2023 m. vasario 9 d., ketvirtadienis, 18 val.
Menų spaustuvės Kišeninė salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

OLYMPIAN MACHINE
Garso instaliacija-performansas


Idėjos ir garso montažo autorius Arturas Bumšteinas
Garso įrašo režisierius Ramūnas Jasutis
Pristatymo garso režisierius Ignas Juzokas
Vaizdo projekcija Ervino Gresevičiaus
Prodiuseris Operomanija

Dalyviai: Darja Lyzenko, Daumantas Ciunis, Domas Raibys, Eglė Strackaitė-Kalendra, Greta Grinevičiūtė, Karolis Vyšniauskas, Kristina Agintaitė, Marija Simona Šimulynaitė, Marius Povilas Elijus Martynenko, Mindaugas Urbaitis, Rūta Junevičiūtė, Žilvinas Andriušis


„Olympian Machine“ – kūrinys 12-ai balsų, pristatomas kaip audiovizualinė 12-os garsiakalbių instaliacija. Įrašų metu į studiją vienai valandai po vieną buvo pakviesti kūrinio dalyviai. Kiekvienam individualiai buvo perskaityta kelių puslapių apimties Homero „Iliados“ santrauka, po kurios kiekvienas dalyvis buvo paprašytas atpasakoti, ką jis / ji prisimena iš ką tik girdėto teksto. Įvairūs asmeninio pobūdžio nukrypimai nuo „Iliados“ teksto buvo labai laukiami, tačiau niekaip neskatintini, kad nebūtų prarastas asociacijų spontaniškumas. Šiame kūrinyje klausytojai išgirsta balsų polilogą, persvarstantį istorijos, atminties ir komunikacijos klausimus.

„<...> Be kiekvieno papasakoto mito, yra ir dar vienas, neįvardijamas, nepapasakotas. Kitas, kuris moja iš šešėlių, išnyra tik aliuzijų, fragmentų, atsitiktinumo pavidalu, ir niekas nedrįsta jo papasakoti kaip vienos istorijos“ (Robertas Calasso, „Kadmio ir Harmonijos vedybos“).

2019 m. Arturas Bumšteinas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas (garso instaliaciją-performansą „Olympian Machine“ ir performansą „Blogi orai“).


Trukmė: 60 minučių
Lietuvių kalba be surtitrų
Premjera: 2018 m. balandžio 17 d., Menų spaustuvė, VII Šiuolaikinės operos festivalis NOA
Bilietus platina Bilietai.lt
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė