užsisakykite naujienas

Naujienos

Savaitgalį startuoja festivalio Sirenos‘14 programa Menų spaustuvėje

 

Šį savaitgalį į Menų spaustuvę žengia tarptautinio teatro festivalio Sirenos‘14 programa.


* rugsėjo 28 ir 29 d. | Juokas tamsoje | Hotel pro Forma (Danija)
* rugsėjo 30 d. – spalio 1 d. | Shoot/Get Treasure/Repeat | Post Theatre (Nevalstybinis teatras iš Rusijos)
* spalio 3 d. | Contemporary? | Menų spaustuvė (Lietuva)
* spalio 4 d. | Jobo knyga | Meno fortas (Lietuva)
* spalio 5 d. | Tėčio pasaka | Menų spaustuvė (Lietuva)

 

Skaityti daugiau...

Nusibodo vaidyba? Ateik į teatrą - skelbia šiemetinis festivalio Sirenos šūkis

 Sirenu konfas

11-asis teatro festivalis „Sirenos“, kuris sostinėje vyks rugsėjo 24 - spalio 5 dienomis, kvies kiekvieną individualiai patirti ir išgyventi teatrą.
„Mėgstame pajuokauti, kad lietuviai yra labai teatrališka tauta. Man atrodo, kad tas teatrališkumas kabutėse persikelia į visai kitus kontekstus. Yra daugybė politikų, kurie tik savo gatvės ar kitokiais spektakliais yra žinomi, taip pat turime daugybę televizijos projektų, kurie kviečia - ateik ir tapsi žvaigžde. Ir žmonės dainuoja, šoka, matau ir kino žvaigždėmis dabar kviečiami būti. Manau, kad tai yra tiesiog labai blogo ir net sakyčiau šlykštaus „teatro“ pavyzdžiai. Todėl mes sakome - ateik į teatrą ir išgyvenk tikrus dalykus. Ateik ir kartu su kūrėjais pamąstyk apie tai, kur ir kokiame kontekste dabar gyvename“, - sako festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė.

 

Skaityti daugiau...

Į naują teatro sezoną žengia šokio spektaklis „Aritmijos“

Aritmijos

Vyčio Jankausko šokio teatras pasitinka naują teatro sezoną naujausiu šokio spektakliu „Aritmijos“. Spektaklis bus rodomas rugsėjo 26-ąją (penktadienį) Juodojoje salėje.
Šiuolaikinio šokio spektaklis „Aritmijos“ tęsia ankstesniame V.Jankausko šokio teatro spektaklyje „Judantys taikiniai“ pradėtą socialinių santykių, gyvenimo sociume temą. Viena vertus, individo gyvenimas visuomenėje yra nuolatinis bandymas išsilaisvinti iš visuomenės primestų reikalavimų ir apribojimų. Kita vertus, bandydamas realizuoti savo poreikį mylėti ir būti mylimam. Jam tenka mokytis nusižeminti, atjausti, įsipareigoti ir tarnauti.

Skaityti daugiau...

Naujojo cirko savaitgalio’14 akimirkos

 2014-09-12 13 photo-D.MatvejevasĀ - Copy

Devintasis šiuolaikinio cirko festivalis "Naujojo cirko savaitgalis'14" baigėsi. Laukdami kitų metų, jubiliejinio renginio, dalinamės savaitgalio akimirkomis.

Galerijoje:

 

Skaityti daugiau...

Prancūzų cirko spektakliai: nuo priešmirtinės būsenos iki žaidimų poroje

R2JE

Vakar sostinėje prasidėjo siautulingasis „Naujojo cirko savaitgalis“, kuriame šiemet, kaip ir kasmet, – artistai iš įvairių šalių. Tarp jų – ir didžiosios, ir jaunosios kylančios žvaigždės. Viena tokių yra prancūzas Clémentas Dazinas, kuris Lietuvos publikai sekmadienį, rugsėjo 14 d., pateiks du pasirodymus.

Sudalyvavus suomio Janio Nuutineno cirko trilogijoje, išvydus lietuvaitės Monikos Neverauskaitės ir žavingųjų jos kolegų bei akrobato ir žonglieriaus Konstantino Kosoveco pasirodymus, pamačius prancūzų trupės „Cie Les Choses de Rien“  premjerą, naujojo cirko garbintojų laukia prasmingas festivalio uždarymo vakaras.

 

Skaityti daugiau...