2022

2022 metų „Atviros erdvės“ programa skirta šiuolaikiniam gatvės teatro vystymuisi, šiuolaikinių scenos menų atstovai buvo kviečiami teikti paraiškas darbams, kurie būtų įgyvendinami miesto viešosiose erdvėse. Po paraiškų vertinimo bei gyvo darbų pristatymo, iš visų aplikavusių buvo atrinkti dviejų komandų projektai!

Dokumentinis spektaklis „IŠ|M(i)ESTAS“ kurs asmeninių išgyvenimų sintezę tarp Vilniaus ir nykstančių Lietuvos kaimų ir miestelių

Jaunosios kartos režisierės Armandos Rudelytės bei aktorių Mingaudės Kotrynos Zujutės, Vaivos Onos Makūnaitės bei Rugilės Jankauskytės komanda, programos „Atvira erdvė‘22“ metu vystys dokumentinio-vokalinio spektaklio „IŠ|M(i)ESTAS“ idėją. Merginų komanda teigia, kad šiuolaikinis žmogus dažnai bėga iš kaimo į miestą, iš mažos šalies į didelę, ekonomiškai stiprią šalį, ieškodamas geresnio gyvenimo. „Ar tikrai žmogus visada bėgdamas ieško ekonominės naudos, o gal bando atrasti save? Kaip jis jaučiasi nebūdamas savu nei vienoje, nei kitoje vietoje? Koks yra aplinkinių požiūris į klajojantį žmogų?“,- klausia jaunųjų kūrėjų komanda. Ši kūrybinė grupė tirs nykstančių kaimų, miestelių žmonių požiūrį į gyvenimą didmiestyje, taip pat kurs asmeninių išgyvenimų sintezę tarp Vilniaus ir vietų iš kurių yra kilusi pati kūrybinė grupė, kuri vėliau bus pristatoma Vilniaus stoties rajone.

Modernaus cirko pasirodymas – „7 minutės“ pasakos asmeninę žonglieriaus istoriją

Kita programos „Atvira erdvė‘22“ nugalėtojų komanda: žonglierius, idėjos autorius Kasparas Bujanauskas, kompozitorius Liudas Vervečka, dramaturgė, scenografė Inga Juškevičiūtė, co-režisierius Lukas Dirsė, vizualų kūrėjas Tomas Stonys bei vadybininkė Žiedūnė Dubnikovaitė suvienijo jėgas, tam kad sukurtų bendrą darbą – „7 minutės“. „Esame jaunų menininkų grupė, ieškome erdvės, kuri leistų mums pradėti savo meninį kelią. Kiekvienas iš mūsų simbolizuoja vis kitą meninę sritį: modernų cirką, teatrą, šokį ir muziką. Savo darbuose talpiname asmeninius išgyvenimus ir visuomenės stigmas susijusias su menininkų vaizdavimu.“,- pasakoja kūrėjų komanda. „7 minutės“ – tai laikas per kurį atlikėjas gimsta ir miršta scenoje. Per šį laiką jis palieka visą savo gyvenimo įdirbį, kuris ant scenos atrodo paprastas, lengvas, stebuklingas, bet žiūrovas dažniausiai net nesusimąsto kiek laiko, skausmo, kartais nepasitenkinimo savimi ir savo darbu perkeliama į šias kelias minutes. „Mūsų kuriamas modernaus cirko pasirodymas akcentuojasi į vieno žonglieriaus istoriją. Užaugęs tradicinio cirko aplinkoje, mokęsis savo tėvų amato, atlikėjas visą savo gyvenimą dirba dėl pilno pasirodymo, kuris trunka 7 minutes. Mūsų kuriamas personažas persikelia į savo pasąmonę, sapnų karalystę, kurioje susiduria su savo baimėmis ir visuomenės keliamomis stigmomis.“, - pasirodymo idėją pristato jaunieji kūrėjai.

Menų spaustuvė sieks, kad šioms laimėtojų komandoms būtų sudarytos visos galimybės toliau vystyti bei plėtoti savo kūrybines idėjas, pasitelkiant profesionalius scenos menų mentorius, tikimasi, kad šie laimėtojų pasirodymai, viešose miesto erdvėse bus pristatomi ir tarptautinio gatvės teatro festivalio SPOT metu.