užsisakykite naujienas

Naujienos

D.U.K. apie plaukuotas ir prakaituotas moteris, juodomis pėdkelnėmis...

 AE 2014 Popular Problems

 

Vienintelis šokio spektaklis, šiais metais pristatomas Menų spaustuvės jaunųjų menininkų programoje „Atvira erdvė”, jau priartėjo prie finišo tiesiosios. Šiandien, spalio 24 dieną, 19 valandą įvyks Sigitos Juraškaitės ir Agnietės Lisičkinaitės darbo scenai ir dviems šokėjoms „Popular Problems“ premjera. Su jaunosiomis šokėjomis ir choreografėmis, dar visai neseniai baigusioms LMTA šiuolaikinio šokio bakalauro studijas, kaip meninis konsultantas dirbo Andrius Katinas, kostiumus rinko Laura Darbutaitė, o aš, Monika Jašinskaitė prisidėjau kaip dramaturgė. Kūrybinis procesas prasidėjo liepos mėnesį ir dažnai iš repeticijų salės persikeldavo į virtualias feisbuko ar skaipo erdves. Spektaklio pavadinimas 3 kartus buvo pakeistas, o spektaklio eiga... Visos istorijos tikrai nepasakosime. Bet, jei įdomu, čia rasite kūrybinės grupės atsakymus į kūrėjams dažniausiai užduodamus klausimus.

Skaityti daugiau...

Diskusija: būti ar nebūti (aktoriumi)?

arbata

 

Menų spaustuvės diskusijų klubas „Prie arbatos“ pirmadienį, spalio 27 d. 18 val., visus neabejingus Lietuvos teatrui ir jo ateičiai kviečia į diskusiją aistras kaitinančia tema „Apie „bordeliukus“ prie arbatėlės“.

 

Skaityti daugiau...

Atviroje erdvėje – choreografinis debiutas, pirmasis Lietuvoje video spektaklis vaikams ir gerai žinomo kino režisieriaus teatro projektas

AE maketas-webui pailgas - Copy

Šiuolaikinių scenos menų centras Menų spaustuvė, tęsdama tradicijas ir įgyvendindama vieną pagrindinių savo tikslų – suteikti galimybę debiutuoti pradedantiems kūrėjams, skelbia projekto jauniesiems menininkams „Atvira erdvė“ premjerų pradžią. Šį rudenį  Menų spaustuvės scenoje – choreografiniai debiutai, pirmasis Lietuvoje video spektaklis vaikams ir gerai žinomo kino režisieriaus teatro projektas.

Skaityti daugiau...

Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas spektaklis keliauja po Lietuvą

kelione namo Airida ir Laurynas

Šį kartą „Kelionė į namus“ atsidurs ir visai šalia jūsų namų. Urbanistinio šokio teatras „Low Air“ kviečia į dramos ir šokio spektaklio premjerą ne tik Vilniuje, bet ir jūsų mieste. Auksiniu kryžiumi apdovanotas choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus bei režisieriaus Vido Bareikio spektaklis – tai sugrįžimas į vaikystės erdvę, kupiną neatsakytų klausimų.

Skaityti daugiau...

Dvi savaitės, du žemynai ir trys pasirodymai

Mantas Stabacinskas

 

Kiek trunka kelionė iš Kauno į Vilnių? Posmelį miego, keletą atsakytų elektroninių laiškų ir perklausytą geros muzikos albumą. O kiek užtrunka kelionė iki didžiausių pasaulio scenų ir garbingų įvertinimų? Šešiolika metų sunkaus ir atkaklaus darbo.. Apie keliones, scenas ir kūrybines kančias kalbame su geriausiu praėjusių metų šokėju, Auksinio scenos kryžiaus laureatu Mantu Stabačinsku, kuris artimiausiomis dienomis sostinėje, pristatys tris skirtingus, bet savaip labai brangius spektaklius.

Skaityti daugiau...