2021

2021 metų nugalėtojais tapo „Kanta Company“ ir jungtinė Konstantin Kosovec, Maximiliano Oprishkos (Fume) bei Arvydo Buinausko komanda.

ENDURANCE (Konstantin Kosovec, Maximilianas Oprishka, Arvydas Buinauskas)

Paskutinės ultramaratono minutės, beveik ranka pasiekiama kalno viršūnė ir peržengiama žmogaus galimybių riba. Ta besitęsianti akimirka, kai išnyksta laikas ir išsilenkia erdvė.

Rugpjūčio 6 dieną, Menų Spaustuvės Juodojoje Salėje - „Endurance“ - projektas, kuriame vienam vakarui jėgas sujungia šiuolaikinio cirko kūrėjas Konstantin Kosovec, eksperimentinės elektroninės muzikos kūrėjas Maximilianas Oprishka, melomanų žinomas, kaip FUME, bei išskirtinių apšvietimo ir scenografijos projektų autorius Arvydas Buinauskas / AB Light.

Kūnas, garsas ir šviesa.

107 Ways to Deal With Pressure (Kanta Company)

Spaudimas, kad gyvas pasirodymas nebūtų prastesnis, nei jo pristatymas internete.

Spaudimas nuolat treniruotis, kad išlaikytum gerą fizinę formą.

Spaudimas, kad žiūrovai pamatytų geriausią spektaklio versiją.

Apie tokį ir panašų spaudimą šis cirko spektaklis. Psichologinis spaudimas stipriai siejamas su stresu, tačiau cirko artistams įdomi ne tik psichologinė jo pusė, bet ir fizinė. Spaudimas cirko treniruotėse vaidina didelį vaidmenį. Pavyzdžiui, raumenų susitraukimai, šilkų sugriebimas sudėtingose pozose ore, cirko įrankių svoris, kūnai spaudžiantys vienas kitą atliekant įvairius porinės akrobatikos triukus, skrydis, kritimas. Šis spektaklis tyrinėja judėjimą, remiantis spaudimu ir kaip cirko praktikose menininkai susiduria su psichologiniu ir fiziniu spaudimu. Psichologinis – atlikti triuką sėkmingai ar pagauti partnerį. Fizinis – suspausti oro akrobatikos įrankį tam, kad nenukristum ar spausti partnerio rankas, kad iškeltum į viršų ar saugiai nuleistum ant žemės. Tai yra didžiulė cirko praktikos dalis, kuri retai pastebima.