Muzikinis objektų veiksmas „Deivių archeologija" su viešnia iš Ukrainos Lydmyla Zborovska

Stalo teatras kviečia šeimas ir vaikus nuo 3 m. pabūti kartu ir pasinerti į "sapną", išgirsti protėvių garsą, "išsikasti" šimtmečių dulkėmis uždengtas savo šaknis ir kūnais pajusti harmoningas senovės vibracijas.

Išgirsite unikalų muzikinį takelį: aktorė iš Lvivo - Lydmyla Zborovska ir multiinstrumentalistas, etnokultūros skleidėjas Gediminas Žilys panardins klausytojus į muzikinę meditaciją. Ukrainietiškų - baltiškų dainų pynė nukels mus į laikus, kai viskas buvo bendra, kai motina visų šalių kūdikius migdydavo viena lopšine, o užmiegantiems amžiams šnibždėdavo visomis kalbomis, Saulėgrįžą sutikdavo kartu, o Pasaulio medis visiems buvo vienas.

Spektaklis - muzikinis objektų veiksmas "Deivių archeologija" sukurtas remiantis M. Gimbutienės idėjomis apie moterišką Deivių kultūrą, kuri pasižymėjo taikumu ir moteriškos kūrybos dominavimu senosios Europos visuomenėje.

Spektaklio žiūrovus pakviesime į Deivių pasaulį, kuris yra nuspalvintas įvairiais objektais, sutartinių garsais, garsiažodžių poetika ir gyva muzika, atliekama spektaklio metu. Kiekvienas taps archeologu ir savo viduje patirs senųjų Deivių, kurios sutinka gimstant, lydi gyvenimo taku, apgaubia laimės skraiste ir nukerpa gyvenimo siūlą atiduodant į Vėlių Motės lopšį - atspindžius.

Skirta visai šeimai ir vaikams nuo 3 m.
Rėmėjai - Lietuvos Kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė