Monika Neverauskaitė pristato naujausio savo cirko spektaklio eskizą

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programoje Print Art On Stage - iš užsienio grįžusi lietuvė, šiuolaikinio cirko kūrėja Monika Neverauskaitė.
Prancūzijos cirko mokykloje "Lido" mokslus baigusi Monika, pasivadinusi Soloneviena, kuria solinį darbą su savo cirko disciplina - Cyr’o lanku - ir kviečia į eskizo "Haris 3-iasis" pristatymą.

Cirkas, šiuolaikinis cirkas, iš visų meno šakų turbūt labiausiai išsiskiria rizikos faktoriumi. Šiame darbe rizika yra vienas iš svarbiausių elementų, kuris jaučiamas visos istorijos metu. Kaip dažnai mes rizikuojame? Ar tik kažką praradę suprantame, kaip svarbu tai buvo?

Haris trečiasis
Haris yra draugas. Labai geras draugas. Kiekvienas iš mūsų po tokį turime, tik turbūt vadiname jį kitokiu vardu. Jis gali tavęs išklausyti, niekada nesiginčija su tavimi, gali tiesiog būti su tavimi. Bet jis taip pat gali ir sudužti. Lygiai taip, kaip ir mes visi.
Istorija apie vienatvę ir trapumą. Vienatvę, kai pradedi pats sau kurti savo įsivaizduojamą pasaulį. Kai pradedi tikėti dalykais, kurie tik tu žinai, kad egzistuoja. Kad nesijaustum toks vienišas. Trapumą, kurį kiekvienas iš mūsų turime, bet kas išdrįsta jį parodyti? Būti stipriam savo trapumu.
Šiuolaikinio cirko disciplina, Cyr’o ratas ir... kiaušiniai. Žaidžiame. Ant tų pačių grindų, tame pačiame plote. Tik kaip toli tas žaidimas gali nueiti?

2018 sausio 23 d., 18.30

trukmė - 20min.
po pristatymo žiūrovai kviečiami diskusijai su autore


menų spaustuvė | juodoji salė
renginys nemokamas

Projektas į Lietuvą atkeliauja po rezidencijos švedų cirko centre Subtopija | meninis patarėjas - Albin Warette

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programą Print Art On Stage finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė