užsisakykite naujienas

Naujienos

Neišsirenki? Pamatyk visus – abonementas į Naujojo cirko savaitgalį jau prekyboje!

Foto-829x403px-04

 

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis‘15“ sostinėje švenčia dešimtmetį. Rugsėjo 9-13 dienomis vyksiantis savaitgalis prasidės trečiadienį ir tęsis iki pat sekmadienio vakaro. Greta tokių elitinių Europos cirko valstybių kaip Prancūzija, Suomija bei Danija, spektaklius atveža ir šiuolaikinio cirko meka Kanada. O jei egzotikos dar maža – atvyksta šiuolaikinio cirko duetas iš Palestinos. Norintiems pamatyti visus spektaklius siūlome įsigyti Festivalio abonementą.

 

Skaityti daugiau...

Dokumentiniame filme – asmeniniai Cirque du Soleil artistų pasakojimai

 

GRAZING THE SKY 2 - Copy

 

Rugsėjį sostinėje vyksiančiame festivalyje „Naujojo cirko savaitgalis’15“ Lietuvos žiūrovai pirmą kartą susidurs su cirku ne scenoje, bet ekrane. Dar visai šviežias, 2013-aisiais sukurtas ispano Horacio Alcalá filmas „Skrodžiant dangų“ (Aras del Cielo) antrus metus keliauja per didžiuosius šiuolaikinio cirko bei kino festivalius, o rugsėjo mėnesį bus parodytas ir Menų spaustuvėje. Po filmo įvyks susitikimas su režisieriumi, kuris taip pat atvyksta į Vilnių bei vienu iš filmo „aktorių“ palestiniečiu Fadi Zmorrod, taip pat pasirodysiančiu festivalio programoje.

 

Skaityti daugiau...

Skrydis tarp Kanados ir Palestinos: dešimtasis Naujojo cirko savaitgalis

 

cover NCS MS

 

„Nežinoti šiuolaikinio cirko yra tas pats, kas klausytis tik Bethoveno, ir, pavyzdžiui, apsieiti be Bitlų“, sakė akrobatas Duncan Wall. Dažnam Menų spaustuvės organizuojamo Naujojo cirko savaitgalio lankytojui jau nebereikia aiškinti, kad šiuolaikinis cirkas nebūtinai skirtas vaikams ir apskritai artimesnis teatro spektakliams nei tam, ką žmonės prieš daugybę metų įprato matyti keliaujančiose šapito palapinėse. Festivalis jau ne kartą įrodė, jog cirko pasirodymai menine kokybe yra lygiavertis (arba, gali net pranokti) bet kurią kitą scenos meno sritį.

 

Skaityti daugiau...

Kūrybinio rašymo apie šiuolaikinį cirką seminaras

 

Baltijos ir Šiaurės šalių šiuolaikinio cirko tinklas, šių metų rugsėjo 9-11 dienomis kviečia į Kūrybinio rašymo seminarą. Seminaras skirtas norintiems susipažinti su šiuolaikinio cirko tema, pamatyti festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ spektaklius bei dirbti su profesionalais John Ellingsworth ir Duncan Wall. 

Skaityti daugiau...

Ryto receptai

 

2015-06 14 foto-D.MatvejevĀ

 

Viename didžiausių meno festivalių, Edinburge vykstančiame „Fringe“, tarp daugiau nei 3000 renginių ir trupių iš viso pasaulio – ir Lietuvos vardas. Pirmą kartą mūsų šaliai atstovauja du šiuolaikinio šokio spektakliai, kurie jau yra sulaukę pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje scenoje. Rugpjūčio 17-22 dienomis, tiksliau tariant rytais, „SpaceTriplex“ salėje publiką žadins choreografės Birutės Banevičiūtės „Mozaika“ ir Metų scenos menų reiškiniu nominuotas, Menų spaustuvėje sukurtas šokio spektaklis „Contemporary?“.

 

Skaityti daugiau...