Senjorų kultūrinis gyvenimas regionuose šį pavasarį paįvairintas specialia trumpametražių filmų programa

Šį pavasarį regionų kultūros centrai kvietė senjorus susipažinti su lietuviškų trumpametražių filmų programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“, kurią specialiai savo bendraamžiams parengė grupė senjorių. Lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ iniciatyva buvo siekiama supažindinti vyresnio amžiaus žmones su lietuvišku trumpametražiu kinu, pristatant penkių trumpųjų filmų programą įvairiausiuose Lietuvos regionuose.


Kino programa subalansuota senjorams


„Ši trumpųjų filmų programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“ buvo sudaryta agentūros projekto „Kino kelionės“ metu, kuomet šešios senjorės prisijungė prie Vilniuje vykusių kino programos kuravimo dirbtuvių ir atrinko, jų nuomone, senjorams aktualiausius lietuviškus trumpametražius filmus. Senjorai yra mums vis dar nepažinta auditorija, todėl dirbtuvių dalyvės leido mums patyrinėti, koks kinas jų bendraamžiams įdomus, kokios temos, istorijų pasakojimo būdai jiems aktualūs“, – pasakoja „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Į programą „Nėra to blogo, kas neišeitų“ pateko penki lietuviški trumpametražiai filmai: Karolio Kaupinio „Triukšmadarys“, Audriaus Antanavičiaus „Mėgėjai“, Jorūnės Greičiūtės „Viskas gerai“, Karolinos Nadzeikaitės „A.A.A.“ ir Tito Lauciaus „Šeima“. Tai penkios istorijos nagrinėjančios ne tik dramatiškus gyvenimo įvykius, likimo ironiją ar šeimos dinamiką, bet ir komiškąsias lietuviško identiteto puses. Sudarius programą ir ją pristačius sausį vykusiame Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje, agentūra „Lithuanian Shorts“ išsikėlė ambicingą tikslą – per du pavasario mėnesius pristatyti programą daugiau nei 40-yje Lietuvos kultūros įstaigų.


Trumpametražių filmų programą pamatė virš 700 žiūrovų


Prie iniciatyvos prisijungė Kauno, Joniškio, Elektrėnų, Varėnos, Šilalės, Tauragės, Kaišiadorių, Gargždų ir kitų miestų bei rajonų kultūros centrai. Projekto komanda džiaugiasi, kad seansuose dalyvavo daugiau nei 700 žiūrovų. Apie programos temų aktualumą ir

galimybę skatinti kultūrinės veiklos įvairovę vyresnio amžiaus žmonėms, gyvenantiems regionuose, komentavo ir kultūros centrų atstovės.

„Džiaugiamės, kad programa suteikė galimybę nemokamai parodyti filmus senjorams, nes dažnas senjoras negali įsigyti bilieto į komercinį filmą. Mūsų kultūros centras organizuoja renginius senjorams ir kitoms amžiaus grupėms, tačiau dažniausiai tai būna ne kino srities renginiai. Jei ateityje būtų numatyti reguliarūs nemokami nekomercinio kino seansai – žiūrovai įprastų dažniau apsilankyti seansuose ir pritrauktume jų daugiau“, – dalijasi Guoda Juškaitė, Šilalės kultūros centro vyriausioji kultūrinės veiklos vadybininkė.

Tauragės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Sandra Triukaitė-Valinčienė džiaugėsi, kad seansas buvo išskirtinai orientuotas į senjorus. „Filmai buvo artimi jų išgyvenimams, pažįstami vaizdai ir prisiminimai. Tai buvo senjorų gyvenimo istorija, pažįstamos situacijos, pamatytos kino ekranuose“, – pastebėjo pašnekovė. Tauragės kultūros centro atstovė teigė, kad šis renginys sutelkė senjorų bendruomenę į vieną vietą, po seanso buvo galimybė toliau bendrauti ir diskutuoti apie filmus.

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ šiuo projektu išsikėlė siekį skatinti senjorų įtrauktį į kultūrą ir bendruomenę, didinti profesionalaus kino prieinamumą, kokybišką laisvalaikio praleidimą, profesionalios kultūros sklaidą ir kritinį mąstymą, supažindinti skirtingas auditorijas su trumpuoju kinu. Lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris: asociacija LATGA.