Emile Pineault rezidencijos Menų spaustuvėje rezultatų pristatymas

Menų spaustuvėje, tęsiama rezidencijų programa – "Footprints in Motion", kurioje paskutines kelias savaites rezidavo - Emile Pineault.

Šį penktadienį, spalio 8 d., Emile Pineault kviečia į jo darbo - "Pretend it's a circus" work in progress pirstatymą. "Pretend it's a circus" - tai tarpdisciplinins Emile solo projektas, tiriantis prisilietimo potencialą už fizinio kontakto ribų. O prieš pat rezidencijos rezultatų pristatymą, pakalbinome ir patį Emile Pineault.


Ko tikėjaisi iš rezidencijos Menų spaustuvėje? 

Atkeliavau čia su planu dirbti prie savo naujo solo spektaklio, kuris vis dar yra tyrinėjimo etape. Atvykau čia su krūva dalykų: idėjomis, objektais, kostiumais, tekstais, vaizdo įrašais, dainomis. Praleidau Menų spaustuvėje dvi savaites su šia medžiaga ir šį penktadienį, pamatysime, kas iš to išėjo. Nesitikiu, kad jau dabar atsiras iškristalizuota darbo forma, bet performatyvios praktikos ir vaizdų kolekcijos galima tikėtis.


Papasakok, plačiau apie savo kuriamą naują projektą. 

Savo naujame darbe tyrinėju prisilietimo potencialą už fizinio kontakto ribų, naudodamas balsą, vaizdus, judesius ir žodžius, kad sukurčiau tam tikrą tekstūrą ir poveikį. Manau, kad šis projektas yra tarsi jutiminis eilėraštis, kuriame nagrinėju seksualumo, malonumo ar net pornografijos, netradicinės orientacijos dviprasmybių temas.


Kaip pandemijos situacija paveikė tavo kūrybos procesą?

Kaip ir daugeliui žmonių, dauguma mano projektų buvo atšaukti, atidėti arba jie turėjo transformuotis. Tai tikrai buvo pasimetimo ir painumo metas, bet jis kartu leido atsirasti ir naujoms idėjoms, naujai praktikai, nepriklausomumui, lėtėjimui, „pasidaryk pats“ kultūrai ir t.t. Svarbiausias dalykas man, buvo tai. Kad aš galėjau sutelkti dėmesį ir įsitvirtinti meno bendruomenėje, Monrealyje ir manau, kad ši bendruomenė paliks svarbų pėdsaką mano, kaip artisto identitete.


Kokių planų 2021 metams dar turi? 

Be šio solo projekto, daugiausiai dirbau prie „Hard Waves“ sukūrimo, kurį kūrėme kartu su švedų menininku John Simon Wiborn, Ir mes pagaliau, lapkričio mėnesio pabaigoje turėsime jo premjerą, Stokholmo - „Dancens Hus“.


Vilniuje, jau esi rezidavęs anksčiau, koks jausmas čia sugrįžti? Ką pavyko čia aplankyti, pamatyti? 

Labai malonu čia vėl sugrįžti! Manau, kad Vilnius yra labai įkvepiantis ir energingas miestas. Mėgstu čia tiesiog vaikščioti gatvėmis, sėdėti prie savo mėgstamų barų ir kavinių ir vėl bendrauti su draugais, kuriuos čia sutikau 2019 metais! Taip pat puiku čia lankyti muziejus, šiuolaikinio meno galerijas.

Susipažinti su Emile Pineault rezidencijos Menų spaustuvėje rezultatais kviečiame, šiandien, spalio 8 d., 17:30, Menų spaustuvės, Studijoje II.


Rezidencijų programos įgyvendinimą remia: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.