Klubas "Prie arbatos" grįžta su tema apie aktorių mokyklas

Menų spaustuvės klubas „Prie arbatos“ tęsia diskusijų vakarus ir kviečia susirinkti į pirmąjį šiais metais, kuriame bus kalbama apie teatro mokyklas Lietuvoje. Pokalbis vyks kovo 15 d., trečiadienį, 18 val. Menų spaustuvės Infotekoje.

Kasmet Lietuvoje parengiama keliasdešimt aktorių (skaičiai kinta), jie galėtų steigti 2-3 teatrus. Jau faktiškai nebėra kursų, kurie visi eitų į vieną teatrą – renkasi ir teatrai, ir studentai. Valstybinių teatrų vadovai dažnai pabrėžia, kad norėtų atnaujinti trupes, tačiau tam turėtų atleisti retai užimtus aktorius, o čia iškyla įstatyminės kliūtys. Kur dėtis jauniems aktoriams - ar jie visi turi kurti viešąsias įstaigas ir išgyventi iš Kultūros rėmimo fondo paremtų projektų? Ar tapti pramoginiais komerciniais teatrais ir išgyventi didžiulio žiūrovų dėmesio ir pelno dėka?

Tačiau tai klausimai, kurie iškyla po studijų. O ar studijos paruošia aktorius įvairioms gyvenimo ir darbo rinkos situacijoms? Į ką orientuojasi kviesdamos studijuoti trys aktorius rengiančios šalies mokyklos – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas? Ar čia svarbi darbo rinka, ar teatrai patys ją kuria? Kiek lemia krepšelių sistema (pinigai paskui studentą)? Ar aktoriai parengiami visapusiškai, ar kaip tik gali siaurai specializuotis? Kiek jie susipažįsta su įvairiomis teatro metodikomis, mokyklomis ir vaidybos stiliais? Ar jie galėtų dirbti Holivude ir „Commedie Francaise“?

Klausimų daug, ir kviečiame dėstytojus, studentus bei tuos, kas neabejingas teatro ateičiai, prisijungti prie diskusijos, kurioje dalyvaus LMTA Teatro ir kino fakulteto dekanė Elona Bajorinienė, LMTA Vaidybos ir režisūros katedros vedėja Vesta Grabštaitė, buvęs ilgametis šios katedros vedėjas režisierius Aidas Giniotis, VDU teatro vadovė aktorė Goda Piktytė. Dikusiją moderuos teatro kritikai Kristina Steiblytė ir Vaidas Jauniškis.