Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui

Menų spaustuvė kartu su norvegų partneriais Assitej Norge ir Davvi - Centre for Performing Arts dalyvauja projekto - „Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“, remiamo 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, programoje. 

Projekto metu suformuota 4 spektaklių programa - 1 bendras Lietuvos ir Norvegijos kūrėjų darbas, 2 norvegiški spektakliai ir 1 lietuviškas spektaklis. 

Programos pristatymas vyko Dusetose, Birštone ir Šiauliuose 2023 m. sausio 20-25 d. ir gegužės 17-19 d. 

„Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui“ vykusi PROGRAMA:

Spektaklis BUILDING A TENT | Menų spaustuvė (LT) & Davvi - Centre for Performing Arts  (NO)

Palapinės statymas
tarsi mūsų vykdomų projektų simbolis
kartu
kasdien
kai pats projekto tikslas – būti kartu glaudžiame ryšyje.

Pasitelkdami judesį, garsą, objektus, aplinką, protą ir sielą, mes, žmonės, kasdien dalyvaujame kolektyviniuose projektuose – klausomės, inicijuojame, deramės, esame…

Šiame spektaklyje sutinkame du paauglius berniukus ir jų motinas – visi stipriai įsitraukę į savo pačių projektų statybas.

Sausio 20 d. 18 val. Dusetų kultūros centre

Sausio 23 d. 10 val. Birštono kultūros centre

Sausio 24 d. 10 val. Šiaulių dramos teatre

Trukmė: 45 min. / Rekomenduojamas amžius: 14-18 metų


Spektaklis UNI | HeinCo (NO)

Spektaklyje „UNI“ sutinkame tris vyrus, atliekančius humoristinį, nuostabiai tikrovišką akrobatinį numerį. Pasitelkę nenuspėjamą požiūrį į garsą, judesį ir dainas, jie sukuria lengvą, tačiau jaudinančią atmosferą. Joje publika patenka į netikrumo būseną, kuri atitraukia juos nuo realybės ir apgaule privilioja į tam tikrą priklausomybę nuo atlikėjų.
Spektaklis prasideda atvirame ir paprastame kambaryje, kuris pamažu virsta intensyvia aplinka, kupina detalių. Požiūris į judėjimą yra minimalus ir tikroviškas, taip sukuriant stulbinančius, intuicija paremtus scenarijus. Tai sielos paieškomis užsiimanti trijulė, kuri, pasitelkusi natūralumą, tyrinėja intymias, pirmines ir socialines išraiškas. 

Sausio 23 d. 10 val. Dusetų kultūros centre

Sausio 24 d. 10 val. Birštono kultūros centre

Sausio 25 d. 10 val. Šiaulių dramos teatre

Trukmė:  35 min. / Rekomenduojamas amžius: 10-14 metų 


NEREGĖTAS PASAULIS | Dansema (LT)

Detalės sudaro visumą, kontrastai kuria dinamiką, judesiai veda į šokį. Taip aplinkinį pasaulį ir gyvenimą suvokia kūdikiai. Naujausias „Dansemos“ interaktyvus šokio spektaklis „Neregėtas pasaulis“ yra kupinas įvairiausių judesių, spalvų ir paviršių, žadinančių mažylių pojūčius ir ugdančių jų gebėjimą pastebėti detales, iš detalių jungti visumą ir kūrybiškai reaguoti į šokėjų siūlomas idėjas. Spektaklis kviečia vaikus tapti aktyviais veiksmo dalyviais ir tuo pačiu palieka mažyliams sprendimo laisvę, kada ir kaip jie norėtų įsijungti į spektaklio procesą.

Spektaklio idėja – kūrybiškai supažindinti kūdikius su pagrindiniais šokio elementais (erdve, laiku, energija) ir leisti mažyliams patirti šokį per judesį, spalvą, skirtingus scenografijos medžiagų ir šokėjų kostiumų paviršius bei ypatingai sukurtą muziką.

Sausio 23 d. 11 val. Šiaulių dramos teatre

Sausio 24 d. 11 val. Dusetų kultūros centre

Sausio 25 d. 11 val. Birštono kultūros centre

Trukmė: 45 min. / Rekomenduojamas amžius: 6-18 mėn. kūdikiai


 THE LAVA FOREST | Fiksdal Dans Stiftelse (NO) 

Iš grindų auga paslaptingos būtybės. Jų nugaros kreivos, jie turi ilgus čiuptuvus ir dideles galvas. Jie juda ir šliaužioja, sukasi ir krenta. Ar jie atvyko iš kitos planetos?

„Lavos miškas“ (angl. The Lava Forest) – tai kinestetinis spektaklis, kurio metu trys šokėjai juda didelėje spalvingų medžiagų krūvoje. Žiūrovai sėdi arti, iš visų keturių pusių apsupdami sceną. Šokėjai pasirodymo metu virsta įvairiais padarais, kurie juda kartu su tekstiline scenografija, taip sukurdami asociacijas su skirtingais kraštovaizdžiais ir aplinkomis.

„Lavos miške“ pagrindinis dėmesys yra skiriamas vaikų kinestetinei ir jutiminei patirčiai, skatinant juos tyrinėti judesį ir šokti. Spektaklio teminis fonas – mūsų laikų klimato iššūkiai ir kaip jie veikia aplinką, kurioje gyvename.

Gegužės 17 d. 10 val. Birštono kultūros centre;

Gegužės 18 d. 10 val. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre;

Gegužės 19 d. 10 val. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje. 


Projekto "Be sienų: teatras vaikams ir jaunimui" metu taip pat vyko ne tik spektakliai, bet ir edukacinės veiklos, jos taip pat nemokamos.

 Sausio 20-25 d. edukacinės veiklos: 

https://bit.ly/BeSienų_JaunasisKritikas, skirta 10-14 metų moksleiviams;

https://bit.ly/BeSienų_DirbtuvėsVaikams, skirtingo amžiaus vaikams skirtos dirbtuvės;

https://bit.ly/BeSienų_DirbtuvėsProfesionalams, dirbtuvės skirtos pedagogams ir kultūros lauko atstovams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu.

Gegužės 17-19 d. edukacinės veiklos: 

https://bit.ly/BeSienų_dirbtuvės_moksleiviams, skirta 11-13 metų moksleiviams;

https://bit.ly/BeSienų_dirbtuvės_profesionalams, dirbtuvės skirtos pedagogams ir kultūros lauko atstovams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu.


Projektą finansuoja: