Naujienos

Interviu su komanda: Scenos menų rezidencijos įdomios ne tik menininkams

Interviu su komanda: Scenos menų rezidencijos įdomios ne tik menininkams

Kūrybinės rezidencijos – įprastas reiškinys šiuolaikinio meno pasaulyje, leidžiantis menininkams semtis naujų patirčių ir dalintis savo žiniomis užsienyje. Daugiau kaip dešimtmetį Menų spaustuvėje veikianti tarptautinių rezidencijų programa „Footprints in Motion“ į mūsų šalį vilioja būtent scenos menų kūrėjus. Po priverstinės beveik metų trukmės pertraukos ateinančiais 2021-aisiais metais rezidencijų programa žada pokyčių tiek dalyviams, tiek jų kūrybą stebintiems žiūrovams. Apie tai pasakoja programos koordinatorė Ineta Pliekaitytė.

Svarbi informacija dėl su COVID-19 susijusių ribojimų

Svarbi informacija dėl su COVID-19 susijusių ribojimų

Nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 29 d. 24:00 val. visoje Lietuvoje paskelbus karantiną, vieši renginiai su žiūrovais Menų spaustuvėje nurodytu laikotarpiu NEVYKS. Informaciją apie atšauktus ir perkeltus renginius rasite repertuare mūsų svetainėje, o dėl bilietų grąžinimo prašome kreiptis į bilietų platintojus ir/arba renginio organizatorius.

Paskelbti nauji Menų spaustuvės ilgalaikiai rezidentai

Paskelbti nauji Menų spaustuvės ilgalaikiai rezidentai

Įvertinus net 21-ą pateiktą paraišką, patvirtintas atnaujintas ilgalaikių rezidentų sąrašas. Jame - ne tik didelė dalis jau kurį laiką MS bendruomenės neatsiejama dalimi esančių organizacijų, bet ir du visiškai nauji rezidentai.

Naujieji bendruomenės nariai - asociacija „Teatronas“ ir Klaipėdos jaunimo teatras, kurių spektaklius Menų spaustuvės repertuare buvo galima sutikti jau kurį laiką. Taip pat sveikiname ir Vilniaus tarptautinio teatro festivalio SIRENOS komandą - ši organizacija iš trumpalaikės rezidentės tapo ilgalaike.

Nekantriai laukiame 2021-ųjų pradžios, kada, tikimės, jau galėsime susitikti MS koridoriuose ir artimiau susipažinti su naujųjų bendruomenės narių komandomis, kūryba, kasdieniais džiaugsmais bei rūpesčiais!

Ilgalaikių MS rezidentų sąrašas nuo 2021 m. sausio 1 d.:

Lietuvos šokio informacijos centras

Vilniaus miesto teatras ATVIRAS RATAS

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS

Klaipėdos jaunimo teatras

TEATRONAS

Šokio teatras DANSEMA

Šiuolaikinio šokio asociacija

RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai

Kosto studija

Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra "Lithuanian Shorts"

Kino organizacija "Čiobreliai"

 

Informacija dėl renginių tvarkos nuo spalio 30 d.

DĖMESIO! Svarbi informacija dėl renginių tvarkos nuo spalio 30 d.

Netradicinius pasirodymus vaikams kuriantis choreografas stengiasi įveikti stereotipus

Nors įprastai besikeičiantys Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programos „Footprints in Motion“ dalyviai Vilniuje kuria ištisus metus, pandemija sujaukė visus valstybių sienas peržengiančius planus, tad pirmasis 2020-ųjų metų rezidencijų dalyvis į Lietuvą atvyko ne metų pradžioje, o rudenį. Vokietijoje gyvenančiam italų choreografui Alfredo Zinola tai – antras apsilankymas Lietuvoje: vaikams kuriantis šokio menininkas prieš porą metų dalyvavo festivalyje vaikams ir jaunimui „KITOKS“, o šiemet rezidencijų programos metu vystė savo solo projektą, į kurio kūrybinį procesą įtraukė Vitlio licėjaus auklėtinius.

Rezidencijų programa – šansas naujai kūrybai pandemijos metu

Trumpalaikis vasarą aplankęs atokvėpis, kultūros sektoriui leidęs teorinį galvosūkį dėl išlikimo pakeisti praktine – nors ir gerokai ribotesne – veikla, panašu, ir vėl kybo ant plonyčio plauko. Stebėdami augančius koronaviruso statistikos skaičius, scenos menų kūrėjai neramiai dairosi į ateitį, stokojančią optimistinių prognozių, stengiasi išnaudoti kiekvieną gyvo susitikimo su žiūrovu progą bei pusbalsiu kalba apie galimai ateisiantį laiką, kuomet kūrybinė veikla vėl turės tilpti į keturias sienas ne juodojoje teatro dėžutėje, bet ekrane. Šis laikas – taipogi ir gera proga retrospektyviai pažvelgti į nepriklausomų kūrėjų darbus, kuriuos pavyko nuveikti per pastarąjį beprecedentį laikotarpį. Menų spaustuvėje po karantino pirmą kartą prasidėjusi rezidencijų programa „Kūrybinė vasara“ – projektas, talpinantis net penkis tokius darbus bei suteikęs galimybę pradėti vystyti naujus scenos menų kūrinius pandemijos akivaizdoje.

Skaityti daugiau...

Kviečiame pildyti anketą 2021 m. pirmojo pusmečio renginiams Menų spaustuvėje!

Kviečiame pildyti paraiškas projektams, kuriuos Menų spaustuvės erdvėse išvysime 2021 metų pirmajį pusmetį. Organizacijos, norinčios 2021 m. sausio-birželio mėnesiais naudotis Menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui bei repeticijoms, renginio anketas turėtų užpildyti ir pateikti iki spalio 15 d.

Skaityti daugiau...

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Naujienos el. paštu