Įėjimas į renginį tik turint „galimybių pasą“.

IDĖJOS AUTORĖ, CHOREOGRAFĖ Airida Gudaitė | BENDRAAUTORIAI, ŠOKĖJAI Greta Snitkutė, Arminas Kazanavičius, Rokas Bugys, Ugnė Laurinavičiūtė, Grėtė Vosyliūtė, Elena Milaknytė, Beatričė Šaltenytė, Emilija Giedraitytė, Barbora Mickutė, Aura Šriubšaitė, Saulė Bučiūnaitė, Smiltė Kavoliūnaitė | REŽISIERIUS Jonas Tertelis | KOMPOZITORĖ Agnė Matulevičiūtė | SCENOGRAFAI Renata Valčik, Emilis Šeputis | APŠVIETIMO DAILININKAS Julius Kuršis | PRODIUSERIS Laurynas Žakevičius

 

Low Air Vilniaus miesto šokio teatras | Trukmė 60 min | Rekomenduojamas amžius: 12-18

Paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais. Ruošdamiesi spektakliui, paaugliai dokumentuoja savo mintis ir kaupia judesių bagažą. Savistaba ir stebėjimas – neatsiejami metodai kūrybos eigoje, kurios metu suaugę savo srities profesionalai, neprimesdami asmeninio naratyvo, fiksuoja paauglių siunčiamą informaciją.

 

Lygiaverčiame procese tarp paauglių ir menininkų skleidžiasi istorijos – intymios ir dažnu atveju „nepatogios“, lyg klaustų, kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Spektaklyje ryškėja skirtinga kartų galia – ribų peržengimu arba nekvestionuojamu status quo. Tad spektaklio auditorija – ne tik paaugliai, bet ir suaugę, tėvai, kviečiami apmąstyti ribų ir galios ryšį tarpasmeniniuose santykiuose.

 

Siekdami atviro ir betarpiško dialogo su žiūrovu, kūrėjai spektaklį kelia į galeriją – sąlyginę erdvę, kuri išryškina individualumą, o žiūrovui suteikia galimybę laisvai rinktis, kokiu keliu fiziškai keliauti per skirtingus paauglių „būsenų“ kambarius. Individualios istorijos ir problematika spektaklyje pinasi į kolektyvinę patirtį, bent kiek viešai praveriančią jaunų žmonių pasaulėjautą. Dalyvauti spektaklyje – tolygu įžengti į asmeninę jų erdvę, kur skirtingos išpažintys, galiausiai, tirštėja taip, jog persipina kaip sapnas, kuriame gali tvirtai stovėti ar ieškoti kelio tik būdamas kartu ir būdamas išvien. Spektaklio fragmentiškumas sukuria erdvę atpažinti, patirti ir kartu kurti autentišką bendrą patirtį.

 

2012 m. šokėjų ir choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurtas pirmasis Lietuvoje urbanistinio šokio teatras siekia atskleisti meninį urbanistinio šokio potencialą ir pristatyti jį scenos menų profesionalams ir mylėtojams. Eksperimentuodami ir jungdami skirtingus šokio stilius, performanso ir fizinio teatro elementus, rinkdamiesi kūrinių temas pastatymams, talpindami juos į socialinius kontekstus bendruomenėse, „Low Air“ inovatyviai kuria naujas tarpdisciplinines sintezes. Trupė apdovanojimais įvertinta tiek už savo menines išraiškas scenoje, tiek už Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą. Kurdami ir scenoje ugdydami jaunuosius šokėjus Low Air aplink save buria profesionalų bendruomenę.

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai įleidžiami tik su galimybių pasu. Lankantis spektaklyje žiūrovai privalo laikytis visų saugumo reikalavimų, dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.

Pasikeitus reikalavimams, susijusiems su saugiais atstumais ir maksimaliu leistinu žiūrovų skaičiumi salėje, LOW AIR pasilieka teisę keisti žiūrovų vietas spektaklio dieną.

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, dalyvaudami renginyje neprieštaraujate, kad jūs galite patekti į kadrą.