Baltic Circus on the Road

Pastaraisiais metais šiuolaikinis cirkas Baltijos šalyse sparčiai vystosi. Šis projektas atlieps poreikį dar labiau stiprinti Baltijos šalių menininkų gebėjimus eksportuoti savo pasirodymus tarptautinėje trinkoje ir didinti Baltijos šalių šiuolaikinio cirko scenos Europoje žinomumą ir matomumą.

Baltic Circus on the Road (BCR) projektas siekia stiprinti profesionalių cirko artistų, veikiančių visose trijose Baltijos šalyse, gebėjimus kurti gastroliuojamus pasirodymus ir parodyti savo darbą tarptautinei auditorijai. Jie plėtos savo tinklą ir pateks į šiuolaikinio cirko turizmo grandinę Europoje.

Menininkai bus atrenkami atviru kvietimu kurti naujus nedidelio masto spektaklių kūrinius, pritaikomus pristatymui patalpose ir lauke. Atrinktus pasirodymus lydės keturios pirmaujančios Baltijos šalių organizacijos partnerės, kurios plėtos savo projektus kaip ekskursijų kūrinius. Visi pasirodymai bus pristatomi svarbiuose tarptautinio cirko renginiuose Baltijos šalyse bei užsienyje.

Norėdami plėtoti savo spektaklius menininkai gaus dviejų savaičių rezidenciją ir meno mentorių konsultacijas, taip pat žinias kaip tinkamai savo projektus viešinti bei komunikuoti.

Kiekviename festivalyje vyks atskiras renginys profesionalams (festivalio programos sudarytojiems), organizuojamas bendradarbiaujant su Baltijos šiaurės šalių cirko tinklu, siekiant pristatyti Baltijos cirko lauką ir galimus pasirodymus iš regiono. Tarptautiniams festivalių, renginių programos sudarytojiems bus pateiktas regione turimų veiklos rezultatų katalogas. 

BCR projektą koordinuoja – Rigas cirks (Latvija), partneriai Baltijos šalyse: Festivalis "Re Riga" (Latvija), Menų spaustuvė (Lietuva), Estijos šiuolaikinio cirko plėtros centras (Estija).