Naujienos

Jūsų renginiai Menų spaustuvės erdvėse - formuojamas 2017 m. rudens repertuaras

Jūsų renginiai Menų spaustuvės erdvėse - formuojamas 2017 m. rudens repertuaras

 

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

kviečiame organizacijas teikti pageidavimus projektams menų spaustuvės erdvėse vyksiantiems 2017 m. rugpjūčio - gruodžio mėnesiais. Jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją gegužės 2-16 d.

anketas* siųsti giedre@menuspaustuve.lt

atsakymai apie erdves iki birželio 13 d. | maloniai prašome anketas pateikti pagal nurodytus jų priėmimo terminus


* kiekvienam renginiui reikia užpildyti atskirą anketą
>> anketa <<

 

Italai, skaitantys Vilniaus sienas

Italai, skaitantys Vilniaus sienas

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programa Print Art On Stage pristato rezidentų iš Italijos "Ateliersi" darbą: "Urban Spray Lexicon | On the Road towards Vilnius Walls Chapter".

"Urban Spray Lexicon" - tai dramaturginis ir performatyvus nuolat atsirandančių ir dingstančių užrašų ant miesto sienų tyrimas. Italų trupė „Ateliersi“ tokius užrašus surenka juos užsirašydami ir nufotografuodami, o iš surinktos medžiagos sukuria naują dramaturgiją, užrašus sudeda į poemas, taip išsaugodami ir įamžindami tai, kas labai laikina. Trumpi tekstiniai fragmentai scenoje virsta vizualiais ženklais ir performatyviais gestais.
Šis projektas – meninis vyksmas, kurio metu teatrinė kalba veikia tiesiogiai kontaktuodama su vizualiaisiais menais, garso dizainu, o urbanistinio peizažo dinamika tampa medžiaga tinkama scenai.

Reziduodami Menų spaustuvėje, tyrinėdama Vilniaus sienų užrašus ir dirbdama prie savo projekto "Vilnius Walls Chapter of Urban Spray Lexicon", "Ateliersi" komanda pristatys darbo ištrauką, išverstą į lietuvių kalbą ir atliekamą kartu su aktore Monika Poderyte.

"Ateliersi" yra menininis kolektyvas iš Bolonijos, Italijos, veikiantis teatro ir scenos menų srityse. Šis kolektyvas labiausiai orientuojasi į teatrinius kūrinius, kuriuose performatyvumas formuoja organišką dialogą su antropologija, literatūra, muzika ir vizualiaisiais menais, taip palengvinant kūrėjų minčių išraišką. Ateliersi kūrybinis darbas apibūdinamas kaip diaugiadisciplinis ir novatoriškas, susitelkęs į performatyvumo naudojimą teatrinės ir kitų menininių kalbų sąjungos skatinimui.

menų spaustuvė | studija II | įėjimas nemokamas | po pristatymo autoriai mielai atsakys į klausimus

scenos menų profesionalai, norintys susipažinti su rezidencija Italijoje kviečiami į pokalbį su trupe balandžio 25 d. 17.30 | kreiptis į laura@menuspaustuve.lt

Rezidentai iš Suomijos lietuvius kviečia kurti kartu

Rezidentai iš Suomijos lietuvius kviečia kurti kartu

Menų spaustuvės tarptautinių rezidencijų programos Print Art On Stage dalyviai TaikaBox (Suomija) ieško scenos menų profesionalų arba paskutinių studijų metų studentų turinčių puikius improvizacijos įgūdžius ir gerą fizinį pasiruošimą, šokio ir gyvų technologijų spektakliui "Prašome įjungti mobiliuosius telefonus".

Gegužės 23 - 26 dienomis Menų spaustuvėje vyks atrinktų atlikėjų ir atvyksiančios choreografės Tanja Råman ir skaitmeninio meno kūrėjo John Collingswood darbas, o gegužės 26 ir 27 dienomis 19.00 kišeninėje salėje spektakliai bus rodomi žiūrovams. 

Savo CV galite siųsti iki balandžio 28 dienos adresu laura@menuspaustuve.lt 

 

“Prašome įjungti mobiliuosiu telefonus” yra technologiškai interaktyus šokio performansas, kurio metu visi žiūrovai išmaniųjų telefonų pagalba tampa jo kūrybinės komandos dalimi. Suomiai “Taika Box” sukūrė choreografinę sistemą su integruotais skaitmeniniais įrankiais tam, kad auditorija galėtų nuspręsti apie ką bus jų spektaklis ir kaip judesys, garsas, šviesa bei vaizdai prisidės prie kuriamos istorijos.

Unikalaus pasirodymo pradžioje žiūrovai neišgirs įprasto prašymo išjungti telefonus – atvirškčiai – viskas prasidės nuo demokratiško balsavimo išmaniasiais ir kitais mobiliais įrenginiais: visi siųs trumpas savo istorijas, balsuos, kurias iš jų verta panaudoti spektaklyje ir parinks, kaip jas išreikšti šokiu. Valandos trukmės pasirodyme šokiu bus papasakota nuo 4 iki 20 istorijų, priklausomai nuo to, kaip stipriai įsitrauks auditorija.


“Taika Box” , 2010-aisiais įkurta choreografės Tanja Råman ir skaitmeninio meno kūrėjo John Collingswood, išvertus iš suomių kalbos reiškia “Magiška dėžutė”, o pati trupė nuolat stengiasi ieškoti naujų būdų atlikėjams ir žiūrovams patirti šokį. Šokio performansas “Prašome įjungti mobiliuosiu telefonus” gimė iš eksperimento, kurio metu buvo ieškoma naujų komunikacijos tarp žiūrovo ir atlikėjo formų ir virto į spektaklį, leidžiantį kiekvienam tapti jo kūrėju.

 

Spektaklių įrašams skleisti ir išsaugoti - Mediateka

Atsinaujinusiame "Menų spaustuvės" interneto puslapyje akį džiugina ne tik patogesnis dizainas, bet ir papildoma naujiena - Menų spaustuvės Mediateka. E-platformos spektaklių sklaidai projekto dėka senų, jau neberodomų spektaklių įrašai skaitmeninami ir viešai bei nemokamai prieinami visiems besidomintiems. Mediatekos turinys į svetainę integruojamas iš socialinio video dalinimosi tinklo "Vimeo", tad įrašai prieinami ir tiems, kurie neužsuka į Menų spaustuvės puslapius. Po truputį keliami spektaklių įrašai Mediatekoje atsiduria šalia kitų - diskusijų klubo "Prie arbatos" įrašų, bei naujų ir archyvinių spektaklių anonsų. Mediateka ne tik atveria prieigą, bet ir išsaugo senstančiose ir yrančiose laikmenose įrašytus spektaklius. Spektaklių įrašus papildo išsamūs profesionalių teatrologų paruošti aprašai. Mediatekos skiltį rasite kiekviename svetainės puslapyje, po pagrindinio jų turinio ir http://www.menuspaustuve.lt/lt/mediateka 

„Naujasis Baltijos šokis '17“: nuo stulbinamos šokio technikos iki scenos chuliganų

Gegužės 12–20 d. savo kalendoriuose gali pasižymėti visi šokio gerbėjai, nes tuo metu gerąją energiją skleis 21-asis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '17“. Be mūsiškių, šalių kaimynių ir Europos valstybių kūrėjų, į festivalį atvyksta svarbiausia Azijos trupe tituluojamas „Cloud Gate“ šokio teatras iš Taivano. Be to, šiemet festivalis plečia savo geografiją ir šiuolaikinio šokio spektaklius pristatys ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje bei Naujojoje Vilnioje.

„Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais siekiame įgyvendinti pagrindinį festivalio tikslą – supažindinti šiuolaikinio šokio gerbėjus su šio žanro naujovėmis, įdomiausiais darbais, perspektyviais jaunaisiais kūrėjais ir, žinoma, žvaigždėmis. Šių metų programa atspindi visus išvardytus aspektus“, – sakė naujoji festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Šokio virtuozai iš Azijos

Ne veltui tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis '17“ atidarymo vakarui pasirinkti „Cloud Gate“ šokio teatro iš Taivano darbai „Baltas vanduo“ ir „Dulkė“. Pasaulio žiniasklaida choreografo Lin Hwai-mino vadovaujamam teatrui negaili pačių geriausių įvertinimų, o šokio kritikai klausia: „Ar kada nors kas nors yra matęs šokio trupę, kurios šokėjų kūnai tokie magiški ir gražūs?“ Ir pripažįsta, kad jie „yra įvaldę tokią kontrolę ir išraišką, kuri ribojasi su antžmogių galiomis. Tai atlikėjai, kurie ramius judesius gali padaryti tokius iškalbingus ir gyvus. Tiesą sakant, jie turi galių pakeisti jūsų medžiagų apykaitą“.

24 šokėjai, kurių spektakliai pristatomi pagrindiniuose festivaliuose ir teatruose visame pasaulyje, gegužės 12 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje kerės aukščiausio lygio šokio technika.

Spektakliuose – šiuolaikinių technologijų galia

Atidarymo vakarą, be svečių iš Taivano, bus parodytas ir Lietuvos žiūrovams jau pažįstamos Austrijos trupės „Liquid Loft“ naujausias darbas „CANDY’S CAMOUFLAGE Imploding Portraits“. Trupė išsiskiria vizualumu, unikalia judesio kalba, jungtimis su kitais šiuolaikiniais menais ir šiuolaikinėmis technologijomis. Visa tai jai pelnė pasaulinį pripažinimą ir daugybę laimėjimų, tarp jų – „Auksinį liūtą“ už geriausią 2007 m. spektaklį Venecijos bienalėje.

Šiuolaikinių technologijų gerbėjai turės išskirtinę galimybę išvysti fantastišką jų panaudojimą Pracūzijos šokio trupės „Adrien M & Claire B“ spektaklyje „Hakanaï“. Trupė surengė daug įvairių meninių pasirodymų, kuriuose buvo panaudotos kompiuterinės technologijos, sujungiančios tikrą ir virtualųjį pasaulį. Viskas kūrėjų Adrieno Mondot ir Claire Bardainne pasirodymuose paremta žaidimu, vaizduotę maitinančiu pasitenkinimu.

Scenos chuliganai ir ypatingi svečiai

21-ajame „Naujajame Baltijos šokyje“ taip pat pasirodys choreografas Antonas Ovčinikovas iš Ukrainos su darbu „De.sinchronizacija“, svečiai iš Lenkijos – Edyta Kozak ir Rolandas Rowińskis, juodu pristatys spektaklį „Šoku jums ilgiau nei vieną minutę“, kuris 2009 m. šokio kritikų buvo pripažintas geriausiu pasirodymu.

Jautrią šeimos istoriją savo spektaklyje „Seserys po 11 metų“ pasakos norvegės seserys Anne Katrine ir Liv Hanne Haugen, įkūrusios trupę „Haugen productions“. Belgai „Mariedl“ Lietuvos publikai pristatys 2015 m. darbą „Roubignoles“ – visa griaunantį intymumo ir moters identiteto tyrinėjimą.

Bendradarbiaujant su Europos šokio tinklu „Aerowaves“ šiemet į festivalį atvyksta šveicaras choreografas Alessandro Schiattarella su darbu „Kitur“, portugalai „Jonas & Lander“ su spektakliu „Adorabilis“, Danijoje gyvenantis suomis Tanelis Törmä su solo spektakliu „Klasikinis grožis“, kurio svarbiausia mintis – permąstyti svajonių prasmę ir svarbą. Taip pat čekai Tereza Ondrová ir Peteris Šavelis, laužantys lyčių stereotipus spektaklyje „Berniukai, kurie mėgsta žaisti su lėlėmis“, ir jau minėta Prancūzijos trupė „Adrien M & Claire B“.

Festivalio uždarymo spektakliu pasirinktas kartais scenos chuliganais vadinamo vieno žymiausių Nyderlandų šokio teatrų „Club Guy & Roni“ kūrėjų darbas „Laimė“. Trupė išsiskiria mistiniais, muzikaliais ir gundančiais šiuolaikinio šokio spektakliais, kurie kalba aktualiomis temomis ir plečia šiuolaikinio šokio žanro ribas. Būtent toks yra ir šokio spektaklis „Laimė“, kurį žiūrovai išvys gegužės 20 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Lietuviai kūrėjai ir nemokami renginiai

Nors kasmet „Naujajame Baltijos šokyje“ sulaukiama keliolikos užsienio trupių ir choreografų, nepamirštamas ir savas šokio laukas. Šiemet jam atstovauja praėjusiais metais vizualaus šokio spektaklį „Žaidimas baigtas“, įkvėptą paties Julio Cortázaro kūrybos, pristatęs ir šiemet „Auksiniais scenos kryžiais“ už jį įvertintas urbanistinio šokio teatras „Low Air“. Taip pat dvi jaunosios kartos kūrėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė su darbu „B ir B dialogas“. Premjerą – spektaklį „Agonija“ – ruošia šiemet 20 metų jubiliejų švenčiantis Vyčio Jankausko šokio teatras.

Vienas šiųmečio festivalio programos išskirtinumų – nemokami renginiai. Menų spaustuvės kieme gegužės 12–14 d. bus pristatytas Bridgmano ir Packer šokio trupės iš JAV projektas „Sunkvežimis“, o gegužės 19 ir 20 d. – šokėjo Beno Fury ir muzikanto Simono Thierrée sukurtas šokio spektaklis-ritualas „Darwisho košmaras“ (Belgija).

Nemokamas lenko R. Rowińskio filmas „Šoku tau“ ir interaktyvi jo partnerės E. Kozak instaliacija „Šoku jums vieną minutę“ bus rodomi Menų spaustuvėje gegužės 14 d. Kaip teigė festivalio vadovė G.Masteikaitė, tikimasi, kad šie renginiai padės plėsti festivalio auditorijos ratą ir sudarys sąlygas jame dalyvauti tiems, kurie vis dar neišdrįso nusipirkti bilieto.

Iš viso šiųmečiame festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ pasirodys 18 trupių ar choreografų, atstovaujančių 14 valstybių, ir bus parodyta 20 šokio ar su šokiu susijusių kūrinių.

Visa informacija apie trupes, spektaklius ir nemokamus renginius – www.dance.lt, bilietai – www.tiketa.lt 

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

Menų spaustuvė švenčia 15 metų gimtadienį!

Sparčiai augusiai ir daug užauginusiai, nuo spektaklių apgriuvusių sienų scenografijose prasidėjusiai Menų spaustuvei – penkiolika. Prieš penkiolika metų raudonu žmogeliuku žymima įstaiga įsikūrė keisto pavadinimo gatvelėje senamiestyje. Tada Šiltadaržio gatvė dar vadinosi skersgatviu, juodoji salė – raudonąja, o jaunųjų menininkų pasirodymai sušildydavo neremontuotas ir jiems nepritaikytas patalpas, ėjimui į tokius spektaklius pridėdami industrinės romantikos prieskonių.

Skaityti daugiau...

Atvira erdvė'17: šokis projekcijų fone ir dekonstruotos situacijų komedijos

Iš šiais metais jaunųjų scenos menininkų projekte "Atvira erdvė" dalyvavusių 29 paraiškų, jį laimėjo du darbai - programavimo specialisto pasukusio į teatrą, Ado Burkšaičio, spektaklis "Laugh Track" ir šokėjos Živilės Virkutytės šokio ir projekcijų spektaklis "Rozeta". Spektaklių premjeros bus pristatytos 2017-2018 metų "Menų spaustuvės" sezone.

Skaityti daugiau...

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą