BABEL or The Art of Listening in TYA

MENŲ SPAUSTUVĖ, bendradarbiaudama su 13 Europos partnerių, įgyvendina 4 metų trukmės bendrą projektą Babel – or The Art of Listening in TYA. Projektą remia Europos Sąjungos  „Kūrybiškos Europos” programa

Projekto „BABEL“ idėja kilo ir planuojamos veiklos susiformavusi po ilgų „Assitej International“ (Tarptautinė teatro vaikams ir jaunimui asociacija) narių diskusijų ir praktinių patirčių apie kalbos potencialą bei kliūtis su kuriomis susiduria vaikams ir jaunimui kuriantys profesionalai. Tad „Babelio“ projekto pagrindinis dėmesys yra sutelktas į bendradarbiavimo procesus, tarpkultūrinį dialogą bei bendrą vaikų ir jaunimo supratimą apie scenos menus. 

Projekto partneriai, bendradarbiaudami su vaikai ir jaunimu, atlikėjais, meno kūrėjais ir tyrėjais, sieks atskleisti meninės kalbos potencialą, kuris galėtų prisidėti prie kokybiškų ir profesionalių spektaklių vaikams ir jaunimui kūrimo. Projekto idėja taip pat siejama su naujai kuriama metodika, padėsiančia įveikti kalbos barjerus ir galimus nesusipratimus, kylančius dėl kultūrų ir kartų skirtumų.


 Šis projektas – tai 4 metų plėtros ir mokymosi platforma, kurioje vaikams kuriantys menininkai, festivalių organizatoriai, tyrėjai ir kiti su vaikais dirbantys profesionalai bendrų veiklų metu tobulins savo profesinius įgūdžius, kaups naujas žinias ir patirtis.

Projekto metu numatomos įvairios veiklos: festivaliai/Babelio aikštės, daugiakalbiai kūrybiniai seminarai, katalogas ir pan. Per ateinančius ketverius metus scenos menų mainai vyks ne tik Europoje, bet ir už jo ribų, tokiose šalyse kaip Uzbekistanas, Jordanija, Kuba, Brazilija ir Pietų Afrikos Respublika


Projekto tikslinė auditorija: jaunosios kartos menininkai, kurių amžius nuo 18 iki 35; vaikams ir jaunimui kuriantys menininkai, seminarų "The art of listening to the audience", dalyviai; 16 tarptautinių festivalių auditorija – vaikai ir jaunimas.

14 partnerių: „ASSITEJ International“; „La Baracca“ (IT); „Agora Theater“ (BE); „Bronx Youth Theater“ (BE); „Théâtre La Montagne Magique“ (BE), „Stichting De Stilte“ (NL); „Baboro International Children's Festival“ (IE); „Lutkovno Gledalisce Ljubljana“ (SI); Menų spaustuvė (LT); „Rialles Espectacles Infantils I Juvenils“ (ES); „Scènes d'enfance – Assitej France“ (FR); „Assitej Serbia“ (SB); „Assitej Sweden“ (SE) ir „Teatercentrum“ (DK).


Projektą dalinai remia: Lietuvos kultūros taryba.