užsisakykite naujienas

Naujienos

„Naujojo cirko savaitgalis“ jau kviečia rinktis vietas

cirkas tiketa 630x240JPG

Kad ir kaip būtų liūdna, tenka pripažinti, jog vasara artėja pabaigos link. Netruks padvelkti rugsėjo vėjas, bet dėl to nereikėtų nusiminti, nes pramogų laukia ne ką mažiau. Jau antrąjį rugsėjo savaitgalį (11–14 d.) Menų spaustuvė visus kviečia pasinerti į Vilniuje vyksiantį tarptautinį šiuolaikinio cirko festivalį „Naujojo cirko savaitgalis“.

 

Skaityti daugiau...

Pradedančių choreografių problemos

Dvi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventės, baigusios šiuolaikinio šokio bakalauro studijas, „Menų spaustuvės“ organizuojamame „Atviros erdvės“ konkurse laimėjo galimybę sukurti savo šokio spektaklį. Agnietė Lisičkinaitė ir Sigita Juraškaitė buvo ruošiamos kaip atlikėjos ir kelerius metus šoko kurso vadovės, choreografės Airos Naginevičiūtės spektakliuose. Meno konsultantu jos pasirinko choreografą Andrių Katiną, o Monikai Jašinskaitei Lietuvos šokio informacijos centro projektas „Kritikai vs. choreografai“ suteikė galimybę prie šio projekto prisijungti kaip dramaturgei. Prie pastatymo taip pat dirba ir jaunųjų kūrėjų bendražygė Laura Darbutaitė. Su pradedančiomis choreografėmis kalbamės po kiek daugiau nei dvi savaites trukusio kūrybinio proceso.

Skaityti daugiau...

Šiuolaikinio cirko trupė "Zero Gravity Company" – pristatys naujausią savo darbą Vilniaus publikai

Zero Gravity

Prieš pat prasidedant festivaliui „Naujojo cirko savaitgalis‘14“ (rugsėjo 11 – 14 d.), Menų spaustuvė pakvietė šiuolaikinio cirko trupę iš Suomijos „Zero Gravity Company“ – naujausią savo darbą repetuoti, bei pristatyti Vilniuje.


Rugpjūčio 16 d., 17 val. – kompanija kviečia į cirko spektaklio „The Other Words“ – pristatymą, bei diskusiją po jo. Savaitę reziduosiantys artistai, nori išgirsti mūsų publikos nuomonę apie rengiamą pasirodymą, kuris jau įtrauktas į kito sezono „Circus Next” programą.


Daugiau informacijos – žiūrėti čia

Vasara Infotekoje

 

Infotekos informacijos rinkinys, kurį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šiuolaikinius scenos menus ir kūrybines industrijas.


Vasarą Infoteka neatostogauja ir kviečia lankytojus antradieniais- penktadieniais: 13.00- 19.00 (Šiltadaržio g. 6, Menų spaustuvė).
Vadybininkė Eglė paruošė naujausių leidinių Infotekoje sąrašą. Kviečiame išsirinkti (sąrašą parsisiųsti čia)

 

Jeigu ieškote specialaus leidinio – peržiūrėkite internetinį katalogą (spausti čia)
Prisijungimo duomenys -
Vartotojo vardas: menuspaustuve
Slaptažodis: quest


„Stalo teatras“ viešės Geteborgo kultūros savaitėje

Tarmiu stalas

Antrajame pagal dydį Švedijos mieste Geteborge rugpjūčio viduryje vyksiančioje kultūros savaitėje Lietuvai atstovaus „Stalo teatras“.
Rugpjūčio 13-ąją „Buratino“ teatre aktoriai Saulė Degutytė, Edita Zizaitė, Saulius Čėpla ir Loreta Raškevičiūtė parodys S. Degutytės režisuotą spektaklį „Tarmių stalas“, kuris šiemet pelnė aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą lėlių teatro kategorijoje - „Auksinį scenos kryžių“.

 

Skaityti daugiau...