ARTiculate Circus Edition 1.0

ARTiculate Circus - mokymosi, mokymo ir mokslinių tyrimų projektas, kurio metu siekiama ištirti, kaip Baltijos ir Šiaurės šalių regionas gali dirbti kartu, kad plėtotų cirko ugdymą ir jo santykį su meniniu mąstymu.

2017–2019 m. Manegenas (SE) yra Baltic Circus Network (Baltijos šalių šiaurės cirko tinklas - BNCN) vykdančioji organizacija. 2018–2019 m. šio projekto bandomąjį projektą vykdyo BNCN, o Manegenas buvo pagrindinis projekto organizatorius. 
2020–2022 m. tinklą bendrai priims Cirkus Syd (SE) ir Rygos cirkas (LV). Taigi Cirkus Syd yra pagrindinis šio projekto partneris.

Baltic Nordic Circus Network (BNCN) - yra 17 cirko meno organizacijų Baltijos ir Šiaurės šalyse bendradarbiavimo tinklas. Tinklas siekia stiprinti regioninį tarptautinį bendradarbiavimą ir cirko sektoriaus plėtrą. BNCN organizuoja veiklą, kuria siekiama paremti cirko lauką Baltijos ir Šiaurės šalyse apskritai. Nuo praktinių seminarų iki seminarų, tarptautinių rezidencijų – BNCN organizuoja veiklą tiek menininkams, tiek specialistams, kurioje daugiausia dėmesio skiriama įgūdžių ugdymui, geriausiai praktikai, žinių ir bendradarbiavimo, taip pat kultūriniam ir nacionaliniam identitetui.
 Pagrindinis BNCN tikslas – didinti šiuolaikinio cirko praktikos baltijos ir Šiaurės šalių regione matomumą, taip pat stiprinti Baltijos ir Šiaurės šalių cirko organizacijų bendradarbiavimą.


Kodėl šis projektas svarbus? BNCN pedagoginės darbo grupės nariai Julian Sæther (NO) ir Grete Gross (EE) studijavo cirką ir pripažįsta, kad trūksta žinių, kaip maišyti kūrybinį cirko mokymą su cirko technikos mokymu visuose mokymo lygiuose. Meninė dalis dažniausiai orientuota į konkretaus cirko akto ar spektaklio kūrimą, o treniruočių metu technika ir kūrybinės studijos beveik visada yra atskirtos, todėl jauniems cirko artistams sunku kūrybiškai atsiverti aukštojo mokslo studijose. Nors šiuolaikinis cirkas sparčiai vystosi performatyviu lygiu, mokymo būdas vis dar dažnai stringa tradicinio cirko metoduose, o kūrybiškumas yra labiau papildomas skonis nei integruotas metodas.