Rezidentai iš Suomijos lietuvius kviečia kurti kartu

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programos Print Art On Stage dalyviai TaikaBox (Suomija) ieško scenos menų profesionalų arba paskutinių studijų metų studentų turinčių puikius improvizacijos įgūdžius ir gerą fizinį pasiruošimą, šokio ir gyvų technologijų spektakliui "Prašome įjungti mobiliuosius telefonus".

Gegužės 23 - 26 dienomis Menų spaustuvėje vyks atrinktų atlikėjų ir atvyksiančios choreografės Tanja Råman ir skaitmeninio meno kūrėjo John Collingswood darbas, o gegužės 26 ir 27 dienomis 19.00 kišeninėje salėje spektakliai bus rodomi žiūrovams. 

Savo CV galite siųsti iki balandžio 28 dienos adresu laura@menuspaustuve.lt 

 

“Prašome įjungti mobiliuosiu telefonus” yra technologiškai interaktyus šokio performansas, kurio metu visi žiūrovai išmaniųjų telefonų pagalba tampa jo kūrybinės komandos dalimi. Suomiai “Taika Box” sukūrė choreografinę sistemą su integruotais skaitmeniniais įrankiais tam, kad auditorija galėtų nuspręsti apie ką bus jų spektaklis ir kaip judesys, garsas, šviesa bei vaizdai prisidės prie kuriamos istorijos.

Unikalaus pasirodymo pradžioje žiūrovai neišgirs įprasto prašymo išjungti telefonus – atvirškčiai – viskas prasidės nuo demokratiško balsavimo išmaniasiais ir kitais mobiliais įrenginiais: visi siųs trumpas savo istorijas, balsuos, kurias iš jų verta panaudoti spektaklyje ir parinks, kaip jas išreikšti šokiu. Valandos trukmės pasirodyme šokiu bus papasakota nuo 4 iki 20 istorijų, priklausomai nuo to, kaip stipriai įsitrauks auditorija.


“Taika Box” , 2010-aisiais įkurta choreografės Tanja Råman ir skaitmeninio meno kūrėjo John Collingswood, išvertus iš suomių kalbos reiškia “Magiška dėžutė”, o pati trupė nuolat stengiasi ieškoti naujų būdų atlikėjams ir žiūrovams patirti šokį. Šokio performansas “Prašome įjungti mobiliuosiu telefonus” gimė iš eksperimento, kurio metu buvo ieškoma naujų komunikacijos tarp žiūrovo ir atlikėjo formų ir virto į spektaklį, leidžiantį kiekvienam tapti jo kūrėju.