2023

2023 metų „Atviros erdvės“ programa buvo atvira šiuolaikiniam cirkui, gatvės menams bei visiems, kuriantiems vaikams ir jaunimui!  Po paraiškų vertinimo bei gyvo darbų pristatymo, iš visų aplikavusių buvo atrinkti du laimėtojų projektai.


PLAYCES - ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS (Markas Liberman) 

Projekto „Playces - Žaidimų aikštelės“ žiūrovai bus kviečiami susitikti vaikų žaidimų aikštelėje. Tai pirmasis Marko Liberman solinis darbas kuriame akrobatika persipins su muzika, vaikystė su branda, chaosas su struktūros paieškomis, o performanso autorius bandys atsakyti į klausimą – „Ką reiškia suaugti ir likti vaiku”. Šiame performanse, žiūrovai bus kviečiami iš naujo atrasti žaismingą vaikystės dvasią ir prisiminti jog pasaulis yra mūsų žaidimų aikštelė.


KLAUSAU, JŪSŲ DIDENYBĖ (Kamilė Petruškevičiūtė, Raimondas Klezys, Oskar Wyganovski) 

Ar pagalvojai kada nors: kas būtų, jeigu vieną dieną taptum karaliumi? Kaip valdytum savo karalystę? Kokius įstatymus įvestum? O gal žaistum karališkajame sode ir nieko neveiktum? Spektaklis/žaidimas “Klausau, jūsų didenybe!” - proga bent trumpam atsisėsti į sostą ir priimti svarbiausius sprendimus. O jų bus nuo etiketo laikymosi iki diplomatinių galvosūkių sprendimo. Kiekvieną svarbų sprendimą Karalius/Karalienė priims su žiūrovų pagalba, todėl atėjus į spektaklį reikia būti pasiruošusiam ir ne tik įdėmiai klausytis istorijos, bet ir strategiškai apmąstyti kiekvieną žingsnį. “Klausau, jūsų didenybe!” - interaktyvus pasakojimas, paremtas dvidešimtojo amžiaus pradžios pedagogikos novatoriaus J. Korčako pasaka “Karalius Motiejukas Pirmasis”. Būkite atidūs, nes kiekvienas balsas yra svarbus, net ir tas, kuris neišsakytas!