Naujojo cirko savaitgalis'19 skelbia šių metų programą

Kitąmet 15-ąjį jubiliejų švęsiantis šiuolaikinių scenos menų festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“ pradeda savo šių metų kelionę. Rugsėjo 10-15 dienomis Vilniuje festivalio renginiai užpildys ne tik įprastas Menų spaustuvės erdves, bet ir netradicines vietas. Jau keturiolika metų Lietuvos publiką atradimais stebinantis renginys kaskart vis labiau plečiasi, tad šiemet žiūrovams pasiūlys iki šiol didžiausią trupių bei atlikėjų puokštę – 11 spektaklių, atstovaujančių 9 valstybes.

 

Tarptautinis šiuolaikinių scenos menų festivalis NAUJOJO CIRKO SAVAITGALIS’19 | rugsėjo 10 - 15 dienomis Vilniuje

PROGRAMA

Rugsėjo 10 (antradienis) 18.00
>> Menų spaustuvės kiemas
Festivalio atidarymas
PIKNIKAS | Džiugas Kunsmanas, Eneas Vaca Bualó, Marija Baranauskaitė (Lietuva / Argentina / Prancūzija)

spektaklio eskizas / akrobatika, šokio akrobatika, fizinė komedija, objektų manipuliacija
trukmė: 35 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 4 m.

renginys nemokamas

________________________

Rugsėjo 10 (antradienis) 19.00
>> Menų spaustuvės juodoji salė
PAMIRŠTI BABELĮ | Kaaos Kaamos (Švedija)
šiuolaikinio cirko spektaklis su partnerine akrobatika ir fiziniu teatru

trukmė: 60 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 4 m.
režisūra ir produkcija: Kaaos Kaamos ir Albin Warette

artistai: Erika Ahola, Johan Sjölund, Elisabeth Künkele, Perry Rudolph, Anouck Le Roy, Erik Glas

Kartu jie stengiasi būti geresni ir pasiekti dangų. Jie nėra tas pats žmogus – jie net nekalba ta pačia kalba. Babelio prakeiksmas? Na jau ne! Jiems pavyks geriau, nesvarbu, kurlink viskas pasisuks, o pasitaikius progai pasimėgaus fika*.

*fika – populiari švediška tradicija gurkšnoti kavą su saldžiu kepiniu (įprastai – su kolega ar bičiuliu)

„Pamiršti Babelį” – pirmasis švedų cirko trupės „Kaaos Kaamos“ darbas, tyrinėjantis individualumo ir bendruomeniškumo sąvokas, įtampą tarp „būk savimi” ir „būkime drauge”. Šiam tyrimui pasitelkiami šeši stiprūs personažai, ieškantys bendros kalbos, ritualo ir simbolio. Akrobatai iš keturių skirtingų šalių savo kūriniu atskleidžia komandos kultūrinę įvairovę, tuo pat metu demonstruodami savo individualius sugebėjimus, akrobatines technikas bei visa tai sujungdami į bendrą visumą.

http://www.kaaoskaamos.com

__________________________

Rugsėjo 10 (antradienis) 20:30 ir 11 (trečiadienis) 20.00
>> Menų spaustuvės kišeninė salė
ŽIEMA LIEPĄ | Cie Biscornue (Suomija / Prancūzija)
pasaulinė premjera / lankstumo akrobatika, balansavimas ant rankų ir riedučiai

trukmė: 40 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 12 m.
kūryba ir atlikimas: Jatta Borg
meninis bendradarbiavimas: Antoine Nicaud

Ją sutrypė ir sužlugdė, išmetė į šiukšlinę tarsi panaudotą servetėlę. Pažvelkit į ją! Ta, kuri kadaise buvo nakties karalienė, dabar teprimena keistą vorą su aukštakulniais.
Bet drebėkite! Nes Kerttu-Katariina Inkeri Anneli Henriikantytär Ylä-Töyrylä, dar žinoma kaip profesionali mezgėja, atkeliavo iš ledo sukaustytų miškų tam, kad būtų čia – ir jos paskutinis žodis dar nenuskambėjo! „Žiema liepą″ – lanksčiosios akrobatikos solo, kuriame absurdas driekiasi tarp stovėjimo ant rankų ir važinėjimosi riedučiais.

Jatta Borg – suomių cirko kūrėja, šiuo metu gyvenanti Tulūzos mieste Prancūzijoje ir daugiausiai dėmesio savo veikloje skirianti balansavimui ant rankų ir. lanksčiajai akrobatikai. Žengusi į cirko pasaulį 1997 metais, Jatta išmėgino visas įmanomas jo disciplinas, 2015 metais baigė mokslus „Le Lido” Prancūzijoje, o dar po trejų metų įkūrė „Compagnie Biscornue“ bei pradėjo kurti debiutinį pasirodymą „Žiema liepą“, kurio pasaulinę premjerą išvys Lietuvos žiūrovai.

https://www.jattaborg.com/cie-biscornue

_________________________

Rugsėjo 10 (antradienis) 21:30
>>Menų spaustuvės kiemas
Grupė ŠUO LEILA (Lietuva)
koncertas

įėjimas nemokamas

_________________________

Rugsėjo 11 (trečiadienis) ir 12 (ketvirtadienis) 19.00
>> Menų spaustuvės juodoji salė
PITI PETA HOFEN SHOW | Compagnie LPM (Prancūzija)
ekstremalioji poezija ir žongliravimas, teatras, fizinis teatras, hiphopas, akrobatika, klounada, pantomima, riedlentė, vizualieji menai, kungfu, opera

trukmė: 45 min. | rekomenduojamas amžius: be apribojimų
kūrėjai: Lucas Castelo Branco, Andrés Torres Díaz ir Johannes Bauhofer

Trys šalys, trys žonglieriai, trys objektai. Keturiasdešimt penkios minutės, kupinos humoro, kvailiojimo ir slaptų technikų, niekuomet neregėtų žmonėms. Trys personažai gyvena absurdiškoje visatoje, veikiančioje pagal prieštaringą logiką. Šioje visatoje valdo kvailybė, o gimtoji jos gyventojų kalba – žongliravimas. „Piti Peta Hofen Show“– trijų visiškai skirtingų žongliravimo stilių junginys, atskleidžiamas per teatrą, improvizaciją ir ypatingą susidomėjimą objektais. Pasirodymo pagrindu čia tampa ekstremali poezija – dramaturgijos stilius, kuriame improvizacijos ir vaidybos sąvokos susimaišo kūrybinio chaoso dimensijoje.

Pasirodymas dienos šviesą išvydo 2017 metais kaip trijų menininkų instinktyvaus noro kurti produktas pabaigus mokslus „Le Lido“, Tulūzos cirko menų centre. Savarankiškai prodiusuotas Compagnie LPM kūrinys pirmą kartą buvo parodytas Italijos festivalyje „Circumnavigando“ bei nuo to laiko sulaukė ryškaus pripažinimo tarp itin įvairios publikos – jaunuolių ir senolių, šeimų ir vienišių, gyvūnų ir religijos išpažinėjų, o visų svarbiausia – bedarbių menininkų. Šis pripažinimas atvedė „Piti Peta Hofen Show“ į tokias šalis kaip Brazilija, Prancūzija, Italija, Lenkija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija ir Portugalija, kuriose jis buvo parodytas daugiau kaip 70 kartų.

„Visur, kur tik yra rodomas, Piti Peta Hofen atneša šypsenas ir didingas laimės akimirkas, apšviečia tamsą, parodo tikrąjį kelią, išvalo gatves nuo šiukšlių ir padeda kvėpuoti meno deguonimi.

- Ar girdi?.. Tai Žemės širdis plaka PITI PETA HOFEN ritmu!“

https://www.cielpm.com/pph-show

___________________________

Rugsėjo 12 (ketvirtadienis) 20.00 ir 13 (penktadienis) 21.00
>> Menų spaustuvės kišeninė salė
FAUX PAS | Faux (Latvija)
cyro ratas / šiuolaikinis šokis

trukmė: 20 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 8 m.
atlikėjai: Laura Gorodko, Aleksejus Smolovas
choreografija: Jana Jacuka
muzika: Edgaras Spudiņis

„Faux Pas“ – šiuolaikinio šokio ir cirko simbiozė, į itin asmenišką ir nematomą žmonių santykių istoriją įaudžianti subtilias metaforas. Cyro ratas šiame darbe tampa platforma istorijos pasakojimui ir vaizduotei. Sąvoka „faux pas“ prancūziškai pažodžiui reiškia klaidingą žingsnį, t.y., netaktišką veiksmą ar pan.

Meninė kompanija gimė susitikus dviem kūrėjams, nusprendusiems sujungti savo patirtis šiuolaikiniame šokyje, cirke ir muzikoje. To rezultatas – „Faux Pas“ – buvo pristatytas publikai ir netrukus sulaukė pripažinimo Latvijoje drauge su kvietimais pasirodyti reikšmingiausiuose šios šalies šokio ir cirko festivaliuose („Laiks dejot“ ir „ ReRiga“ šiuolaikinio cirko ir gatvės menų festivalyje, kuriame pelnė 2018 Baltijos talentų konkurso pirmąjį prizą). 2018-2019 metais kompanija taip pat buvo pakviesta pristatyti savo kūrybą užsienio šalyse ir keliauja per svarbius abiejų sričių tarptautinius renginius – Šiaurės kraštų cirko mugę „Subcase“ Švedijoje, festivalį „L1danceFest“ Vengrijoje, šiuolaikinės choreografijos konkursą Yokohama Dance Collection Japonijoje.

https://www.facebook.com/izradeFAUXPAS/

APIE LANKO SUKIMĄ | Giedrė Degutytė (Lietuva / JK)
lankas ir klounada

trukmė: 28 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 8 m.
autorė ir atlikėja: Giedrė Degutytė

Sintezės tarp lanko sukimo ir klounados paieškos, arba kas atsitinka, kai šios dvi praktikos persipina? Apimta nuobodulio Giedrė suprato, jog lanko sukimas gali ir prajuokinti. Na, ir kas gi čia tokio juokingo? Šis solinis darbas pasižymi minimaliu formatu, tuo tarpu pagrindinis tyrinėjimų šaltinis yra santykis tarp atlikėjos, lanko ir žiūrovų.

Giedrė Degutytė yra cirko, klounados bei fizinio teatro atlikėja, kūrėja ir tyrinėtoja, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Prancūzijoje, Anglijoje bei Lietuvoje. Ji baigė Performance Practice as Research magistro studijas Royal Central School of Speech & Drama universitete Londone. Studijų metu susiformavusi „lanko-klounados“ („hula-clown“) praktiką kūrėja tyrinėja klounadą kaip potencialią dramaturginę priemonę cirko kontekste. Giedrė yra Friday Flop grupės klounė, taip pat pasirodanti kartu su Londone įsikūrusia klounų trupe Citizens of Nowhere, vadovaujama Jono Davisono. Ji yra ir tarptautinio fizinio teatro ansamblio Duende, vadovaujamo Johno Brittono, narė.

https://www.facebook.com/gudryte

__________________________

Rugsėjo 13 (penktadienis) 18.00 ir 14 (šeštadienis) 12.00
>> Bernardinų sodas
BALTRINGUE | Le Cirque Plein d'Air (Prancūzija)
cirko ir muzikos spektaklis jurtoje

trukmė: 70 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 5 m.
artistai: Anne Desmoucelles, Joseph Defromont, Simon Morant
finansinė parama pasirodymams Lietuvoje: Région Nouvelle-Aquitaine / Institut Français

Šiame mažame cirke išgirsi lietų, šalia įsitaisiusio žiūrovo kvėpavimą ir juoką…

Jis kupinas trapios meilės, įsitaisiusios ant dviejų didelių stipraus vyro rankų, mažutės moters pečių ir muzikanto pirštų. Čia viskas regima, viskas juntama, viskas yra šalia.

Atvykęs į kaimo aikštę mažytis cirkas atskleidžia gyvenimo kelyje magiją, savo istoriją ir kasdienybę. Ši gyvenimo karuselė palengva dėliojama fantastiškų cirko artistų numerių pagalba. Kiekvienas čia turi savo istoriją ir šlovės akimirką, o mažam seniai praėjusias dienas menančiam cirkui gyvybės įpučia didžiuliai žygiai iš praeities. Laimės kupina atminties mugė, akrobatinis kabaretas – tai kvietimas dar kartą paklajoti po vaikystės svajones, ir, visų svarbiausia, jomis gyventi.

 „baltringue” (pranc.) – cirko palapinės montuotojas. 

„Cirque Plein d’Air” – 2008 metais susikūrusi prancūzų cirko trupė, save apibūdinanti kaip naujojo cirko atstovus, siekiančius išsaugoti du tradicinio cirko aspektus: scenos apskritumą ir klajokliškumą. Pats trupės pavadinimas – simboliškas: išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „pilnas oro cirkas“. Aplink pasirodymams skirtą jurtą susispietusi trupės stovykla – jų darbo ir kasdienos erdvė, o nedidelė jurtos struktūra leidžia su spektakliais keliauti po gausybę skirtingų vietų: festivalius, teatrus, kultūrines programas, mokyklas ar net ligonines. Naujasis „Cirque Plein d’Air“ kūrinys „Baltringue“ išsaugo pagrindines cirko kompanijos vertybes: intymumą, artumą ir draugiškumą.

https://cirquepleindair.fr/nouveau-spectacle/

________________________


Rugsėjo 13 (penktadienis) 20.00
>> Menų spaustuvės juodoji salė
RIBOS | Grete Gross (Estija)
oro akrobatika, poezija, muzika, vizualieji menai

trukmė: 40 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 8 m.
režisūra ir atlikimas: Grete Gross
fortepijonas: Justas Šervenikas
violončelė: Rokas Vaitkevičius

Estų cirko kūrėjos Grete Gross darbe susijungia cirkas, vizualusis menas ir poezija. „Ribos” – pasakojimas apie kelionę į savęs pažinimą ir meilę sau. Sluoksnis po sluoksnio „Ribos” nuplėšia klastotę, įsirausia į supuvusias nuolaužas ir atranda didžiausią grožį, užgniaužtą gėdos, tam, kad pamatytume visas giliai paslėptas spalvas ir išgirstume visus taip tyliai šnabždamus žodžius.

„Ribos” – pasirodymas apie savęs ieškojimą ir kovą su savimi pakeliui į atradimą. Buvimo įkalintam jausmą palaipsniui keičia tokie užgiaužti jausmai kaip pyktis, gėda ir skausmas, kol galiausiai išmokstama šiuos jausmus priimti. Tai atveria naują švarų lapą, tabula rasa – galimybę sutikti save naujoje pradžioje ir užpildyti šią tuščią drobę visomis gyvenimo spalvomis.

https://gretegross.com/confines-solo-show/
_______________________

Rugsėjo 14 (šeštadienis) ir 15 (sekmadienis) 18.00
>> Menų spaustuvės juodoji salė
PARAZITAI | Galapiat Cirque (Prancūzija)
klounada, muzikinis ir poetinis cirkas, kiniškas stulpas
trukmė: 60 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 8 m.
kūrėjai ir atlikėjai: Moïse Bernier, Thomas Garnier, Nicolas Lopez
finansinė parama pasirodymui Lietuvoje: Spectacle vivant en Bretagne

Tuščias dangus ir jame žiojintis troškimas. Staiga kažkas atsitinka.

Keistoje atmosferoje, primenančioje post-apokaliptinius filmus ir Samuelį Beckettą, trys bičiuliai mėgina pabėgti iš nenutrūkstamo pasaulio judėjimo. Drauge jie stengiasi sukurti bendrą darbą – nuostabią mūsų dienų utopiją. Per absurdiškas situacijas ir karikatūriškus žaidimus, didžiulių pastangų dėka šie žmonės dėlioja tragikomišką kūrinį, kuriame stengiantis atsispirti, pakelti sunkumus ir galiausiai pakilti leistinos visos priemonės. „Parazitai” – egzistencinių alegorijų kupina meilės gyvenimui ir jo nuokrypiams deklaracija, gimstanti iš teatro, klounados, cirko ir unikalios akustinės dimensijos, kuriamos muzikantų. Trys veikėjai stengiasi išsilaisvinti nuo taip dažnai atsakymo nesulaukiančių egzistencinių klausimų, sukeliančių gausybę nenutrūkstamo parazitavimo mūsų kasdienybėje.galapiat (iš senosios prancūzų kalbos) - valkata, nenaudėlis.

Galapiat Cirque kuria, prodiusuoja ir eksploatuoja šios inovatyvios meno srities pasirodymus, renginius bei stiprina socialinius ryšius. Tai - bendro intereso kooperatyvas, vienijantis apie 50 narių, menininkų, pagalbinių darbuotojų, technikų, draugų, vietos valdžios institucijų ir partnerių, susidedantis iš daugybės kelionių, naujų kūrinių, įvairių projektų bei vis stiprėjančio įsitvirtinimo Bretanėje. „Galapiat Cirque“ siekia, kad kultūra būtų perkelta į neįprastas teritorijas iš naujo atrandant būdus ten patekti – taigi, eiti ten, kur cirkas įprastai neina: „Mūsų tikslas – aplink pasirodymą ar projektą sutelkti įvairias auditorijas, kartas ir veiklos sektorius. Esame įsitikinę, kad cirkas yra visiems prieinama meno forma, išskirtinė priemonė, skatinanti socialinius pokyčius ir asmeninę transformaciją.”

http://en.galapiat-cirque.fr/c26-Parasites/
_____________________

Rugsėjo 14 (šeštadienis) ir 15 (sekmadienis) 19.30
>> Menų spaustuvės kavinė
KAULIUKŲ ŽMOGUS | Dan Le Man (Australija / Estija)
vieno žmogaus kabaretas

trukmė: nuo 15 iki 240 min. | rekomenduojamas amžius: nuo 18 m.
bilietus galima įsigyti tik renginio vietoje
atlikėjas ir kūrėjas: Dan le Man

Kas nutiktų, jei multidisciplininio kūrėjo Dan le Man repertuarą ir naujas idėjas sukarpytume į 47 skirtingas dalis, jas sumaišykime ir sujauktume, o tuomet vėl sujungtume tokia tvarka, kokią padiktuos loterijos kamuoliukų traukimas? Sveiki atvykę į „Kauliukų žmogų” – vieno žmogaus pasirodymą, kuris niekuomet nesikartoja ir kiekvieną kartą žiūrovus pasitinka šviežias, naujas ir dar įdomesnis. Tai – cirko kabaretas, dinamiškas, neįprastas ir netikėtumų kupinas pasirodymas, diriguojamas kaprizingos Fortūnos rankos. Pasiruoškite būti nustebinti: jo trukmę ir bilieto kainą nuspręs lošimo kauliukai – tai juk ir yra gyvenimas! Bilieto kainą, kurią sumokėsite po pasirodymo, sužinosite tik juos išridenę. 

Australijoje gimęs Dan Renwik Anglijoje studijavo cirką, Australijoje – fizinį teatrą, kalba vokiškai, gyvena Estijoje, vaidina prancūzą veikėją ir kuria nuosavus kvepalus. Artistas yra atlikęs virš 1000 pasirodymų daugiau nei 35 šalyse, pasirodęs festivaliuose, varjetė ir kabareto renginiuose ar net televizijos reklamose. Dan taip pat yra TaDaa! festivalio įkūrėjas ir meno vadovas bei Open Tsirkus Stage organizatorius.

https://dan-le-man.com/
_____________________

Rugsėjo 15 (sekmadienis) 12.00 ir 16.00
>> Energetikos ir technikos muziejaus katilų salė
DAIKTŲ DĖLIONĖS | Kapsel (Švedija)
išmanusis cirkas su žongliravimu ir objektų manipuliacija


trukmė: 45 min. | visos amžiaus kategorijos
renginys nemokamas
artistai: Erik Åberg, Jay Gilligan

„Daiktų dėlionės” – Švedijoje įsikūrusios žonglierių trupės „Kapsel“ darbas, sujungiantis geriausias ankstesnių šių kūrėjų pasirodymų dalis ir savybes. Patys kūrėjai save apibūdina kaip „mokslinį cirką visoms amžiaus kategorijoms“ („scientific circus for all ages“) ar „protingąjį/išmanųjį cirką“ („intelligent circus“).

Po visą pasaulį keliaujantis žonglierių pasirodymas žiūrovams pateikia unikalų nelinijinį pasakojimą, tampantį pagrindu pilno metro teatriniam reginiui. „Daiktų dėlionės” atsispiria nuo žongliravimo istorijos ne tik tam, kad atgaivintų praeitį, bet ir tam, kad pristatytų žongliravimo ateities viziją. Pasirodymas balansuoja tarp fizikos eksperimento, kūrybingo žongliravimo ir paprastų, bet stulbinančių atradimų. Už scenoje gimstančios magijos neslypi jokie triukai ar apgavystės – tik atlikėjų meistriškumas ir fizikos dėsniai! Levituojantys kamuoliai, giroskopai, žiedai ir gausybė kitų įdomiausių objektų „Daiktų dėlionėse” susijungia į efektingą, įtraukiančią grandininę reakciją.

http://www.kapsel.se/en/object-episodes.html
__________________________

CIRKOLOGO BILIETAS

Prisijungusiems prie Cirkologų būrio rezervuojame vietas visuose spektakliuose po vieną kartą, o tuos spektaklius, kurie rodomi daugiau nei vieną kartą, jūs pamatysite pirmuosiuose jų seansuose. Įeidami į salę turite pateikti savo bilietą. Vietos jums rezervuotos TIK nurodytuose seansuose.

Cirkologo kalendorius:
10 d. (antradienis) 19:00 | Pamiršti Babelį
10 d. (antradienis) 20.30 | Žiema liepą
11 d. (trečiadienis) 19.00 | Piti Peta Hofen Show
12 d. (ketvirtadienis) 20.00 | Faux Pas / Apie lanko sukimą
13 d. (penktadienis) 18.00 | Baltringue
13 d. (penktadienis) 20.00 | Ribos
14 d. (šeštadienis) 18.00 | Parazitai

Dėl platesnės informacijos apie Cirkologo bilietą rašykite komunikacija@menuspaustuve.lt
Bilietai grupėms nuo 10 žmonių: spektakliai@menuspaustuve.lt

Artėjant renginiui bilietai gali brangti.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė