2020

Kristinos Marijos Kulinič pjesės "Tikslai ir uždaviniai“ skaitymas 


Spektaklio "Clothes and US" eskizo pristatymas


Šiuolaikinio cirko kūrėjai Kanta Company pristato rezidencijų programos „Kūrybinė vasara Menų spaustuvėje“ metu vykdyto kūrybinio proceso rezultatą - pasirodymo „Clothes and Us“ eskizą.

Drabužiai. Mes juos dėvime kiekvieną dieną. Jie būna įvairių dydžių, spalvų ir raštų. Mes praleidžiame daugybę valandų juos pirkdami, skalbdami, džiovindami, lankstydami, vilkėdami ir nusirenginėdami. Šiame pasirodyme drabužiai užvaldys pasaulį - pamatysite, kaip audiniai keičia formą ir atgyja, ir staiga suprasite, kad scenoje nėra nė vieno žmogaus, bet kažkodėl kažkas vis tiek kvėpuoja. Žmogaus formos gobtuvai, kunigai, nuotakos, šilku aptraukti vaiduokliai, monstrai ir judančios drabužių krūvos - visa tai sukuria drabužių valdomą pasaulį, siurrealistinį, bet atpažįstamą dėl jo artumo kasdieniam gyvenimui. Ką mums reiškia drabužiai? Kas mes be drabužių ir kaip jie mus keičia? Ar jie gali mus apsaugoti? Ką jie slepia? Drabužiams užvaldant mūsų pasaulį, stengiamės nusirengti sluoksnius, po kuriais slepiamės, kad atskleistume tikrąją savo tapatybę. Po skalbinių virve gali nutikti bet kas.
Sveiki atvykę į „Drabužiai ir mes“ pasaulį, kuriame seksime trijų personažų kelionę, iš įprastos palengva tampančią siurrealistine. Pasirodymas apima objektų manipuliaciją, akrobatiką, kinų stulpą ir dar daugiau jaukioje, intymioje atmosferoje, persipynusioje su absurdiška vaizdine komedija.

Kanta Company:
Lyla Goldman (JAV)
Kęstas Matusevičius (LT)
Aino Mäkipää (FI)

Elena Kosovec - šiuolaikinio cirko spektaklis „NYONYA"


Kiti Kūrybinėje vasaroje 2020 metais dalyvavę rezidentai: 
B & B su projektu „Einu pirkti pieno“
Dominykas Digimas ir Twenty Fingers Duo su įvietinta garsine patirtimi „Going to nowhere“
Jonas Tertelis su projektu „Video ergo sum“


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.