užsisakykite naujienas

Naujienos

Šokio festivalį Pekine atidarė lietuviai

 

2016 new dance - 复件

 

Vakar Kinijos sostinėje prasidėjusį Pekino naujojo šokio festivalį (Beijing NEW Dance Festival) atidarė Menų spaustuvės spektaklis „Contemporary?“. Rugpjūčio 15-31 dienomis vykstančio festivalio programoje – užsienio pedagogų ir choreografų laboratorijos su kinų šokėjais, paskaitos, o vakar Pekino teatre 9 (Beijing 9 Theater) įvyko oficialus renginio atidarymas ir prasidėjo spektaklių programa. Joje pristatomi JAV, Kanados, Vengrijos, Slovakijos, Makedonijos, Švedijos ir Lietuvos trupių spektakliai arba choreografų darbai su kinų šokėjais. Festivalio spektaklių programoje – net trys skirtingi Lietuvos šiuolaikinio šokio scenos pavyzdžiai: ironiškasis „Contemporary?“, konceptualusis „ID:D&G” ir vienintelis vaikiškas šokio spektaklis programoje „Maži stebuklai“.

Skaityti daugiau...

Naujojo cirko savaitgalis’16: prancūzų cirko meistrai atveža įkvepiančias istorijas

 

willy good wood2

 

Kaip cirke neliko triušių? : trumpa istorija

Nors Prancūzija yra žinoma kaip  kokybiško cirko šalis, ši daugiadisciplininė meno forma čia keistis pradėjo tik nuo 1970-ųjų. Karai, technologinė evoliucija, kultūros politikos kaita ir įvairūs socialiniai judėjimai pakeitė žiūrovų poreikius, o pasikeitus auditorijai, keitėsi ir pats cirkas. Prancūzijos vyriausybei cirko artistus pagaliau pripažinus lygiaverčiais kitiems menininkams, atsirado galimybė kurti kažką naujo. Prie pagerėjusių finansinių aplinkybių prisidėjo hipių kultūra, išpopuliarinusi laisvas improvizacijas ir garbinusi gatvės artistus, bei sustiprėjęs ir labai svarbus gyvūnų teisių judėjimas. Naujojo cirko artistai rinkosi kurti pasirodymus be gyvūnų, juos papildė nauja dramaturgija ir kitais menais. Visos sukritusios aplinkybės davė nuostabų rezultatą – šiuolaikinio cirko meno gimimą. 

Prancūziškas festivalio atidarymas

Šių metų „Naujojo cirko savaitgalį“ atidarys prancūzų šiuolaikinio cirko trupė „Cie BAM“. Trijulė muzikinį pasirodymą „WillyGoodWood“ pristatys rugsėjo 6 dieną, tačiau vienas iš jų – akrobatas William Thomas – jau pakeliui į Vilnių. Edukacinėje festivalio programoje jis rengia akrobatikos tyrimų laboratoriją. Būtent akrobatikos numeriai yra viena pagrindinių trupės pasirodymo vinių. Pasirodymas, keliavęs po Šiaurės ir Pietų Ameriką bei Europą, atskleidžia neįtikėtiną artistų meistriškumą: visi jie ne tik puikūs akrobatai, bet ir išskirtiniai aktoriai, daug jėgų reikalaujančiame pasirodyme sugebantys kurti užburiančią atmosferą, papasakoti tris istorijas ir palaikyti ryšį su publika. Dviejų vyrukų ir vienos merginos komanda kasdienes kiekvieno žmogaus situacijas perteikia įvairiausių disciplinų sinteze ir visas „paskanina“ gyva muzika. 

Prancūzijos imigrantai įkvėpti savo dalios

„Branduolys“  - taip lietuviškai skambėtų dar vienos iš Prancūzijos atvykstančios trupės pavadinimas. Duetas „El Nucleo“, kilęs iš tolimosios Kolumbijos, išmaišęs Prancūziją ir Pietų Ameriką, į Rytų Europą atvyksta pirmą kartą ir Vilniuje pristato du spektaklius. Pasirodymo „Kas aš esu?“ sukūrimas buvo įkvėptas pačių artistų gyvenimo: iš Kolumbijos į Prancūziją emigravę menininkai čia kalba vienatvės, savęs pažinimo ir vietos pasaulyje ieškojimo temomis. Spektaklyje paliečiama ir šiandienai itin svarbi žmogaus informacinių technologijų eroje tema. Autoriai klausia: „Kaip įmanoma rasti sau vietą nuolatos judančiame pasaulyje? Informacijos, duomenų, ženklų labirinte? Kas aš esu, kai viskas keičiasi?“ Aktualias ir kiekvienam iš mūsų jautrias temas „El Nucleo“ tyrinėja pasitelkdami savo fizinius sugebėjimus, vidines patirtis, įspūdingą scenografiją ir vaizdo projekcijas. Kitas dueto pasirodymas – „Be sustojimo“ – vyks Menų spaustuvės kieme. Po atviru dangumi atliekamas meistriškos akrobatikos šou žiūrovus džiugins gera nuotaika ir žaviais pokštais kuriamu ryšiu tarp publikos ir atlikėjų. 

Prancūzų cirkas Naujojo cirko savaitgalyje’16:

Cie BAM | WillyGoodWood | Rugsėjo 6d. | 19:00| Menų spaustuvė

El Nucleo | Kas aš esu? | rugsėjo 8d. | 19:00 | Menų spaustuvė

El Nucleo | Be sustojimo:

rugsėjo 29d. | 17:00 | Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“

rugsėjo 10d. | 17:00| Menų spaustuvė

rugsėjo 11d. | 15:00| Kirtimų kultūros centras

Bilietus platina Tiketa 

 

Naujojo cirko savaitgalis 2016: Cirkas be ribų ir be tautybės

duo danse- Sylvain Frappat

 

Šių metų rugsėjo 6-11 dienomis Menų spaustuvėje vyks nekantriai laukiamas vienuoliktasis Naujojo cirko savaitgalis. Iki šiol netyla atgarsiai apie pernykštį jubiliejinį festivalį, pritraukusį krūvas naujų gerbėjų vis aktyviau Lietuvoje besivystančiam šiuolaikiniam cirkui. Išaugęs susidomėjusiųjų skaičius pasitvirtino ir minios žiūrovų sulaukusioje Cirko naktyje Menų spaustuvėje Kultūros nakties metu. Rugsėjį laukia dar vienas proveržis.

Skaityti daugiau...

Vasaros šokio mokykla’16 – erdvė kūno galimybių plėtimui

VSM 16 logo-unoff

 

„Vasaros šokio mokykla“ – tai didžiausias edukacinis šiuolaikinio šokio renginys Lietuvoje, skirtas šokio profesionalams bei mėgėjams, rengiamas kasmet nuo 2000 m.

Skaityti daugiau...

Ar norėtum tapti Menų spaustuvės savanoriu?

savanoriauk web

 

Naujas Menų spaustuvės sezonas - jau ne už kalnų, tad jam besiruošdami, buriame savanorių komandą.

Skaityti daugiau...