas ir šypsenos gali ne tik praskaidrinti dieną, bet ir pagelbėti įvairiose situacijose?
Programos metu žiūrovai išvys situacijas, į kurias patenka gydytojai klounai ligoninėse, atras, kokia magija padeda atsipalaiduoti bei lavinti vaizduotę. Tiek maži, tiek dideli, taip pat turės progą tapti dalyviais ir patirti greitosios juoko pagalbos galią – kaip džiaugtis pačiam ir dalintis geromis emocijomis su kitais.

20:00-21:20 | juodoji salė | Teatras Atviras ratas | IDENTIFY | N16 | reikalinga registracija > giedre@menuspaustuve.lt | VIETŲ NEBĖRA

jan van eyck /ieva stundžytė/
Vienos dalies spektaklio „identify“ tiriamasis objektas – XXI a. žmogaus refleksija su savimi pačiu ir jį supančiais pasauliais. Aštuonių individų, susaistytų kraujo giminyste, bendros praeities ar, iš pirmo žvilgsnio, atsitiktiniais ryšiais, gyvenimo epizodai-istorijos, virsta keistu gyvenimo kaleidoskopu. Šiuos aštuonis asmenis sieja bendras gyvenimo-išgyvenimo variklis – bandydami identifikuoti save, kiekvienas jų tampa savo paties įkaitais.

Jauna studentė Mari, gyvenanti dvigubą gyvenimą, gydytojas Haris, nepaleidžiantis savo praeities, jo vaikystės draugė Teri, balansuojanti ant susinaikinimo ribos, Hario žmona Anika, manipuliuojanti tiek savo, tiek kitų gyvenimais, Anikos brolis Lukas, kurio gyvenimo tikslas – tenkinti savo seksualinius poreikius, nevykėlis savižudis rašytojas Eikas, paranojiškai persekiojantis save patį – visi apimti begalinės vienatvės ir keisto ilgesio „to kažko“, ko nedrįsta pavadinti Meile. Žmogaus klonas Zero ir belytis/ė Indigo, įsilieję į tokių individų visuomenę, suserga tomis pačiomis „ligomis“, užuot tapę „naujojo pasaulio“ pranašais.

Vaidina: Eikas – Gabrielius Zapalskis; Anika – Judita Urnikytė; Teri – Justina Smieliauskaitė; Indigo – Martyna Gedvilaitė; Haris – Karolis Kasperavičius; Mari – Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė; Lukas – Jurgis Marčėnas; Zero – Arnas Danusas; Klara – Benita Vasauskaitė
Muzika – Arnas Danusas; Video – Eimantas Bareikis; Kostiumai – Malvina Stankutė
Režisūra, tekstas ir scenovaizdis – Ieva Stundžytė

22:00-23:00 | kišeninė salė | Apeirono teatras | ŠIURPĖS | reikalinga registracija > giedre@menuspaustuve.lt

Šiurpės – tai toks spektaklis-nespektaklis, kurio veikėjos-naratorės seka baisius, dažniausiai mirtimi pasibaigiančius pasakojmus. Tuose pasakojimuose miręs bernas nudaigoja savo sužadėtinę, velnias apsėda ir negyvai užkankina mergaitę, elgeta pasivertęs raganius grobia ir žudo gražias mergas, pavydžios seserys užmuša jaunėlę seserį ir pakiša ją miške po lapais...


Trys raganos (o gal „juodosios našlės“, giltinės ar lemties žabangus spendžiančios ir grobio tykančios laumės iš „užkeiktosios“ dramos „Makbetas“) virpančiame šviesotamsos fone, ausis „pjaunančių“ vargonų garsų kakofonijoje naujam gyvenimui žadina lietuvių liaudies siaubo pasakas. Improvizuodamos ir laisvai keisdamos sceninio vyksmo vizualinį foną, garsinį apipavidalinimą, kaskart dėliodamos skirtingus loginius akcentus trys aktorės seną, archajišką tautosakos žanrą paverčia šiuolaikinės visuomenės veidrodžiu. Tame veidrodyje atsispindi nesveikas, smulkmeniškas domėjimasis smurtu, patologijomis, perversijomis ir mirtimi, kuri tapo viso labo „skaitalu“ kriminaliniuose puslapiuose, nereflektuojama abstrakcija, apie kurią esmiškiau pagalvoti trukdo pašėlęs gyvenimo tempas, paviršutiniškumas, o gal ir baimė. Psichologai tikina, kad mirties baimė - visų baimių prototipas. „Pažinti baimę reikia drąsos, - sako lietuvių liaudies siaubo pasakų rinktinę išleidusi dr. Rita Repšienė, - nes jei tu sugebi įvardyti savo siaubus, vadinasi, gali išeiti iš užburto rato ir apšviesti pačią tamsiausią kertę.“ Žaisdamos „visų baimių prototipu“ „Apeirono“ teatro aktorės ir režisierės ne baugina, o parodijuoja siaubo pasakas (iš šiuolaikinių pozicijų žvelgiant, - naivias), kuria variacijas siaubo ir mirties tema, desakralizuoja ir sykiu pašventina mirtį, šviečia į „pačią tamsiausią kertę“.

Šiurpes seka: Greta Kazlauskaitė, Kristina Švenčionytė ir Eglė Kazickaitė

23:00-23:35 | kiemas | Buto šokio-teatro trupės OKARUKAS performansas HEREAFTER

Koncepcija: Sakurako (choreografija) & Phil Von (muzika)

Okarukas komanda: Tadas Almantas, Eglė Grigaliūnaitė, Eglė Nešukaitytė, Aina Norgilaitė, Greta Petrovskytė, Ieva Tarejeva, Živilė Virkutytė, Aušrinė Zavališinaitė.

Priešistorė

Performansas sutelkia dėmesį į šios vietovės istoriją, dabartį ir ateitį. Kaip viskas gali pasiekeisti kad ir po 18 metų. Kas buvo LSSR Aukščiausiosios Tarybos ir LSSR Ministrų Tarybos organo - laikraščio “Tiesa” spaustuvė pavirto šiuolaikinio scenos meno kūrimo ir pristatymo vieta - Menų Spaustuvė. Kas buvo žinoma pirmojo Lietuvos nepriklausomo laikraščio “Respublika” žurnalistė, šiandien jau 18 metų gyvenanti ir kurianti užsienyje menininkė Sakurako. Per 18 metų išaugo ir nauja taip vadima “laisvės” karta … Po 18 metų naujame amplua į Vilnių sugrįžusi Sakurako iš jaunos menininkų, aktorių ir šokėjų kartos suburbia pirmąją Lietuvoje Butō šokio teatro trupę Okarukas. Vilniuje Okarukas debiutuoja su sci-fi prieskonį turinčiu spektakliu - performansu “Hereafter” 18 years later... perkeliančiu publiką į nežinomą ateities scenarjų, dar po 18 metų.

Synopsis

Pasitelkus universalią judesio ir gestų kalbą bei naudojant mažai žinomą Lietuvoje šiuolaikinio Japonų šokio butō techniką, ”Hereafter 18 years later…” performansas pasakoja abstraksčią saujelės individų istoriją 2035 metais. Lyg pabundę čia ir dabar be jokio atminties pėdsako personažai kaip ir nevalingai sukuria “tableau vivant” primenanatį Nikolay Bogdanov-Belsky paveikslą “Skaitant laikraštį. Karo žinios”. Įvairių transformacijų metu pradeda aiškėti persipynę įvairūs praeities fragmentai, net ir priešistorinės DNA atmintyje užkoduoti elementai, bei dabarties ir ateities vizijos. Jie bando išsiaiškinti tarpusavio santykių dėka kas jie ir kodėl jie atidūrė būtent čia ir dabar praradę atmintį ir svarbiausia kas bus toliau. Dėmesys sutelkiamas ties stipriu būvimu scenoje (ang. presence) ir autentišku judesiu. Tiriant dabartinės žmogiškosios patirties realybę, analizuojamas individo ir visuomenės santykis nuolat besikeičiančiose santvarkose.

renginiai nemokami