užsisakykite naujienas

Naujienos

kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė pristato savo kūrybos retrospektyvą

 

S.Dikčiūtė foto Monika Penkutė VoxArt

 

2016 m. gegužės 31 d. ir birželio 1 d. Menų spaustuvėje vyks renginiai, skirti kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės 50-mečiui. Koncerte, kuriame dalyvaus garsūs Lietuvos atlikėjai, ir „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertintame spektaklyje visai šeimai klausytojai susipažins su veiklios ir kūrybingos menininkės kūrybos retrospektyva.

Skaityti daugiau...

festivalių užkulisiai: Gintarė Masteikaitė apie Naujojo cirko savaitgalį

 

2015-08-26 9 photo-D.MatvejevĀ - Copy

 

Ateinantį rugsėjį Naujojo cirko savaitgalis Menų spaustuvėje  vyks jau vienuoliktą kartą. Nepaisant to, festivalio organizatoriai iki šiol jaučia poreikį ir pareigą nuolat priminti publikai, jog šiuolaikinis arba naujasis cirkas iš principo ne itin primena tradicinį. Būtent Naujojo cirko savaitgalio dėka dalis žiūrovų ne tik tai suprato, bet ir nutarė sieti savo gyvenimą su Lietuvoje dar nepopuliaria cirko artisto profesija. Apie tai, kaip aukšto lygio šiuolaikinio cirko trupės pasiekia Lietuvą, ir kokios sąlygos mūsų šalyje sudarytos minėtam žanrui, Aušra Kaminskaitė (Menų faktūra) kalba su Naujojo cirko savaitgalio vadove Gintare Masteikaite.

 

Skaityti daugiau...

modernios apeigos spektaklyje „Šventasis pavasaris“

 

Sventasis pavasaris new

 

Praėjus daugiau nei šimtmečiui jaunosios kartos choreografai, urbanistinės subkultūros atstovai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė, dar žinomi kaip kūrybinis tandemas „Low Air“, įkvėpti kompozitoriaus Igorio Stravinskio kūrybos, kviečia į modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ premjerą. Gegužės 28 d. sostinės Menų spaustuvėje bus pristatyta bene pirmoji Lietuvoje urbanistinė šio kūrinio interpretacija.

 

Skaityti daugiau...

Audronis Imbrasas apdovanotas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“

 

Audronis Imbrasas

 

Kultūros ministerijos aukso garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas šokio kritikas, kultūros vadybininkas Audronis Imbrasas. Kultūros ministras Šarūnas Birutis garbingiausią ministerijos apdovanojimą už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką  įteikė jubiliejinio tarptautinio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ uždarymo vakare Menų spaustuvėje.

Skaityti daugiau...

šokiruojantis „Naujojo Baltijos šokio '16“ uždarymo vakaras

 

Lazyblood

 

Gegužės 19-ąją, tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis '16“ uždarymo vakarą, Lietuvos scenoje sužibs Šiaurės šokio žvaigždės – skandalingoji kanadietė Marie Chouinard su vienu žymiausių savo kūrinių – „bODY_rEMIX/gOLDBERG_vARIATIONS“ – ir Islandijos nacionalinės šokio trupės meno vadovė Erna Ómarsdóttir su gyvenimo ir scenos partneriu Valdimaru Jóhannssonu ir bendru jų darbu „Lazyblood“. Jie į Vilnių atveža kūrinius, kurie, pasak festivalio rengėjų, jei ir ne šokiruos, abejingų tikrai nepaliks.

 

Skaityti daugiau...

Apeirono teatras: ŽINDUOLIŲ PERĖJA

2016 Gegužės 26 d. 19:00

LMTA diplominiai spektakliai

2016 Gegužės 26 d. 19:00

LMTA diplominiai spektakliai

2016 Gegužės 27 d. 14:00

LMTA diplominiai spektakliai

2016 Gegužės 27 d. 19:00