Ukrainiečių liaudies instrumentai tirpsta abstrakčiuose psichinio poveikio garsuose, gimusiuose improvizacijų visatoje. Meditacinis daugiainstrumentinės muzikos variklis išjudina stebuklingus, jusles veikiančius smagračius. Tai girdimasis amuletas, išpuoštas švytinčiais garsais ir ceremoniškai spalvingais muzikiniais kontūrais. Mitologinė muzika persmelkta istorinės epochos dvasia ir laisvės, orumo, drąsos idėjomis. Praeities kartų patirtis perduodama dabarčiai, ji kristalizuojasi ir virsta išsilaisvinimo menu. Skausmą paverskite dėkingumu, baimę – meile, įniršį – veiksmu, susireikšminimą – empatija, nuovargį – vidine ramybe, nerimą – drąsa, neapykantą – jėga. Tarkite „ne“ tamsai ir nukreipkite į ją šviesą, nesileiskite į kompromisus su savimi, kurkite ten, kur dabar griuvėsiai, atsisakykite išlygų, tikėkite stebuklais, sudekite ir atgimkite laisvi. Visada prisiminkite kelią, kuriuo jums dera eiti.

O bombų sužalotoje širdyje pasodinkite žydinčią vyšnią.

Skiriama laisvajai Ukrainai.

Atlieka:
Zavoloka (Ukraina)

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, jis pirmąsyk organizuotas 1992 metais. Per tris dešimtmečius kito ir šio renginio koncepcija, ir pavadinimas, dabar šis festivalis orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus.

Šių metų festivalio tema – genezė. Renginio siekis – atskleisti kūrybos, kūrybiškumo ir viso kūrybinio proceso prasmes, pabrėžiant, jog kūrybiškumas visuomet įveikia įprastas normas ir nepajudinamą žinojimą. Kūryba prasideda per eksperimentą ir sąveiką su pasauliu, jis glaudžiai susijęs su aplinka ir kontekstais. Kūrybinio proceso rezultatai gali atspindėti, kontempliuoti, prognozuoti ir suteikti prasmę visam tam, su kuo susiduria menininkas

Plačiau apie festivalį ir jo renginius – https://festival.jauna.org

Organizatorius: Lietuvos kompozitorių sąjunga