Atvira erdvė'17: šokis projekcijų fone ir dekonstruotos situacijų komedijos

Iš šiais metais jaunųjų scenos menininkų projekte "Atvira erdvė" dalyvavusių 29 paraiškų, jį laimėjo du darbai - programavimo specialisto pasukusio į teatrą, Ado Burkšaičio, spektaklis "Laugh Track" ir šokėjos Živilės Virkutytės šokio ir projekcijų spektaklis "Rozeta". Spektaklių premjeros bus pristatytos 2017-2018 metų "Menų spaustuvės" sezone.

*Adas Burkšaitis - Kembridžo universiteto alumnas, programuotoju ir moksliniu darbuotoju dirbęs net "Google", aktyviai besidomintis šiuolaikiniu teatru ir vizualiaisiais menais. Jaunasis kūrėjas sakosi siekiantis perkelti savo patirtį technologijose, neformalų mokymąsi menuose ir meno reiškinių stebėtojo perspektyvą į kuriamą spektaklį. "Laugh Track" (angl. juoko takelis) - šeštojo dešimtmečio Amerikoje rodytas situacijų komedijas (sitcoms), analizuojantis spektaklis, siekiantis atskleisti kokia svetima ir nuasmeninta yra tokio serialo konstrukcija.

*Živilė Virkutytė - aktorė ir šokėja, kartu su video projekcijų menininku Ed Grimoldby pristatysianti šokio ir sensorinių projekcijų spektaklį "Rozeta", abstrakčiai tyrinėjantį kalbą ir su ja susijusias žmogaus patirtis. 

Konsultuoti jaunuosius menininkus kūrybiniame procese bus parinkti dramaturgijos, režisūros, šokio specialistai, idėjas paversti realybe padės "Menų spaustuvės" administracija ir techninė komanda.