užsisakykite naujienas

Naujienos

Sugrįžta žiūrovų simpatijas pelnęs animacijos spektaklis „Tėčio pasaka“

TecioPasaka Petrulaitis 012

 

Žiūrovų ir kritikų pamėgtas animacijos spektaklis vaikams „Tėčio pasaka“ naująjį sezoną vėl sugrįžta į Menų spaustuvę. Kūrybinės studijos „PetPunk“ įkūrėjų Andriaus Kirvelos ir Gedimino Šiaulio, teatro laboratorijos „Atviras ratas“ aktorių ir Menų spaustuvės bendras darbas vėl kvies žiūrovus išvysti spalvingo reginio. Rugsėjo 17 d., šeštadienį, 18 val. Juodoji salė virs stebuklinga „PbPbP“ šalimi, kurioje susijungs įspūdingos vaizdo instaliacijos, žaismingos dekoracijos ir nuotaikinga aktorių bei animuotų personažų vaidyba. 

Skaityti daugiau...

„Menų spaustuvėje“ susitiko Baltijos – Šiaurės cirko tinklo nariai

cirkas 49 photo-D.Matvejev

 

Šių metų rugsėjo 8-ąją dieną vyko „Menų spaustuvės“ ir Baltijos – Šiaurės cirko tinklo rengtas seminaras, sukvietęs profesionalus, žurnalistus ir politikos formuotojus iš viso regiono diskutuoti tema – „Baltijos – Šiaurės regionas: cirko poveikis“. Susitikimo metu „CircusInfo“ centro direktorė Lotta Vaulo (Suomija) susirinkusiems pristatė Baltijos – Šiaurės regiono cirko tinklo koncepciją bei veiklos gaires bei džiaugėsi, jog tinklą sudaro šalys, atstovaujančios skirtingas kultūras, kas tinklo nariams suteikia galimybę į iššūkius pažvelgti iš įvairių pusių. 

Skaityti daugiau...

Kaip Švedijoje mokslas tapo šiuolaikiniu cirku

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „acrobalance sweden“

 

Rugsėjis Menų spaustuvėje vienuoliktą kartą iš eilės prasideda reiškiniu, kuris Lietuvoje is dar yra unikalus – šiuolaikinio cirko festivaliu Naujojo cirko savaitgalis. Šįemt programoje dalyvaus dvi trupės iš Švedijos, viena kurių – duetas Acrobalance, kurį sudaro buvusi šokėja Louise von Euler Bjurholm ir vienas iš legendinės Švedijos šiuolaikinio cirko trupės Cirkus Cirkör įkūrėjų Henrik Agger. Artistai jau daugiau kaip penkiolika metų dirba kartu, jų specializacija – partnerinė akrobatika. Lietuvos žiūrovams duetas pristatys naujausią savo darbą „Extreme Symbiosis“ (Ekstremali simbiozė), prasidėjusį kaip magistro projektą, kuriame cirko artistai analizavo savo profesinį trenažą, kasdienes treniruotes, savijautą jų metų, gilinosi į tai, kas trukdo, o kas padeda dirbti. Tyrimo pagaigoje akrobatų pora išleido dviejų knygelių rinkinį, kuriame užfiksuotos jų asmeninės mintys treniruočių metu ir tam tikros išvados apie jų profesijos pobūdį. Ilgainiui tai, kas prasidėjo kaip mokslinis tyrimas, netikėtai išaugo iki spektaklio formato ir sulaukė sėkmės ne tik dėl neeilinio akrobatų profesionalumo, tačiau pirmiausia – dėl kaip reta drąsaus artistų sprendimo nuodugniai ir atvirai pažvelgti į savo praktikos esmę bei reiškinių priežastis. Spektaklis “Ekstremali simbiozė” bus rodomas rugsėjo 7 dieną 19 valandą Menų spaustuvės Juodojoje salėje, o prieš tai su jo autoriais Henrik ir Louise kalbamės apie akrobatų poros darbo specifiką ir mokslo projektą, davusį meniškų vaisių.

Skaityti daugiau...

Pirmą kartą į Lietuvą suvažiuos tarptautinio tinklo atstovai

programme vilnius seminar-3

 

Naujojo cirko savaitgalis’16 pilnas ne tik įspūdingų pasirodymų, bet kitų renginių, svarbių šiuolaikinio cirko ir visai scenos menų bendruomenei. Rugsėjo 7d. „Menų spaustuvėje“ vyks Baltijos - Šiaurės cirko tinklo susitikimas. Šis tinklas vienija keturiolika cirko meno organizacijų Baltijos ir Šiaurės regionų šalyse. Tinklas siekia sustiprinti regionų bendradarbiavimą ir vysto cirko meno lauką Baltijos jūros regione, rengdamas kūrybines dirbtuves ir susitikimus artistams ir kitiems cirko profesionalams. „Menų spaustuvė“ yra vienintelė šio tinklo atstovė Lietuvoje, o tinklo narių susitikimas mūsų šalyje vyks pirmą kartą. 

Skaityti daugiau...

Šokio festivalį Pekine atidarė lietuviai

 

2016 new dance - 复件

 

Vakar Kinijos sostinėje prasidėjusį Pekino naujojo šokio festivalį (Beijing NEW Dance Festival) atidarė Menų spaustuvės spektaklis „Contemporary?“. Rugpjūčio 15-31 dienomis vykstančio festivalio programoje – užsienio pedagogų ir choreografų laboratorijos su kinų šokėjais, paskaitos, o vakar Pekino teatre 9 (Beijing 9 Theater) įvyko oficialus renginio atidarymas ir prasidėjo spektaklių programa. Joje pristatomi JAV, Kanados, Vengrijos, Slovakijos, Makedonijos, Švedijos ir Lietuvos trupių spektakliai arba choreografų darbai su kinų šokėjais. Festivalio spektaklių programoje – net trys skirtingi Lietuvos šiuolaikinio šokio scenos pavyzdžiai: ironiškasis „Contemporary?“, konceptualusis „ID:D&G” ir vienintelis vaikiškas šokio spektaklis programoje „Maži stebuklai“.

Skaityti daugiau...

DANSEMA: Mozaika

2016 Spalio 02 d. 11:00

DANSEMA: Mozaika

2016 Spalio 02 d. 14:30