Naujienos

„Naujasis Baltijos šokis '18“: apie ribas tarp kūno ir sielos, popmuzikos ir šokio

„Naujasis Baltijos šokis '18“: apie ribas tarp kūno ir sielos, popmuzikos ir šokio

Gegužės 6 ir 7 d., jau įsibėgėjus tarptautiniam šiuolaikinio šokio festivaliui „Naujasis Baltijos šokis '18“, Vilniaus menų spaustuvės scenoje savo naujausius darbus pristatys svečiai iš užsienio – bulgaras choreografas, atlikėjas Ivo Dimchevas ir Belfaste gyvenanti airė choreografė Oona Doherty.

Užsienio rezidentų kalendoriuje - išvykusios ir sugįžusios lietuvės

Užsienio rezidentų kalendoriuje - išvykusios ir sugįžusios lietuvės

Sudėlioję pavasario - vasaros užsienio rezidencijų kalendorių supratome, kad artimiausių trijų rezidentų komandose - užsienyje kuriančios ar kūrusios Lietuvos menininkės, rezidencijų pagalba ne tik grįžtančios į gimtinę, bet ir atsivežančios kitų šalių kūrėjų. Išvykusių lietuvių ryšių stiprinimas su Lietuva - vienas iš rezidencijų programos Print Art On Stage fokusų, tad labai džiaugiamės galėdami pristatyti net tris tokias rezidencijas iš eilės. Pristatome balandžio - birželio mėnesiais po mūsų stogu vyksiančius procesus:

Operoje „α“ – flamenko, komiksai ir stiprios moters portretas

Operoje „α“ – flamenko, komiksai ir stiprios moters portretas

„Šis kūrinys – ypatingai temperamentingas ir persmelktas ispaniškos apelsinų nostalgijos“, – apie operą-komiksą „α“ („Alfa“) kalba jos libreto autorė Gabrielė Labanauskaitė-Diena. Naujas jos, San Franciske gyvenančio kompozitoriaus Alberto Navicko ir režisierės bei scenografės Gintarės Minelgaitės kūrinys nagrinėja universalias lyties, mažumų politikos, ideologijos, rasės ir klasės temas. Išskirtinė premjera 7-ajame NOA festivalyje įvyks balandžio 20 d., penktadienį, Menų spaustuvės Juodojoje salėje.

K. Gudmonaitės režisuotas spektaklis „Keturi“ atvyksta į „Menų spaustuvę“

Šių metų pradžioje Nacionalinio Kauno dramos teatro Ilgojoje salėje įvykusi spektaklio „Keturi“ premjera pagal kultinio V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“ tekstus netruko sulaukti labai palankių skirtingo amžiaus teatro žiūrovų vertinimų. Buitine leksika ir egzistenciniais apmąstymais persunktas scenos veikalas balandžio 21 d. rodomas Vilniuje, Menų spaustuvėje.

Po premjeros Nacionalinio Kauno dramos teatro feisbuko paskyroje pasipylė žiūrovų įspūdžiai. „Gerąja prasme šokiravo Kamilės Gudmonaitės spektaklis „Keturi“! Vis dar negaliu patikėti, kiek daug talento sudėta tiek jaunos režisierės, tiek aktorių. Spektaklis nuo pat pradžių stebina ir įtraukia. Per tokį trumpą laiką paliečiama ir išanalizuojama daug temų. Žodžiu, rekomenduoju!“ – reziumavo Paulina Kozlovskytė. Arba: „Stiprus. Tema skaudi ir aktuali. Bet užkabino.“ Pasirašė Jūrate MO. Ryškius spektaklio personažus ir taikliai sudėliotus V. Pelevino kūrybai būdingus filosofinius akcentus pastebėjo ir teatro kritikė Kamilė Žičkytė. „Šurikas – infantiliu juoku ir „Nike“ apranga (būtinai turi matytis visi logotipai) apsišarvavęs impulsyvus, sportiškas tipas. Kolianas – visomis prasmėmis Šuriko priešingybė. Be to, jis renkasi „Adidas“, tuo viskas ir pasakyta. Volodinas – trijulės išminčius, matyt, ne veltui yra su juodo apskrito stiklo akiniais, lyg būtų paties V. Pelevino kopija. Trijulė ne tik suka degtinės butelį, kramsnoja haliucinogeninius grybus, keikiasi, spjaudosi, bet ir kalba apie „pačius svarbiausius dalykus“, pavyzdžiui, mirtį ir būsimą gyvenimą, tikėjimą ar meilę. Buitinė leksika gretinama su dvasiniais apmąstymais. Kaip iš pilkos betoninės scenografijos ar iš suniokoto automobilio nuolaužų kalasi žolės daigai (scenografijos ir kostiumų dailininkė Barbora Šulniūtė), taip į buitinius dialogus prasibrauna ir egzistenciniai apmąstymai“, – rašoma teatrologės recenzijoje „Apie tai, ką norima pamiršti“, publikuotoje leidinyje „7 meno dienos“.

Kamilė Gudmonaitė – viena ryškiausių jaunosios kartos teatro režisierių. Šiam pastatymui ji subūrė tokių pat jaunų talentingų kūrėjų grupę. Scenografiją ir kostiumus sukūrė dailininkė Barbora Šulniūtė, spektaklio triukšmus-garsus – Perkūno Oželis. Personažus įkūnija aktoriai Mantas Zemleckas (Šurikas), Gytis Laskovas (Kolianas) ir Danas Kamarauskas (Volodinas).

„Šis spektaklis apie tai, kas esu. Kaip pasiekti esmę ir savo savastį, ar ji iš viso egzistuoja? Kiek tie „žiaurūs“ žmonės savyje turi gėrio? Kalbama apie meilę, kuri atskleidžiama per šių laikų žiaurumą. Spektaklio herojų neaplenkia tuštumos idėja – iškyla tapatybės klausimai ir išsibalansuoja tai, kas vadinama „aš“, – dėsto spektaklio „Keturi“ režisierė K. Gudmonaitė.

Viktoro Pelevino romane „Čiapajevas ir Pustota“ aprašomos situacijos persikelia į Lietuvą. „Kurdami šį spektaklį grįžome savo rajonus, vaikystę ir paauglystę, pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį. Į kiemus, kur „rimti“ vaikėzai uostydavo klijus ir laiptinėse vykdavo kažkokie dalykai. Dabar aš matau tuos žmones užaugusius, matau jų likimus. Atspirties taškas ir buvo ta realybė, kurią mes bandome išsiaiškinti“, – procesą prisimena režisierė.

Spektaklyje vaidinantiems aktoriams M. Zemleckui, D. Kamarauskui, G. Laskovui šis darbas buvo labai įdomus, tačiau kūrėjai pripažino, kad scenoje ištarti keiksmažodžius nebuvo lengva. Kuriamus herojus aktoriai lipdė iš vaikystės draugų, pažįstamų. „Manau, kad kiekvienas savyje turi tų tamsių pusių, kurias tokia medžiaga leidžia pažadinti. Mes paprastai bijome jų, bet šiuos atveju pabandėme atskleisti“, – prisipažįsta Mantas Zemleckas.

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su teatru „Utopia“

Balandžio 21 d. 18 val. spektaklis „Keturi“ (N-16) rodomas Vilniuje, „Menų spaustuvėje“. Bilietai

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

 

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Judesio performansu - apie išgyvenimo instinktą

Menų spaustuvės užsienio rezidentas Hygin Delimat į Vilnių atvyko su darbu, esančiu vienoje paskutiniųjų kūrybinių fazių ir kviečia žiūrovus išvysti jau beveik visiškai baigtą pasirodymą „Slowstepper“.

7-ajame NOA festivalyje – 6 šiuolaikinės operos, diskusijos ir jaunųjų kritikų konkursas

Balandžio 15–21 d. jau septintą kartą Vilniuje vyks šiuolaikinės operos festivalis NOA (Naujosios operos akcija). Festivalio programoje skirtingose Šiuolaikinio meno centro, Menų spaustuvės ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro erdvėse bus pristatytos 6 šiuolaikinės operos, veiks diskusijų klubas, bus surengtas jaunųjų kritikų konkursas „Kokybiškiausių recenzijų versijos“.

Skaityti daugiau...

Teatro dienos proga - 2 bilietai už 1 kainą

Taprtautinės teatro dienos išvakarėse pradedam Teatro savaitę su Teatrai.lt ir Tiketa!

Kovo 26 - balandžio 1 dienomis, pirkdami 2 bilietus, mokėsite tik už 1.

Akcija galioja bilietus perkant www.teatrai.lt, knygynuose VAGA esančiose Teatrai.lt kasose, www.tiketa.lt ir Tiketa kasose. Pirkimo procese pasirinkus 2 bilietus nuolaida pritaikoma automatiškai.


Nuolaida taikoma šiems, Menų spaustuvės produkcijos spektakliams:
* Neišmoktos pamokos: https://goo.gl/BmGSiz
* Ribos: https://goo.gl/QvZrQj
* 8 minutės: https://goo.gl/KG4xGQ
* Contemporary?: https://goo.gl/iU6pqU
* Tėčio pasaka: https://goo.gl/FZuEpe
* Honey, I'm Home!: https://goo.gl/rquskv


Taip pat primename, kad kovo 27 d., antradienį, nuo 18.00 visu Menų spaustuvės bendruomenės narius ir draugus kviečiam kartu minėti teatro dieną mūsų kavinėje stebint tiesioginę Auksinių scenos kryžių ceremonijos transliaciją

Mediateka

Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis.

Naršyti mediateką

Infoteka

menų spaustuvės infoteka pradėjo veikti 2009 gegužės 5 d. Tai šiuolaikinė biblioteka, kurios informacijos rinkinį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai.

Daugiau apie Infoteką...

Darbo laikas:
II 13.00–19.00
III 13.00–19.00
IV 13.00 –19.00
V 13.00–19.00
šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais – Infoteka nedirba

Naujienos el. paštu

 

Erdvės

informacija norintiems menų spaustuvės erdvėse rengti projektus

jei jūs norėtumėte naudotis menų spaustuvės erdvėmis spektaklio, koncerto ar kito renginio pristatymui ar repeticijoms, prašome užpildyti renginio anketą ir pateikti ją menų spaustuvei

Skaityti daugiau        Pildyti anketą      Užimtumo kalendorius