Menų spaustuvėje prasidėjo nauja užsienio rezidencija!

Menų spaustuvėje tęsiama užsienio rezidencijų programa "Footprints in Motion", kurios metu rugpjūčio 4-17 dienomis, reziduos norvegė, gyvenanti Prancūzijoje - Lisa Lou Oedegaard.

Lisa Lou Menų spaustuvėje dirbs prie naujausio savo solo darbo bei visiems norintiems, rugojūčio 9, 11 ir 16 dienomis ves kiniško stulpo dirbtuves! Prieš rezidencijos pradžią pagalbinome Lisa Lou. 


Ko tikiesi iš šios rezidencijos, Vilniuje, Menų spaustuvėje? 

Apsistojimas Vilniuje ir kūrybinis darbas Menų spaustuvės Juodojoje salėje, man yra puiki galimybė patobulinti gebėjimus techninėje pasirodymo dalyje, skiriant laiko darbui su šviesomis ir garsu, o taip pat ir spektaklio scenarijumi. Savaitę planuoju praleisti tyrinėdama naujas scenas ir meninę medžiagą, o antrosios savaitės metu žvelgdama iš šono stengsiuosi išgryninti bendrą rašytinę medžiagą, veikėjus ir techninę pasirodymo dalį.


Papasakok daugiau apie projektą prie kurio dirbi.

„L'Ombre de Kruskelusk“ – tai poetiška ir metaforiška kelionė. Žiūrovas seka personažę, kuri savo kūną suvokia kaip kitą būtybę, panašiai kaip katė žaisdama ir kovodama su savo uodega (ar ji supranta, kad tai jos pačios kūno dalis?). Pasitelkusi rafinuotą cirko techniką ir asmeninius fizinius tyrinėjimus, per šią veikėją aš siekiu pasakoti istoriją apie vidinę kovą ir būdą, kaip tapti savo geriausia drauge, ieškant sprendimų iššūkiams kartu su savimi ir savyje. 

Gal gali pasidalinti savo ateities planais? 

Spektaklio premjera numatoma 2023 m. rudenį. Kitąmet esu suplanavusi rezidencijas Prancūzijoje, kurių metu bendradarbiausiu su Sampo Kurppa. Jau turime parašę 30 minučių pasirodymo. Šiuo metu esame sukūrę medžiagos paskutinėms 20 minučių, kad galėtume pristatyti 50 minučių trukmės solinį pasirodymą. Jeigu viskas klostysis pagal planą, pirmoji turo dalis vyks Skandinavijos šalyse.


Ką jau žinojai ar buvai girdėjusi apie Vilnių? 

Išgirdau apie Vilnių ir Menų spaustuvę prieš daug metų, kolegos menininkai apibūdino tai kaip puikią erdvę rezidencijų spektakliams ir pagaliau pernai turėjau progą čia pasirodyti, festivalyje HELIUM su spektakliu „Monstro" ! Priėmimas buvo nuostabus, o šis miestas be galo gražus!  Taip pat vedžiau šokio akrobatikos ir rašymo dirbtuves, tai buvo puiki patirtis.


Rugpjūčio 16 d. 17 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje vyks ir Lisa Lou rezidencijos rezultatų pristatymas! Įėjimas nemokamas. 


Menų spaustuvės veiklas remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.