Menų spaustuvė kviečia kūrėjus į „6 sceną“

Praėjusią vasarą Menų spaustuvė reaguodama į besikeičiančias pandemijos sąlygas kūrėjams pristatė naują savo iniciatyvą „6 sceną“, kuri pakeisdama spaustuvės įprastinį kiemelio vaizdą, visą vasarą kvietė scenos menų kūrėjus, muzikantus savo kūrybą pristatyti būtent čia. Nauja iniciatyva kūrėjų buvo pasitikta puikiai, todėl čia surengta daugiau nei 20 įvairiausio pobūdžio renginių, spektaklių bei koncertų po atviru dangumi.

„Ir nors kultūros sferoje esantys kūrėjai, atlikėjai bei renginių organizatoriai šiuo metu gyvai publikai rengti pasirodymų negali, tačiau mes jau planuojame ateinančią vasarą Menų spaustuvėje ir niekaip nebeįsivaizduojame jos be „6 scenos“. „6 scena“ gimė bandant prisitaikyti prie pandemijos ir karantino sąlygų dar pavasarį, kai renginiai viduje buvo draudžiami, o ši idėja netikėtai išaugo į dar vieną renginių erdvę, kuri puikiai atskleidė, kad įvairių scenos menų pasirodymai yra laukiami ir vasaros metu, džiugu, kad Menų spaustuvės kieme skambėjo ir nemažai skirtingos muzikos koncertų ir ateinančią vasarą, tikimės, kad jų bus dar daugiau“, - sako Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Pilną iššūkių 2020 metų vasarą „6 scenoje“ Stalo teatras pristatė visai šeimai kurtus spektaklius „Eglė Žalčių karalienė“, „Gandras“, Eglė Ukanytė kvietė į šokio spektaklį „Prisijaukinti vienatvę“, Atviras ratas surengė pasirodymų ciklą „Po dangumi“, Klaipėdos jaunimo teatras atvyko su muzikiniu pasirodymu „Graži ir ta galinga“, Vėjų teatras surengė muzikinį spektaklį „Baisiai gražu“, Oskaro Koršunovo teatras po atvirtu dangumi pristatė tokius spektaklius kaip „Vestuvės“ bei „Dugne“, No Shoes teatras kvietė į premjerinį spektaklį „Dulkėti veidrodžiai“. Taip pat „6 scenoje“ grupė „Homechestra“ pristatė 2020 metais išleistą debiutinį savo albumą „Dialogues that never happened“, į muzikinius eksperimentus kvietė Kristupas Gikas bei jaunieji džiazo atstovai „Kanalizacija“, grupė Avis Rara taip pat būtent Menų spaustuvės kieme pristatė savo pirmąjį albumą „Valleys“, pasirodė Eglė Ancevičiūtė, „Rakija Klezmer Orkestar“, o šiuolaikinė muzikos mokykla „Muzikalkė“ organizavo koncertą „Galima (pa)klysti“.

 

„6 scena“ planuoja veikti nuo birželio 25 dienos, vasaros ketvirtadieniais-šeštadieniais, Menų spaustuvės kiemelis (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) gali sutalpinti nuo 150 sėdinčių iki 300 stovinčių lankytojų, o visi norintys pasirodyti šioje scenoje kviečiami pildyti anketą, čia: http://bit.ly/6ojiScena