Menų spaustuvės 2021 metų skaičiai

2021 metams ritantis į pabaigą, ateina laikas apžvelgti, ką per šiuos metus pavyko nuveikti! „Artėjant metų pabaigai daugelis mūsų pasineria į įvairių ataskaitų rengimą, bando pasiskaičiuoti veiklas apibūdinančią statistiką, tam tikrais rodikliais įsivertinti metų pasiekimus. Ne išimtis ir Menų spaustuvė, pasiskaičiavome ir mes kiek čia visko 2021 m. pas mus įvyko. Nors visus šiuos metus vis dar gyvenome pandemijos nuotaikomis, po Menų spaustuvės stogu gyvenimas nesustojo, apie tai byloja ir beveik du tūkstančiai čia įvykusių įvairių veiklų, vidutiniškai 4-5 per dieną. Bet ne skaičiai svarbiausia, nes už bet kokio skaičiaus slepiasi turinys - susitikimai, pokalbiai, diskusijos, kūrybinės paieškos, emocijos, pažintys ir dar daugiau... Todėl apžvelgiant šiuos metus būtent turiningomis veiklomis, ne vien tik skaičiais ir norėtųsi pasidžiaugti!“,- dalinasi Menų spaustuvės vadovė Jolita Balandytė.

Nors renginių sezonas dėl pandemijos prasidėjo tik gegužės mėnesį, tačiau po Menų spaustuvės stogu įvyko net 1691 renginys, iš kurių buvo surengti net 8 festivaliai, o prie jų įgyvendinimo nuolat prisidėjo beveik 50 žmonių savanorių būrys!

Menų spaustuvė šiais metais suorganizavo du tarptautinius festivalius – SPOT ir HELIUM. Tarptautinis gatvės teatro festivalis – SPOT truko 4 dienas, į jį atvyko 30 gatvės teatro kūrėjų iš Belgijos, Prancūzijos bei Katalonijos, kurie festivalio metu surengė 24 pasirodymus, o juose apsilankė beveik 2000 žiūrovų! Džiugu, kad šiais metais festivalis SPOT tapo ne tik Vilniaus miesto savivaldybės globojamu festivaliu, tačiau ir tarptautinio meno viešose erdvėse - tinklo „In Situ“ nariu ir šioje organizacijoje kol kas vieninteliai atstovaus Lietuvą bei Baltijos šalis. Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis – HELIUM šiais metais publikai ne tik prisistatė nauju pavadinimu (buvo Naujojo cirko savaitgalis) bei nauju vizualiniu identitetu, tačiau pristatė ir plačią 9 dienas trukusią programą! Festivalyje HELIUM šiais metais dalyvavo 38 dalyviai iš Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Portugalijos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos, o jų šiuolaikinio cirko pasirodymus išvydo daugiau nei 1000 žmonių.

Per šiuos metus festivaliuose buvo įgyvendintos 6 tiek profesionalams, tiek mėgėjams skirtos edukacijos, o 16 edukacijos užsiėmimų buvo įgyvendinta ne festivalių metu, ne tik Menų spaustuvės erdvėse, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Džiugu, kad šiais metais Menų spaustuvėje vėl aktyviai veikė rezidencijų programa „Footprints in Motion“. Per metus įvyko 7 šiuolaikinių scenos menų rezidencijos, Vilniuje rezidavo bei naujus savo scenos menų projektus vystė 29 menininkai iš 9 šalių, o su Barselonoje įsikūrusiu cirko centru „La Central del Circ“ įvyko ir rezidencijų mainai, kurie bus pratęsti ir kitąmet. Menų spaustuvė 2021-aisiais buvo 3 tarptautinių projektų (Dramatic Fields, Articulate, Baltic circus on the road) dalimi.

2021-aisiais Menų spaustuvei pavyko įgyvendinti ir sklaidos projektą, Danijos kūrėjų darbas - „Balansuojantis žmogus“ buvo parodytas Druskininkų, Alytaus, Biržų, Panevėžio gausioms žmonių auditorijoms.

Menų spaustuvėje veikianti šiuolaikinių scenos menų biblioteka – Infoteka per šiuos metus pildė savo fondus ir įsigijo daugiau nei 20 naujausių knygų, anglų kalba apie scenos menus bei kūrybines industrijas, taip pat pradėjo prenumeruoti lietuvišką kultūrinę spaudą bei tęsė tokių leidinių kaip „Art Review“ ar „Frame“ prenumeratas ir kvietė į knygų pristatymus bei kitus kultūrinius renginius.

2021 metų birželį Menų spaustuvėje pradėjo veikti nauja erdvė – „Shinzo“, kuri įkvėpta Rytų skonių ir kultūros, kviečia susitelkus ar atsipalaidavus praleisti laiką tiek prieš, tiek po visų, čia vykstančių renginių.

Per šiuos, jau praeinančius metus, Menų spaustuvė publikavo daugiau nei 60 spaudos pranešimų bei interviu, parengė daugiau nei 500 įrašų socialiniuose tinkluose bei nutiesė daugiau nei 10 kilometrų klijuojamos šokinės dangos juostos. Ir visa nors tik skaičiai, bet jie tikrai gali patvirtinti, kad Menų spaustuvė – daugiau nei scena!

Susitikime ir ateinančiais, 2022-aisiais!